Bude očkovanie povinné?

Str. 56. BUDE OČKOVANIE POVINNÉ

Aj keď nás politici uisťujú, že očkovanie povinné nebude, množstvo obmedzení, ktorým musia čeliť nezaočkovaní, ľudia bez pravidelných potvrdení o negatívnom teste či tí, ktorí koronavírus prekonali, privádza mnohých zúfalých Slovákov k tomu, aby si experimentálny jed dali vpichnúť.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv pritom už k 30. 6. 2021 evidoval 6697 hlásených podozrení na nežiaduce účinky. Z tohto počtu vyhodnotili 564 hlásení ako závažné a v súvislosti s očkovaním oficiálne evidujú k uvedenému dátumu aj štyri úmrtia, z toho pri troch súvis stanovili ako možný a pri jednom ako pravdepodobný. No podľa poplatných novinárov a obchodníkov z vládnej koalície nie je ani táto správa dôvodom na odmietanie očkovania proti ochoreniu Covid-19.

Veď ako na svojej internetovej stránke uvádza ŠÚKL: „… vakcíny spĺňajú prísne nároky na bezpečnosť a ani prijaté podozrenia na nežiaduce účinky ich bezpečnosť nespochybňujú.“ A tak sa k nám z televíznych obrazoviek prihovára prezidentka Zuzana Čaputová a presviedča nás o tom, že: „Očkovanie je sloboda.“

K Čaputovej sa pridávajú napríklad také osobnosti ako futbalista Marek Hamšík. Ten sa podľa svojich vlastných slov na ihrisku rozhoduje sám, ale čo sa týka očkovania, dá na odborníkov.

Zostavu Čaputová – Hamšík dopĺňa hudobník Ondrej Kandráč, ktorý nepochybuje o tom, že: „Len ak sa dáme zaočkovať, budeme si môcť opäť užívať radosť zo spoločných koncertov a rodinných osláv.“ No a trebárs taká šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová sa nazdáva, že „… ľudia, ktorí sa odmietajú zúčastňovať na budovaní kolektívnej imunity, nedávajú štátu na výber“. Štát totiž podľa nej môže motivovať len nátlakom alebo odmenou.

Pri čítaní týchto slov môže vnímavému človeku naskočiť husia koža. Čo asi bude nasledovať? Akému nátlaku budeme musieť čeliť len preto, lebo odmietame potenciálne nebezpečnú vakcínu s nežiaducimi účinkami, ako sú opuch a bolesť lymfatických uzlín v podpazuší, triaška, zimnica, horúčka, pocit na odpadnutie, únava, závrat, bolesti svalov, vracanie, zvýšenie krvného tlaku, kolaps, trombóza, paralýza, strata vedomia, znehybnenie tvárového nervu atď., na čo upozorňuje aj ŠÚKL? Nehovoriac o tom, že experimentálny zákrok s vakcínou vyvinutou približne rok potom, ako sa vôbec objavil Covid-19, už mohol spôsobiť aj úmrtia.

Desivé predpovede toho, čo možno príde, ponúka napríklad komentátor Peter Schutz: „Na neočkovancov sa nedá ísť iba cukrom, ale treba aj poriadne dlhý bič,“ píše v jednom zo svojich nenávistných výlevov, a to, že neočkovaní „by mali kvičať ako svine na bitúnku“, považuje za úplnú banalitu. Preňho totiž odporcovia očkovania nie sú ľudia.

Občianska konzervatívna strana už na rozdiel od Schutza neponúka iba hmlisté, sadistické vízie akejsi diskriminácie neočkovaných, ale na svojej internetovej stránke informuje, že plne podporuje návrh novely Zákona o ochrane verejného zdravia, s ktorým prišiel minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Podľa Ondreja Dostála, predsedu OKS a poslanca NR SR z poslaneckého klub SaS, a Radovana Kazdu, podpredsedu OKS, a zároveň poslanca za stranu SaS je „úplne legitímne a správne vytvoriť podmienky na to, aby v určitých situáciách bolo možné podmieňovať vstup do niektorých prevádzok či na niektoré hromadné podujatia zaočkovaním, prekonaním ochorenia, alebo negatívnym testom“.

AUTOR: Pavol Ičo

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár