ČLOVEK ZBAVENÝ ĽUDSKOSTI

Str. 10

Od samotného počiatku môjho verejného pôsobenia som poukazoval na utrpenie, bezmocnosť a hrôzostrašnú nespravodlivosť vo svete, kde počas celých ľudských dejín neutícha huriavk masakrov, vraždení, vojen a násilia. V roku 2003 som na tieto skutočnosti upozorňoval aj ako umelec a hudobník pri udeľovaní cien Medzinárodnej federácie hudobného priemyslu. Nemožno hovoriť o žiadnych demokratických hodnotách Západu ani o zmysluplnosti OSN, ktoré sa nečinne prizerá na 285 konfliktov od svojho založenia, ako aj na súčasné vojnové zločiny v Palestíne, ktoré pácha armáda židovského štátu Izrael. Pochopiteľne, strach a utrpenie je dnes na oboch stranách a s najväčšou pravdepodobnosťou povedie k exodu tak Izraelčanov, ako aj obyvateľov Palestíny. Pri tom všetkom treba uviesť, že aj v knihe Neviditeľno, ktorú sme napísali so šéfom československej rozviedky Miroslavom Polreichom, sa uvádza štúdia CIA z roku 2009, kde sa konštatuje, že Izrael o 20 rokov skolabuje.

PLÁN AMERICKÉHO PNAC: DESTABILIZÁCIA BLÍZKEHO VÝCHODU

V marci 2003 sa spustila vojna proti Iraku. V uliciach Západu voči zámerom naplánovanej vojny proti terorizmu demonštrovalo 30 miliónov ľudí. Fakt, že po udalostiach v septembri 2001 prišlo k plánovaným útokom na sedem krajín, potvrdil aj generál Wesley Clark. Už v roku 2007 prezradil, že v USA došlo v časoch útokov na Svetové obchodné centrum k štátnemu prevratu. Clark bol desať dní po týchto udalostiach v Pentagóne, kde mu veliteľ pobrežných vôd USA oznámil, že Spojené štáty napadnú Irak aj napriek vedomosti, že Saddám Husajn nebol nijak zapojený do útokov 9/11. Clark spomenul dokument z kancelárie ministerstva obrany, kde sa uvádzalo, že v priebehu piatich rokov napadnú a zničia vlády v siedmich krajinách. Začnú v Iraku, presunú sa do Sýrie, Libanonu, Somálska, Sudánu a Iránu. Ľudia s týmto plánom sa zmocnili riadenia našej zeme v štýle príslovia: Keď to nepôjde silou, pôjde to ešte väčšou silou. Tomu predchádzal rok 1991 a prvá vojna proti Iraku, kde sa mimoriadne angažoval prvý námestník ministerstva obrany a tretí najsilnejší muž Pentagónu Paul Wolfowitz. Tvrdil, že musia vyčistiť všetky tie „prosovietske“ režimy na Blízkom a Strednom východe, a vôbec netajil, že cieľom armády USA nie je obrana, ale iniciovanie vojen, dodal vo svojom svedectve generál Clark. A boli to ľudia ako Rumsfeld, Wolfowitz, Pearle a Cheney z Projektu pre nové americké storočie, ktorých záujmom bolo destabilizovať Stredný východ. To sú slová vysokopostaveného amerického generála.

Tieto tvrdenia z najvyšších miest Pentagónu upresňuje aj Laurent Guyénot, francúzsky autor a antropológ, ktorý pre Teheran Times uviedol, že 11. september bol „falošnou vlajkou“ a „sieťou super-sayanim úzko prepojených“ so sionistami. Tí, ktorí sa nazývajú neokonzervatívcami, sú kryptosionisti, tváriaci sa ako americkí imperialisti. Patria k nim desiatky vysokých predstaviteľov, ktorí prevzali kontrolu nad kľúčovými funkciami počas vlády prezidenta Georgea W. Busha. Najvýznamnejšími boli Richard Perle, Paul Wolfowitz a Dou-
glas Feith v Pentagóne, David Wurmser na ministerstve zahraničia a Zelikow, Abrams a neskôr Cohen v Národnej bezpečnostnej rade. V roku 1996 neokonzervatívci založili Projekt pre nové americké storočie (PNAC), ktorý režírovali William Kristol a Robert Kagan. Zahalili sa do super vlasteneckého diškurzu americkej civilizačnej misie, no ich zámery sú odhalené v dokumente, ktorý sa na verejnosť dostal v roku 2008. Správa bola pôvodne zverejnená v roku 1996 izraelským think-tankom Inštitút pre pokročilé strategické a politické štúdie (IASPS) s názvom A Clean Break: A New Strategy for Sacuring the Realm. Bola napísaná špeciálne pre nového izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, pričom ho povzbudzuje, aby sa rozišiel s dohodami z Osla a rozšíril izraelské územie. Tím zodpovedný za správu viedol Richard Perle a jeho členmi boli Douglas Feith a David Wurmser, ktorí v tom istom roku figurovali medzi signatármi PNAC.

TISÍCE POD TROSKAMI, MILIÓNY V ULICIACH

Týmto témam sa venujem už dlhý čas a mnohé výstupy publikujem v záujme hľadania pravdy a príležitostí na realizáciu mierových riešení. Tie však nie je možné uskutočniť bez pochopenia tejto problematiky predovšetkým politickou mocou, ktorá stojí na čele národných štátov západného sveta. Všetci zodpovední by si mali veľmi vážne uvedomiť, že voči neľudskému zaobchádzaniu s civilným obyvateľstvom v Pásme Gazy demonštrujú milióny ľudí po celom svete, ktorí sú zhrození štýlom kolektívnej pomsty na tisícoch detí a žien za útoky povstalcov z brigád al-Kassám alebo al-Quds, vojenským krídlom hnutia Islamský džihád v Palestíne. Takmer celý svet dnes odsudzuje ohavnosti páchané na bezbranných a nevinných obetiach v Pásme Gazy, ktorých jediným prehreškom je, že sa narodili na okupovaných územiach. Správy a videodokumenty, ktoré sa dnes z Pásma Gazy dostávajú do celého sveta, sú desivým a trýznivým obrazom toho, ako ľudia strácajú všetko, čo z nich robí ľudské bytosti. Bombardovanie a útoky na školy, vozidlá prvej pomoci, nemocnice, kde je množstvo zranených, detí a žien, je útokom proti princípom ľudskosti, je útokom proti svätyniam človečenstva a symbolom ochrany. Tieto hrôzostrašné výjavy sa dejú vo dne aj v noci – od vypuknutia konfliktu je to v tejto chvíli viac ako mesiac. Dokumenty, ktoré som videl, zobrazujú armádne vozidlá a buldozéry, ktoré prechádzajú cez mŕtvoly civilistov na území Gazy. Palestínske úrady a námestník ministra zdravotníctva v Gaze z komplexu al-Shifa pritom hlásia, že túlavé psy jedia telá mŕtvych Palestínčanov pred ich očami, pričom úrady uvádzajú, že nemôžu nič robiť. Napriek tomu všetkému propaganda židovského štátu hlása, že sú to hoaxy a fake news – celé medzinárodné spoločenstvo aj médiá sa sprisahali proti nemu.

IZRAEL POUŽÍVA ZAKÁZANÉ ZBRANE HROMADNÉHO NIČENIA

Už v knihe Mlčanie som veľmi ostro kritizoval používanie zakázanej munície hromadného ničenia – bieleho fosforu, chemického prvku s protónovým číslom 15. Biely fosfor je na vzduchu samovznietivý, preto sa musí mimoriadne nebezpečná a horľavá látka uchovávať pod vodou. Korešpondentka Esther Saubová už pred rokmi zverejnila správu, v ktorej sa jej spovedal Sabah Abu Halimeh z Gazy: „Granát preletel cez hlavu môjho manžela. Traja z mojich synov a môj muž začali horieť. Všade bol dym, príšerný zápach a ani som ich nevidela. Ak vás to nespáli, udusíte sa. Moje šaty horeli, všetko bolo spálené, moje telo, moje vlasy aj môj krk.

AUTOR: Tibor Eliot Rostas

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply