Barometrický rituál 11. Septembra

Str. 86 - BAROMETRICKY RITUAL 11. SEPTEMBRA

K útokom z 11. septembra 2001 SME UŽ PUBLIKOVALI množstvo článkov aj v našom časopise. K 20. výročiu vyberáme to najhodnotnejšie z viackrát zmazaných videí a namiešame výbušný, no pravdivý koktail, z ktorého nanotermit nájdený v troskách Dvojičiek zbledne závisťou.

Pozrieme sa, čo najpravdepodobnejšie spôsobilo zrútenie budov (lietadlá to neboli) a načrieme aj do súvislostí poukazujúcich na okultné pozadie vtedajších udalostí vedúcich k tzv. vojne proti teroru.

Nie je jednoduché zachovať si pod tlakom médií, ktoré nás otvorene i skryto programujú, zdravú hlavu. Zábermi unesených dopravných lietadiel miznúcich proti zákonom fyziky v dvoch vežiach Svetového obchodného centra (WTC), a následného zrútenia troch budov vplyvom horiaceho paliva a gravitácie nás programovali skutočne intenzívne. Tvrdili pritom, že útok vykonalo pár Arabov riadených zo smrteľnej postele bývalého spojenca ukrytého v jaskyni. No kto by tomu neveril?

Pinocchiov nos

Základom pochopenia podvodu 11. septembra sú znalosti počítačovej manipulácie videa. Odborník v tejto oblasti Alexander „Ace“ Baker dal v roku 2012 dokopy štvorhodinovú osemdielnu prezentáciu 9/11 – Veľká americká psy-opera, ktorej kľúčová siedma časť má priliehavý názov Kľúč. Z YouTube video viackrát odstránili, no dá sa nájsť v celku. Baker poukazuje na chyby, ktoré prezradili manipulátorov s obrazom. Videokompozit sa totiž skladá z niekoľkých obrazových vrstiev, pričom časti vrchnej vrstvy sú priehľadné. Na to, aby počítačový model lietadla letel poza jednu z veží WTC, použili tzv. maskovanie, konkrétne efekt luma key, ktorý využíva nejakú vlastnosť časti obrazu, napríklad jas alebo farbu. Video rozdelili na dve rovnaké oddelené vrstvy, pričom na vrchnej spravili pomocou kľúča oblohu priehľadnú, takže všetko jasnejšie ako nastavený prah zmizlo. Obe vrstvy umiestnené na seba vyzerajú identicky. Tretiu vrstvu s lietadlom vytvoreným počítačom vložili medzi ne. Na to, aby lietadlo opäť nevyletelo spoza jednej z veží, použili maskovanie vo vrstve s lietadlom. Ľavá strana obrazu s Dvojičkami v strede bola zamaskovaná, a tak lietadlo nemalo byť medzi budovami vidieť. Sú potvrdené len tri videá nárazu lietadla do veže WTC vysielané naživo (stanicami ABC, FOX a WPIX). Ďalšie videá, zachytené „náhodnými svedkami“, vysielali až o niekoľko hodín neskôr, ich tvorcovia teda mali dostatok času na vytvorenie zložitejších kompozícií. Všetky tri videá vysielané naživo mali počas „nárazu“ statickú kameru bez priblíženia a vysoký kontrast medzi budovami a oblohou. Helikoptére stanice Fox, vzdialenej päť míľ, sa živá kompozícia nepodarila. Baker vyrátal, že pred úvodným priblížením oboch veží by lietadlo muselo byť asi päť sekúnd v zábere, no nebolo tam. Ukázal aj to, že by z uvedenej vzdialenosti pri daných svetelných podmienkach bolo neustále viditeľné.

Kai Simonsen nebol len reportérom Fox News, ale aj špecialistom na tvorbu videokompozícií. V roku 2001 dokonca zverejnil inzerát, kde uvádzal znalosť práce so softvérom Avid, vhodným na výrobu kompozícií v reálnom čase. Napriek tomu sa v jeho videu špica lietadla nakrátko mihla v zábere po „prelete“ budovou. Podľa Bakera helikoptéra, z ktorej Simonsen nakrúcal, nebola nehybná, a tak sa obraz „zasiahnutej“ veže posunul doprava, pričom maskovanie ostalo v ľavej polovici obrazu, čiže sme mohli vidieť Pinocchiov nos (s chýbajúcim tieňom). Keď si to Simonsen v živom vysielaní všimol, nerozvážne na chvíľu vypol kameru, no už bolo neskoro (vo videu bratov Naudetovcov, ktorí boli údajnými svedkami, je takisto približne sekundu trvajúca čierna obrazovka, rovnako ako vo videu helikoptéry stanice ABC). Je fyzikálne nemožné, aby plastová špica hliníkového lietadla preletela budovou, keď ho kompletne zdemoluje náraz letiaceho vtáka. Neskôr sa ukázalo, že stena na druhej strane budovy je prakticky neporušená, všetky oceľové piliere boli na svojom mieste. Simonsenovo video pre istotu stiahli z obehu.

Baker však objavil chyby aj v neskôr vysielaných videokompozíciách. Najčistejší obraz nárazu lietadla do južnej veže WTC poskytol CNN „svedok“ Michael Hezarkhani. Na jeho zázname prešlo lietadlo stenou ako nôž maslom. Dokonca po náraze ani nespomalilo. Neodlomilo sa ani jedno krídlo, z karosérie nič neodpadlo. To je opäť fyzikálne nemožné.

Lietadlo sa okrem toho podľa odhadov z videí pohybovalo rýchlosťou okolo 900 km/h. Takú rýchlosť by však nedosiahlo, pretože tak nízko je o dosť hustejší vzduch ako v bežnej letovej výške. Napriek tomu je aj takáto prehnaná rýchlosť pod hodnotou rýchlosti zvuku v tomto prostredí. Ďalší „svedok“ Evan Fairbanks poskytol médiám svoj záznam, na ktorom by v skutočnosti muž v zábere neotočil hlavu až po náraze, ale pred ním, kvôli hluku spôsobenému nízko letiacim lietadlom. Samozrejme, ani tu nič z lietadla neodpadlo. Baker pripomína, že sfalšovať náraz realistickejšie by bolo oveľa ťažšie. Navyše Fairbanksov záznam ukazuje drobné výbuchy po turbínach tak, že ľavá by musela byť umiestnená nad krídlom. Baker tvrdí, že Fairbanks narýchlo nepresne umiestnil hranice maskovania. Fairbanksov záznam vysielali bez zvuku, k čomu sám autor poskytol dve protichodné vysvetlenia (podľa jedného omylom vypol nahrávanie zvuku). Na špeciálnom pamätnom DVD je však už video so zvukom. Aj Hezarkhaniho záznam mal dve rôzne audioverzie, na DVD America Remembers je k vystrašeným výkrikom na pozadí pridaný zreteľný hlas, ktorý vraví: „Božemôj, lietadlo práve narazilo do budovy. Nemôžem tomu uveriť.“ Baker uzatvára svoje odhalenie tým, že všetky videozáznamy nárazu majú nízku kvalitu, čo má zakryť manipuláciu s obrazom. Dodáva, že záznamy spravené naživo vylučujú aj použitie riadenej strely, lebo v roku 2001 nebolo technicky možné v reálnom čase odstrániť nepresnosti pri prekrývaní jedného objektu druhým. Napokon Bakerova dôkladná analýza spochybňuje odbornú skupinu Architektov a inžinierov za pravdu o 11. septembri, ktorá amatérsky predpokladá nárazy lietadiel do budov a lietadlo si umiestnila aj priamo do loga. Z logiky veci ide o falošnú opozíciu.

AUTOR: Karol Kardoš

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár