Chémia použitá vo farmácii a potravinárstve má odlišnú účinnosť

V tomto príspevku chcem apelovať na Ministerstvo zdravotníctva SR, ktorý vo svojom propagačnom materiály prezentuje, že údajne majú vakcíny na COVID-19 menej chémie ako bežné sladkosti.

Nižšie podávam presné informácie o zložení jednotlivých vakcín s porovnaním bežných cukroviniek ako: kakaové rezy, horalka, mila rezy. Chemické látky sú obsiahnuté úplne všade, ale hlavná podstata spočíva v ich povahe. Nemôžu predsa splietať hrušky s jablkami.

Nuž a podľa nich bežné sladkosti spôsobujú tieto vedľajšie účinky, ktoré sú obsiahnuté v letáku popisu vakcín: pocit na omdletie alebo závrat, zmeny srdcového rytmu, dýchavičnosť, sipot, opuch pier, tváre alebo hrdla, žihľavka alebo vyrážka, nevoľnosť alebo vracanie, bolesť žalúdka. Veľmi časté (môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb) citlivosť, bolesť, teplo, svrbenie alebo podliatiny v mieste podania injekcie, pocit vyčerpanosti (únava) alebo celkový pocit choroby, zimnica alebo pocit zvýšenej teploty, bolesť hlavy, pocit nevoľnosti (nauzea), bolesť kĺbov alebo svalov.

Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb) opuch alebo začervenanie v mieste podania injekcie, horúčka (> 38 °C), nevoľnosť (vracanie) alebo hnačka, nízka hladina krvných doštičiek. Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb) ospalosť alebo závrat, znížená chuť do jedla, zväčšené lymfatické uzliny, nadmerné potenie, svrbenie kože alebo vyrážka. Veľmi zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb) krvné zrazeniny, častokrát v neobvyklých miestach (napr. mozog, črevo, pečeň, slezina), v kombinácii s nízkou hladinou krvných doštičiek. Neznáme (nedá sa odhadnúť z dostupných údajov) závažná alergická reakcia (anafylaxia) precitlivenosť.”

1. Vaxzevria (COVID-19 Vakcína AstraZeneca) sus inj (liek.inj.skl.) 10×5 ml:

Jedna dávka (0,5 ml) obsahuje: šimpanzí adenovírus kódujúci „spike“ glykoproteín ChAdOx1-S* vírusu SARS-CoV-2, nie menej ako 2,5 × 108 infekčných jednotiek. Produkovaný v geneticky modifikovaných ľudských embryonálnych obličkových bunkách 293 (human embryonic kidney 293 cells, HEK 293) a technológiou rekombinantnej DNA. Tento liek obsahuje geneticky modifikované organizmy (GMO). Ďalšie zložky sú L-histidín, monohydrát L-histidínium-chloridu, hexahydrát chloridu horečnatého, polysorbát 80 (E 433), sacharóza, edetan disodný (dihydrát), voda na injekcie (pozri časť 2 „Vaxzevria obsahuje sodík a alkohol”).

2. COVID-19 Vakcína Moderna dis inj (liek.inj.skl.) 10×5 ml:

Vaccine Moderna obsahuje: Toto je viacdávková injekčná liekovka, ktorá obsahuje 10 dávok po 0,5 ml. Jedna dávka (0,5 ml) obsahuje 100 mikrogramov mediátorovej RNA (mRNA) (zapuzdrenej v SM- 102 lipidových nanočasticiach). Jednovláknová mediátorová RNA (mRNA) s čiapočkou na 5’ konci produkovaná pomocou bezbunkovej in vitro transkripcie z príslušných šablón DNA, kódujúca „spike“ (S) proteín vírusu SARS-CoV-2. Ďalšie zložky sú lipid SM-102, cholesterol, 1,2-distearoyl-sn-glycero-3-fosfocholín (DSPC), 1,2-dimyristoyl-rac-glycero-3-metoxypolyetylénglykol-2000 (PEG2000 DMG), trometamol, trometamólium-chlorid, kyselina octová, trihydrát octanu sodného, sacharóza, voda na injekcie.

3. Covid-19 Vakcína Janssen sus inj (liek.inj.skl.) 10×2,5 ml:

Vaccine Janssen obsahuje Liečivo je adenovírus typu 26 kódujúci „spike“ glykoproteín* vírusu SARS-CoV-2 (Ad26.COV2-S), nie menej ako 8,92 log10 infekčných jednotiek (Inf.U) v každej 0,5 ml dávke.
* Vyrába sa v bunkovej línii PER.C6 TetR a technológiou rekombinantnej DNA. Tento liek obsahuje geneticky modifikované organizmy (GMO). Ďalšie zložky (pomocné látky) sú:

balenie s 10 injekčnými liekovkami: 2-hydroxypropyl-β-cyklodextrín (HBCD), monohydrát kyseliny citrónovej, etanol, kyselina chlorovodíková, polysorbát-80, chlorid sodný, hydroxid sodný, dihydrát citrónanu trisodného, voda na injekcie.

4. COVID-19 Vaccine Janssen obsahuje sodík a COVID-19 Vaccine Janssen obsahuje etanol).

Balenie s 20 injekčnými liekovkami: 2-hydroxypropyl-β-cyklodextrín (HBCD), monohydrát kyseliny citrónovej, etanol, kyselina chlorovodíková, polysorbát-80, chlorid sodný, hydroxid sodný, voda na injekcie (pozri časť 2 COVID-19 Vaccine Janssen obsahuje sodík a COVID-19 Vaccine Janssen obsahuje etanol)

5. Comirnaty koncentrát na injekčnú disperziu con dsi (liek.inj.skl.) 195×0,45 ml:

Liečivo je mRNA očkovacia látka proti COVID-19. Injekčná liekovka obsahuje po nariedení 6 dávok po 0,3 ml s 30 mikrogramami mRNA v každej dávke. Ďalšie zložky sú:

((4-hydroxybutyl)azándiyl)bis(hexán-6,1-diyl)bis(2-hexyldekanoát) (ALC-0315),2-[(polyetylénglykol)-2000]-N,N-ditetradecylacetamid (ALC-0159),1,2-distearoyl-sn-glycero-3-fosfocholín (DSPC), cholesterol, chlorid draselný, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid sodný, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, sacharóza, voda na injekcie.

Zdroj: https://www.adc.sk/

BEŽNÉ SLADKOSTI:

HORALKA

Múka pšeničná, Tuk rastlinný palmový a kokosový, Cukor, Arašidy pražené 8%, Poleva kakaová 7,5 % (cukor, tuk rastlinný palmový a maslovníkový, kakao odtučnené 17%, srvátka sušená, emulgátor E442 a E476, aróma), Srvátka sušená, Múka sójová, Kakao odtučnené, Mlieko sušené plnotučné, Škrob kukuričný, Olej rastlinný slnečnicový, Emulgátor (lecitíny), Kypriaca látka (uhličitany sodné), Žĺtok vaječný sušený, Aróma. Môže obsahovať orechy.

KAKAOVÉ REZY

Tuk rastlinný palmový a kokosový, Múka pšeničná, Cukor, Kakao odtučnené 9%, Mlieko sušené odtučnené a plnotučné, Škrob kukuričný, Olej rastlinný slnečnicový, Emulgátor (lecitíny), Žĺtok vaječný sušený, Kypriaca látka (uhličitany sodné), Soľ, Aróma. Môže obsahovať sóju, orechy a arašidy.<

MILA REZY

Tuk rastlinný palmový a kokosový, Múka pšeničná, Mlieko sušené plnotučné 17%, Cukor, Poleva kakaová 14% (cukor, tuk rastlinný palmový a maslovníkový, kakao odtučnené 17%, srvátka sušená, emulgátor E442 a E476, aróma), Múka sójová, Mlieko sušené odtučnené, Lieh, Škrob kukuričný, Olej rastlinný slnečnicový, Emulgátor (lecitíny), Arómy, Kypriaca látka (uhličitany sodné), Žĺtok vaječný sušený. Môže obsahovať arašidy a orechy.

Na záver dodám len toľko, že všetko je chémia. Chémia je úplne všade a závisí to od povahy danej chemickej látky. Spomenuté cukrovinky obsahujú látky, ktoré sú bežné v potravinách a samozrejme sú zakomponované do metabolizmu. Iné sa detoxikačným mechanizmom odstránia a je úplne jedno, či sa jedná o cukrovinky, pečivo, mliečne výrobky a pod. Ďalej cukrovinky neobsahujú farmaceutické činidlá a modifikovanú nukleovú kyselinu. Tlmivé roztoky sú v našich telách prirodzene obsiahnuté, ktoré udržujú správnu homeostázu teda udržujú správnu hodnotu pH extracelulárnych a intracelulárnych tekutín. Pozostávajú z bikarbonátového (najdôležitejší a najúčinnejší tlmivý systém v tele), fosfátového, hemoglobinového a proteínového systému. Všetko je to pod prísnou reguláciou prirodzených molekúl.

Lenže Ministerstvo zdravotníctva nesmie hádzať všetko do jedného vreca s rovnakým porovnaním. Farmaceutické chemické látky pôsobia trošku odlišne ako látky v potravinárstve. Aj keď niektoré môžu byť identické, ale vždy je tam účinnosť iná.

Autor je biológ

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply