Čekanova firma poberá státisíce eur od štátu

· Čas čítania: 3 min.

Pavol Čekan – je jednou z hlavných postáv pandémie SARS-COV2 na Slovensku. Vďaka jeho firme MultiplexDX sa zistilo, že na Slovensku máme množstvo britskej mutácie. Po zistení začali platiť ešte tvrdšie opatrenia a väčšie obmedzovanie slobody. Spätnou analýzou odobratých sterov zo septembra. Kde ich skladovali a s koho súhlasom Ministerstvo zdravotníctva tají. Inenoviny.sk zistili tieto zaujímavé skutočnosti.

Tento mesiac Číňania znovu začali obviňovať USA, že vírus SARS-COV2 pochádza z ich laboratórií vo Fort Detrick a žiadali, aby to vyšetrili nezávislé vyšetrovacie tímy, to sa však nestalo. Zhodou náhod cca 30 míľ od tejto americkej vojenskej základne s biologickým laboratóriom sídli Čekanova firma MultiplexDX. Tá má len dve sídla, jedno v USA neďaleko americkej biologickej základni a druhé na Slovensku. Čekan je ten, čo chce ľudí poslať do tretích krajín, ak sa nebudú testovať a očkovať.

Čekan pracoval na Rockefellerovej Univerzite v USA, pred pár rokmi sa vrátil na Slovensko a verejnosti začal byť známy až počas pandémie SARS-COV2. Firmu zakladal spolu so Štefunkom z Progresívneho Slovenska, ktoré financoval Eset.

Pavol Čekan bol verejnosti pomerne neznámy, pokiaľ ľudí nevytočil svojimi vyjadreniami o očkovaní na COVID-19.

Čekan je zaujímavá osôbka, pochádza z Prešova. Nedostal sa na medicínu, tak šiel študovať do zahraničia. Najprv pracoval na Islande, potom dostal ponuku na Rockefellerovej Univerzite.

Založil firmu MultiplexDX. Tej sa darí poberať peniaze od štátu v státisícoch, aj napriek tomu, že Čekan žil v USA.

Centrálny register zmlúv

Jeho firma od štátu dostala cca 800 000 EUR.

Napriek tomu, že dostáva slušne peniaze od štátu. Firma vykazuje prevažne stratu a odvody do štátu sú minimálne. Firma začala mať väčší príjem až v roku 2018, 2019, tesne pred pandémiou.

https://www.finstat.sk/50111965

Pavol Čekan má rád aj multikulturalizmus: Bratislavu vidí pozitívne, lebo: „Miešajú sa tu rôzne jazyky a kultúry, čo vždy považujem za prínos“.

Zdroj: tu.

Pavol Čekan chválil pri udeľovaní novinárskej ceny pravdu, ktorú podľa neho píšu novinári a za ktorú bojujú. Novinárska cena je projektom Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa.

Ešte sa pýtame odborníkov, ako sa podarilo stať firme MultiplexDX s príjmom necelých 2000 EUR v roku 2017 najväčšou špičkou na svete, ktorá mala údajne objaviť najpresnejší test na britskú mutáciu, čo vedci vyvrátili a poukazujú na nešpecificitu a nepresnosť testov. Taktiež je pozoruhodné, že testy schválil ŠÚKL rekordne skoro…ale tak keď máš známosti…tak sa dá všetko.

Len je zaujímavé, že mnohé praktiky, korupciu, klientelizmus, kšefty pre rodinu si nik nevšíma….Testy tejto firmy, ľudia ako Čekan a jemu blízky rozhodujú o situácii na Slovensku, ktorá je záhadne na tom najhoršie. V Česku sa situácia výrazne zlepšuje, mnohé kraje idú bez najmenšieho problému. V Poľsku otvorili už množstvo obchodov, ľudia sa zabávajú na verejnosti. U nás sa pravidelne testuje, zvyšuje počet očkovaných a stále je horšie. Ako však môže rozhodovať o situácii na Slovensku človek a jeho blízke osoby, ktorým vyhovuje, keď sa testuje, lebo jeho firma na tom zarába…to je nepochopiteľné….

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Čekanova firma v USA sídli 30 míľ od americkej vojenskej základne, ktorú Čína obviňuje z úniku vírusu SARS-COV2, Inenoviny.sk, 16.2.2021

2./ Vedec Čekan na Rockefellerovej Univerzite a dotácie od štátu, Inenoviny.sk, 24.11.2020

3./ Inenoviny, facebook, 17.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár