Chystá sa ďalšia genocída?

Add Comment

Ak Kurdi a už federálny Kurdistan nedostanú silnú medzinárodnú podporu svetovej verejnosti, čo sa najmä od OSN a USA očakávať nedá, tak ich čaká rovnaká genocída ako kedysi Arménov…

Turkom prešla bez viny a následkov arménska genocída. V súčasnosti majú tichú podporu USA a NATO proti Kurdom… Z Kurdov chceli mať teroristov. Podarilo sa im to, čo im dáva dôvod na možný „legálny“ vojenský zásah proti nim (možno aj mimo územia Turecka) ako začiatok genocídy…

Pred sto rokmi Turci v rámci svojej Osmanskej ríše v rokoch 1915-1923 systematicky vyvraždili jeden a pol milióna Arménov… Turecko malo stáť pred medzinárodným súdom ako pohlavári hitlerovského Nemecka v Norimberskom procese. Aj ako srbskí pohlavári masakier tiež genocídneho charakteru voči moslimom pred súdom v Haagu.

Kurdi žijú v oddelených enklávach Turecka, Sýrie, Iránu, Iraku… Takmer 40-miliónový národ Kurdov má legálne právo na svoj samostatný štát. 17. marca na severe Sýrie ich zástupcovia vyhlásili základ federatívneho štátneho zriadenia, Kurdskej federácie.

Izraelská okupácia území Palestíny vykazuje tiež znaky genocídy…Súčasťou mierových riešení na Blízkom východe musí byť aj nové, reálne rozhraničenie území, so zreteľom na etnické a národnostné rozloženie obyvateľstva… A zastavenie expanzivity Izraela. Nielen zastavenie, ale aj vrátenie väčšiny územia pôvodným obyvateľom – Palestíncom…

Už dávno hodnotím OSN ako impotentné a nečinné… Dnes k tomu pridávam: Nečinnosť OSN je len účelová. OSN má predstavovať jedinú centrálnu vládu Nového svetového poriadku a jediného svetového náboženstva, pod dikciou Globálneho Prediktora.

Turecko jednoznačne prestáva byť bezpečnou a nie je už vôbec ani spoľahlivou krajinou. Prajete si vstup takéhoto Turecka s jeho islamskými a islamizačnými ambíciami, aj ako spojenca s fundamentalisticky islamskou a islamistickou Saudskou Arábiou do Európskej únie a schengenského priestoru voľného pohybu osôb, kapitálu, tovarov a služieb? Chcete mať Turecko ako otvorenú bránu islamu do Európy?

Juraj Režo
Ako a eko ďalej? Okrídlené „Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou“ je nenaplnená hypotéza „Veľkého Novembra“. Lož je rýchlejšia, pravda ju spravidla stíha pomalšie. Pravda je pravda, lož je lož. Nič medzitým. Pod pätou pravdy klíči pochybnosť. Liberálna demokracia je dvojhlavá hydra, lož sprava i zľava. Obe produkujú zlo. Na ceste k tretej totalite. Anonymná a netransparentná demokracia spochybňuje samú seba ako demokraciu.
Hypotéza: Ideálna agora (nie matrix) pozná osobné súkromie ale nepozná anonymitu vo verejnom priestore v záujme agory. Chcem veriť, že spoločnosť je tehotná zmenou, ak platí, že žena nemôže byť len trochu a iba kde-tu tehotná. Ak sa sama, ktorá je ovládaná zlom, nebude zmene brániť, lebo, mnohí ľudia robia všetko preto, len aby sa vyhli sami sebe... Verím, že zmena systému je možná bez násilia, bez jedinej kvapky krvi, mierovou a pokojnou cestou. Bez majdanizácie Slovenska. Krvavých revolúcií bolo viac, než dosť, a všetky sa vzájomne požrali.
Naša „nežná“ potrebuje reparát. Už 26 rokov... Ukradli nám ju. Nechali sme si... Som ideologický, politický a náboženský abstinent. Nevolič už od prvého kola prezidentských volieb. Svoje ostatné ľudské a občianske práva si ale nenechám vziať. Relatívne slobodný a nezávislý, aj preto, čas od času cestujúci bloger. :-)

Pridaj komentár

  & Časopis