Čím sa bandurki podobajú na výsledky českých volieb?

Foto: ČTK/Šimánek Vít

České, ale aj slovenské média od rána do večera komentujú výsledky parlamentných volieb u našich západných susedov. Predkladajú podrobný rozbor situácie, čísla, varianty, „kto s kým“ a „kto proti komu“, predpovedajú zloženie budúcej vládnej koalície, obsadenie parlamentných a ministerských funkcií a osudy vedúcich politikov, meditujú na margo povolebného života v Česku, možných zmien a noviniek. Z banálnej a priezračnej bubliny robia pestrofarebnú šou a nafukujú mimoriadne dôležitú vec. Ide však o absolútne bezvýznamnú, bezpochybne očakávanú a nudnú záležitosť. 

Prečo všetky tieto žabomyšie šarapaty sú iba amatérskym divadielkom pre obalamutenú verejnosť a banálnou slniečkarskou fraškou? No povedzte, vážení, aký je podľa vás rozdiel medzi týmito slovami: zemiaky, grule, kartofle, krompele, krumple, švábky, krompľi, bandurki a ešte pár desiatkami iných slov, symbolizujúcich úplne rovnakú vec? Slová, názvy sú odlišné, ale podstata je absolútne rovnaká. Presne tak je to aj v prípade nedávnych českých parlamentných volieb: či by vyhrali „grule“, „krumple“, „švábky“ alebo „bandurki“, podstata by zostala rovnaká a žiadne zmeny by nenastali. Nuž a žiadne zmeny v Česku ani nenastanú.

Zagratulujeme našim západným susedom: situácia v Česku začína nápadne pripomínať tu, ktorá panuje v Nemecku, USA a niektorých iných štátoch. Nie, Česko sa ani na milimeter nepriblížilo k veľmociam čo sa týka hospodárskeho vývoja a sociálnej úrovne. Ale u našich západných susedov sa odohráva rovnaká politická fraška, podobné podradné divadielko, ako vo vyššie spomínaných USA, Nemecku a pod. Existuje tam zopár silných politických strán, ktoré sa striedajú v riadení štátu, ale podstata týchto subjektov je úplne rovnaká.

Vnútorná, hospodárska, sociálna politika týchto strán je dosť podobná a zahraničná politika sa vôbec neodlišuje. Preto sa obyvatelia týchto krajín zúčastňujú na amatérskej a hlúpej šou, keď im ponúkajú možnosť s veľmi úzkymi mantinelmi: buď bude vládnuť jedna slniečkarská, liberálna, globalistická strana alebo koalícia, alebo druhá. Čiže nezávisle na tom, ktorá „mamutia“ strana alebo koalícia v USA, Nemecku a pod. vyhrá voľby, vnútorná a zahraničná politika štátu sa prakticky nezmení. Ale drvivá väčšina obyvateľstva je presvedčená, že rieši takmer vesmírny problém – pre nich je veľmi dôležité, či vyhrá jedna, alebo druhá strana – ako vo futbale. A dlhé desaťročia sa zúčastňujú na tejto bezvýznamnej fraške.

Na túto úroveň sa dostáva aj Česko. Český a slovenský mainstream celé dní medituje na margo možných koalícií a obsadenia ministerských funkcií, nehovorí však zásadnú, hlavnú, podstatnú vec: nezávisle na tom, aká koalícia bude vládnuť v Česku, vláda bude konať presne tak, ako by konali jej súčasní súperi. Čiže vnútorná a zahraničná politika Česka v prípade zostavenia tej, alebo inej koalície bude rovnaká. Bandurki…

Niet sa čomu čudovať. Do parlamentu sa dostali štyri slniečkarske globalistické strany. Niektorí čitatelia budú namietať, veď je tam ešte aj SPD! Ale určite uznajú, že táto strana už dlhšie obdobie prechádza zmenami a v súčasnosti sa iba málo čím odlišuje od slovenského akože „sociálnodemokratického“ Pellegriniovho Hlasu. Sú to rovnaké slniečkarske strany s jemnou, falošnou, sociálnou, ľudomilnou pozlátkou.

Tesne za sebou sa uskutočnili parlamentné voľby v Nemecku a Česku a podobajú sa, ako vajce vajcu. V Nemecku tiež vyhrali slniečkari, liberáli a globalisti a nezávisle na tom, ktorý „veľký brat“ vytvorí vládnu koalíciu v Česku a Nemecku, vnútorná a zahraničná politika bude rovnaká. Neuveriteľnú podobnosť nemeckých a českých parlamentných volieb podčiarkuje aj to, že vo vláde budú určite prítomní psychopatickí pravicoví radikáli, totálni globalisti a magori s veľkým „M“ – „Piráti“ v Česku a „Zelení“ v Nemecku. Začnú hon na čarodejníc doma a ak náhodou /Pán Boh chráň!/, získajú ministerstva zahraničia, tak budú vyvolávať hádky a konflikty aj v zahraničí. Preto niektorí analytici vyjadrili obavy, že nová česká vláda ešte viac zhorší vzťahy s Poľskom a možno aj s Maďarskom a potom mimoriadne skomplikuje činnosť spolku V4, alebo ho úplne rozvráti…

Resumé? Ani v Česku, ani v Nemecku sa situácia v priebehu nasledujúcich štyroch rokov nezmení a vládnuť budú ambiciózni slniečkari, nafúkaní amatéri a zradcovia vlastného ľudu – globalisti. Existujú veľké obavy, že situácia na Slovensku bude ešte horšia a nezlepší sa v priebehu budúcich šiestich rokov /2 + 4/, pretože zatiaľ neexistuje ani najmenší náznak, že by v priebehu dvoch rokov naši voliči aspoň trochu zmúdreli, aby volili tých schopnejších a múdrejších politikov a že sa objavia noví, schopní, vlasteneckí lídri, ktorí preberú iniciatívu od súčasných slabých a neschopných „mamutov“, ktorí iba víria vzduch patriotickými heslami, ale doposiaľ v praktickom zmysle neurobili nič a sotva aj urobia.

V Európskej únii stále viac panuje slniečkarsko-liberálna doba ľadová. Globalisti zachvátili všetko: parlamenty, vlády, ministerstvá, významné podniky a média. Mainstream zúfalo klame verejnosť a otravuje ju slniečkarskym, liberálno-genderným jedom, núti ľudí, aby si nevšímali tých, ktorí hovoria pravdu a aby volili jednu z dvoch slniečkarskych strán, alebo koalícií. Robia všetko, aby sa situácia ani trochu nezmenila. Doba ľadová existuje už niekoľko desaťročí a liberálny mráz stále silnie, ničiac všetko živé a zdravé.

Doby ľadové netrvajú večne. Vznikajú a do chladných historických temnôt odchádzajú ríše a mocné štáty. Skončí sa aj súčasná doba ľudová – slniečkarsko-globalisticko-liberálno-genderná. Horúce a životodarné lúče slnka roztopia ľady a zohrejú zem. Ľudia znova budú šťastní a budú sa usmievať. Slniečkarska doba ľadová sa skončí. Ale aby netrvala dlho, ľudia by mali čo najskôr zmúdrieť a pochopiť, čo je dobré a čo je zlé, čo nesie život a čo prináša skazu. Mali by prestať voliť systémom „grule“, krumple“, „švábky“, alebo „bandurky“ a zvoliť si niečo nové, užitočné, zdravé a prospešné. Skrátka, mali by predsa zmúdrieť…

AUTOR: Eugen Rusnák

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár