BARÁNEK – ROSTAS: DVA ODLIŠNÉ POHĽADY NA STRANÍCKY SYSTÉM

Diskusné vstupy T.E. Rostasa na česko-slovenskom debatnom fóre o budúcnosti vývoja Európy na verejnom podujatí Zuberecké chodníčky, 19.4. -21.4.2024.

Spor je o ďalšej zmyslupnosti systému partokracie, ktorý Rostas považuje za invalidný aj v spojitosti s voľbami do Európskeho parlamentu.

Ak by sme mali vravieť o spoločenstve postavenom na prirodzenosti spočívajúcej v možnostiach výberu tých najspôsobilejších autorít, nemôže to byť tak, že budú musieť byť (hoci ako nezávislí) súčasťou kandidátok strán.

Skutočne spravodlivý systém musí byť postavený na presvedčivých kvalitách jednotlivcov, prirodzených autorít, vyberaných v čestnom volebnom systéme priamo a tí sa potom budú aj priamo zodpovedať svojim voličom dôsledným dodržiavaním všetkého, k čomu sa zaviazali. Ak toho schopní nebudú, musia byť s okamžitou platnosťou odvolateľní a odvolaní a niesť zodpovednosť.

Preto oveľa spravodlivejším ako súčasný oligarchický liberalizmus “demokracie” je systém priamej demokracie, ku ktorému už teraz aj na pôde EP musíme nekompromisne vyzývať spolu s koalíciou nepodvolených, aká sa už vo veľkej miere formuje. A práve prostredníctvom funkčných referend a nie iba politikov tak rozhodovať o takých dôležitých existenčných otázkach ako je vystúpenie z NATO a dosiahnutie neutrality, od ktorej sa bude odvíjať aj naša cesta do zoskupenia krajín BRICS alebo Šanghajskej obchodnej spolupráce, teda hospodárskeho priestoru o dekády rozvinutejšieho ako zdegenerovaná Európa, nivočiaca samu seba.

Diskutovalo sa o budúcnosti možných spoločenských zmien a pohybov zvlášť s dôrazom na vývoj situácie v Európskej únii.
Na oficiálna časti sobotnej diskusie sa rozprávalo o budúcnosti spoločnosti s dôrazom na dianie v Európe.

Diskusie viedol Petr Bohuš, ako diskutujúci hostia vystúpili Ján Dudáš, Tibor Eliot Rostas, Martin Čejka, Ján Baránek, Jiřím Hejle, Rastislav Ruman, Juraj Václavík, Emil Páleš, Marek Ťapák, Róbert Merva, Ján Dudáš, Daniela Šenařová, Juraj a Ladislav Matyinko, David Formánek a Petr Drulák.

Témami česko-slovenského diskusného fóra boli otázky ohľadne odvrátenia osudu Západu, ako ostať slobodnou zemou alebo či je bez vnútornej slobody možná tá vonkajšia.

Moderátor: Petr Bohuš, Modrý Jelen

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Igor Jurečka, Raptor TV. cz

(2) zvtv; 22.4.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply