Čínski vedci už v roku 2015 uvažovali o koronavíruse SARS ako o biologickej zbrani

Dokument, ktorý v roku 2015 napísali čínski vedci a zdravotnícki pracovníci, uvádza, že koronavírusy SARS majú byť novou érou genetických zbraní, ktoré je možné umelo pozmeňovať na vírusy ľudských chorôb a následne sa dajú ničiť, informoval o tom časopis The Weekend Australian. Medzi 18 uvedenými autormi dokumentu sú vedci z ľudovej oslobodzovacej armády a vojenskí odborníci na zbrane.
Príspevok s názvom: „Neprirodzený pôvod SARS a nové druhy vírusov uspôsobených človekom ako genetické biologické zbrane“ naznačuje, že v tretej svetovej vojne sa bude bojovať biologickými zbraňami. Dokument šokujúco odhaľuje, že čínski vojenskí vedci diskutovali o vyzbrojení koronavírusmi SARS päť rokov pred pandémiou Covid-19.

„Myslím si, že je to významné, pretože to jasne ukazuje, že čínski vedci uvažovali o vojenskej aplikácii pre rôzne kmene koronavírusu a uvažovali o tom, ako by ho bolo možné nasadiť,“ uviedol Peter Jennings, výkonný riaditeľ Austrálskeho inštitútu pre strategickú politiku (ASPI) pre web News.com.au. „Začína sa viac skúmať možnosť, že tu máme uvoľnenie patogénu, ktorý mal byť využitý na vojenské účely,“ dodal Jennings. Uviedol tiež, že dokument možno vysvetľuje, prečo sa Čína tak zdráhala pri externých vyšetrovaniach pôvodu Covid-19. „Ak by išlo o prípad prenosu z trhu, ako sa nám to snažili nahovoriť, bolo by v záujme Číny spolupracovať … Oni ale zvolili opačnú stratégiu.“

Austrálčan Robert Potter, špecialista na kybernetickú bezpečnosť, ktorý analyzuje uniknuté dokumenty čínskej vlády, tvrdí, že dokument určite nie je falošný, informoval o tom portál News.com.au. „Dospeli sme k presvedčeniu, že dokumenty sú skutočné. Teraz je rad na iných ľuďoch, aby skonštatovali, aká je táto skutočnosť vážna a začali nové vyšetrovanie s novým smerom,“ povedal Potter. „Je to naozaj zaujímavý dokument, ktorý ukazuje, ako rozmýšľajú ich vedeckí pracovníci a akým smerom sa vyvíja ich vojenská činnosť,“ dodal.

Pôvodné vyšetrovanie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) dospelo k záveru, že vírus bol s najväčšou pravdepodobnosťou živočíšneho pôvodu a na ľudí sa dostal z netopierov. Koronavírus s názvom SARS-CoV-2 sa prvýkrát objavil v decembri 2019. Koronavírusy sú veľkou skupinou vírusov, z ktorých niektoré spôsobujú ochorenia dýchacích ciest u ľudí – od bežného nachladnutia až po ťažký akútny respiračný syndróm (SARS). Univerzita Johna Hopkinsa eviduje viac ako 157 miliónov prípadov infekcie a 3,28 milióna úmrtí.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1. Chinese scientists discussed weaponising SARS coronaviruses 5 years before Covid pandemic: Report, Times of India, 9.5.2021
2. Leaked Chinese document reveals a sinister plan to ‘unleash’ coronaviruses, News.com.au, 8.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár