Chudobný svet odsúdený za honbu ziskov nadnárodných koncernov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Denne hľadíme na hrôzostrašné obrazy skazy devastácie Zeme, topiace sa ľadovce, tony plastov v moriach, scény ako vyklčované pralesy ustupujú olejovým palmám, ako hynú endemitné druhy zvierat. Časopisy a televízne obrazovky sú plné dramatických príbehov umierajúceho ľadového medveďa, mŕtvych morských koralov, obrovských ropných škvŕn v oceánoch. Vedci hrozia varovným prstom na konzumnú populáciu.

Globalistická klika vyniesla na mediálnu scénu Gretu Thunbergovú, dokonalú osôbku, angažovanú na vyvolanie celosvetovej hrôzy z nastávajúcej kataklizmy. Podlo zneužila a sfanatizovala choré dieťa so správnou mimikou, dodávajúcou jej prednesom príslušný fanatický pátos, aby vyvolala celosvetovú hystériu z blížiaceho sa zániku sveta. Svetom zahrmel rozsudok “vy, ľudia, ste zničili planétu“!

Kdesi tam sa strácajú informácie o mašinérii nadnárodných korporácií, ktoré nemilosrdne vyháňajú z pralesov skromné živobytie domorodcov, aby zakladali obrovské palmové plantáže, ktorých olej sa pchá do každej potraviny. Aby sa pozabudlo na ich tankery s ropou, preháňajúce sa naprieč kontinentami, aby vyrobili miliardy plastových fliaš na predaj presladených nápojov plných chémie, na otrocké fabriky, kde milióny ázijských ľudí, aj malých detí lopotia dvadsať hodín denne, aby na svoje prežitie vyrobili sériové handrové braky, naháňajúce zisky bezuzdným nenásytným korporáciám. Deti sú predávané do otroctva, aby pracovali na afrických kakaových plantážach, či pri ťažbe vzácnych surovín, v divej túžbe po nerastnom bohatstve, ako na bežiacom páse odstraňujú vo vojenských prevratoch národných politikov, vyvolávajú náboženské a národnostné vojny, aby mohli drancovať jej zdroje.

Plienenie neobišlo ani strednú a východnú Európu, kde sa po vybielení ich vlastného hospodárstva vybudovali sériové montovne a spolu s úžerníckym bankárskym priemyslom vytvorili šedú masu hrdlačiacej pracujúcej chudoby, v zajatí večného dlhového otroctva, ktorá sa v túžbe po slobode a odhodeniu šedivej jednotvárnosti predchádzajúceho režimu vrhla do pominuteľného víru konzumu na dlh, hoci aj v obmedzenom meradle.

Celosvetová nadprodukcia koncernov, postavená na výdatnej devastácii prírodných zdrojov, končiaca často v spaľovniach, dosiahla svoj vrchol rastu. A na jej pôde sa zrodil diabolský plán, zhodiť zo seba zodpovednosť a obviniť z nej tie miliardové chudobné šedé masy, ktoré si desaťročia vychovávali ako úverových konzumentov. Ako konzumenti sa odrazu stali nepotrebnou masou, ktorej je nevyhnutné sa zbaviť.

Svet chcú vrátiť do pôvodnej podoby, bez klimatickej záťaže. Populácia sa stala nadbytočnou chovnou zverou. Cez novozrodenú „zelenú dohodu“ zlikvidujú nadbytočné hospodárstvo, ktoré kŕmi svet. Pandémiou riadená likvidácia ekonomík pripraví „odsúdených“, tie zbytočné hladné krky o živobytie, zdravotnú starostlivosť, aj ľudské práva a povedie k jej definitívnemu zániku.

Vinní a odsúdení sme my. Obyčajní pracujúci občania. A rozsudok vyniesli tvorcovia skutočnej „pandémie túžby po moci a nekonečných ziskoch“.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár