Čaká nás najzlomovejší zápas v histórii

Netreba mať ani krištáľovú guľu na to, aby sme vedeli, čo nás čaká na jeseň. V auguste začnú médiá trúsiť alarmujúce správy o rastúcom počte nových mutácií covidu, ukazovať zinscenované scény úmrtí z vybraného kúta sveta, kým opäť nevyhlásia tvrdé stanné právo.
Niet pochýb, že s vyhlásením tretej alebo piatej vlny COVID-19, začnú okrem tvrdých tlakov na testovanie, neúprosné tlaky na genetické očkovanie. Začiatkom jari otestovali na občanoch experiment podmienený vstupom do prevádzok len s testom. Hoci netrval dlhé obdobie, nebol zaznamenaný výraznejší odpor, čo dáva dobré signály pre zavedenie kompulzívneho nátlaku na podrobenie občanov pod hrozbou straty zamestnania, odmietnutia úradných služieb, vstupov do predajní.

Iskry nádeje vzbudzuje blížiace sa referendum. S ním vzniká aj množstvo otáznikov. Okrem možnosti, že Čaputovou dosadený ústavný súd referendum odmietne ako protiústavné, v prípade jeho uskutočnenia hrozí, že bude nízka referendová účasť.

Pretože, máme tu približne 35% chronických nevoličov-skeptikov, ktorí si zreteľne uvedomujú, že neexistuje reálna alternatíva a s veľkou pravdepodobnosťou referendum odignorujú, rovnako ako možné voľby. V praxi, obzvlášť posledné roky, sa dostatočne potvrdil skeptický citát: “Keby mohli voľby niečo zmeniť, voľby by boli zakázané”.

Ak bolo obdobie vlády Matovičovej tyranie na niečo dobré, vnímavým občanom otvorilo oči dostatočne, aby pochopili, že nadnárodné riadenie má dva riadiace opozičné prúdy, navonok navzájom antagonistické, no v praxi oba vedú k cieľom nadnárodného riadenia. Do volieb podľa potreby nasadzujú tie, ktoré dokážu manipulovať s občanmi sofistikovanejšie, pod ľavicovými zámienkami a prísľubmi sociálnych štátov.

Neexistuje presvedčivejší dôkaz, akým je vyfabulovaná pandémia, v ktorej hlavy štátov, okrem malých výnimiek, celosvetovo unitárne obetovali občanov svojich štátov, ekonomickým, zdravotníckym lynčom, až po najhrubší najmasovejší experimentálny pokus, drastickejším, akými boli pokusy na ľuďoch v Norimberských procesoch.

Kladieme si otázky, čo s tým. Na sociálne siete unikajú zábery z celosvetových masových protestov, podania svetových renomovaných právnikov na Medzinárodný trestný tribunál v Haagu, ktorý je len súčasťou molochu, prebiehajúceho riadiaceho korporátneho ovládania sveta. Ani protesty nezmenili líniu tvrdo razenú nadnárodným riadením.

Okrem rozruchu okolo celého podvodu, smerujúceho k veľkému ekonomického resetu, ťažko môžeme očakávať, že sa procesy zastavia.
Nezastavia. Ani sa už zastaviť nedajú. Ekonomika rozvinutých štátov ľahla popolom a čoskoro padne aj finančná bublina virtuálnych neexistujúcich peňazí, ktoré idú silou zotrvačnosti.

Čakať na návrat života do bývalého “normálu” je len blúznenie Don Quijota. Čas, kedy to mohli občania zastaviť, sme už prepásli. Ešte stále ale existuje cesta, typická pre našu kultúru a históriu, ktorou sa môže začať uberať uvedomelé, životaschopné obyvateľstvo.
Nasledujúce roky budú bojom o prežitie.

Prežitie, v ktorom bude rozhodovať naša pripravenosť, schopnosť adaptácie a obyčajná ľudská spolupatričnosť.

Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply