Čo čaká Američanov v prípade vojny so Severnou Kóreou

Tagged With: , , , , , 2 komentáre

Ruský analytik Andrej Kruz na portáli rusvesna uviedol niekoľko zaujímavých informácii o možnom konflikte medzi Severnou Kóreou a USA.

Podľa jeho slov je až zarážajúca naivita mnohých občanov, ktorí veria tomu, že ráno stačí „americkým supermanom” s vysokotechnologickou prevahou vypustiť okrídlené rakety, ktoré rozrazia štít protivzdušnej obrany „severokórejského pudlíka”, na obed priletia lietadlá so stealth technológiami, všetko zbombardujú a večer si hrdinskí americkí chlapci dajú víťazný hamburger s colou na vojenskej základni.

Tak týmto spôsobom to naozaj nefunguje.

Severokórejčania sa už takmer 50 rokov pripravujú na konflikt s „bastardami z USA”. Momentálne sú približne na úrovni NDR v roku 1989, takže zdrojov na vedenie vojny majú dostatok. Takmer 50 rokov Severokórejci podrobne študujú americké vojenské aktivity a postupy a poznajú ich naozaj veľmi detailne.

V prvom rade, ak sa vypustia okrídlené rakety, musí byť známy cieľ, na ktorý útočia. V Severnej Kóreii NEEXISTUJE americká a ani juhokórejská špionážna sieť, takže informácie zbierajú Američania z družíc. Oklamať družice nie je problém, Severokórejci presne vedia, kedy a po akých trajektóriach americké špionážne družice lietajú. Takže všetky ciele, ktoré Američania vidia a poznajú, sú falošné.

Už 50 rokov Severokórejčania budujú svoje logistické, priemyselné a vojenské centrá hlboko pod zemou. Pod zemou sa nachádzajú aj bunkre pre civilné obyvateľstvo, ktoré je výrazne zmanipulované a pripravené bojovať proti americkému agresorovi.

Takmer 70 severokórejských ponoriek a množstvo drobných lodí so silnými torpédami predstavuje silnejšieho protivníka, ako si Američania predstavujú. Severokórejčiania majú raketové protilodné batérie a modernizovaný systém protivzdušnej obrany S-200 s viacerými veľmi zaujímavými severokórejskými parametrami, ktoré môže Američanov nepríjemne prekvapiť. Väčšina odborníkov dobre vie, že americké letectvo by v prípade útoku malo relatívne vysoké straty. Okrem toho majú Severokórejci jadrové zbrane.

Najväčší problém nastane, ak sa Američania vylodia na severokórejskom území, alebo preniknú na severokórejské územie z juhu. Každý meter juhokórejského a severokórejského územia je zmapovaný a severokórejské delostrelectvo ho má skvelo zamerané. Už v Iraku dokázalo jednoduché delostrelectvo spôsobiť Američanom vysoké straty, pri existujúcej americkej dominancii vo vzdušnom priestore. Americké letectvo nedokázalo v irackej púšti včas eliminovať všetky iracké delá, ako to chcú urobiť v severokórejských horách? Navyše Severokórejci majú vyššiu vojenskú úroveň ako Arabi.

Stačí sa pozrieť na mapu, uvedomiť si, z ktorej časti mora môžu Američania prísť a čo si Severokórejci na nich pripravili. Zamínovaná oblasť, preháňajúce sa rýchle torpédové člny a lode, 70 ponoriek, celé pobrežie kryté protilodnými raketami. Okrem toho už Čína dopredu informovala, že bude Severnú Kóreu podporovať. A čo budú robiť americkí pešiaci, keď sa na území Južnej Kórey stretnú s príslušníkmi severokórejských špeciálnych kománd, infiltrujúcich juhokórejské územie a určených na to, aby čo najsurovejšie lovili americké skalpy?

Ako Američanom v totálnom chaose a pri premiešaní bojových pozícii pomôže americké letectvo či rakety? To budú ostreľovať vlastné pozície? Na to Američania nemajú, rovnako ako nemajú na to, aby zniesli ďalšiu potupu na medzinárodnej aréne a ďalšiu politickú krízu v USA, zapríčinenú americkými stratami. A do toho Severokórejcami zbombardovaný Soul a Tokio.

Technologická prevaha Američanov? Veľmoc so všetkými výhodami na svojej strane? Zabudnite. Severokórejcov nemožno porovnávať s Arabmi. Ak to niekto robí, svedčí to o jeho hlúposti, nadutosti a nakoniec sa veľmi nepríjemne prekvapí.

Autor: Andrej Kruz

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/co-ocakava-americanov-v-pripade-vojny-severnou-koreou/1099550

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy
2 Responses to "Čo čaká Američanov v prípade vojny so Severnou Kóreou"
  1. Taktika 2. svetovej vojny je preč. Nastúpila nová taktika. „Neposkytnutie terčov“. 🙂 USA má veľkú armádu s veľkými drahými lietadlami a drahými raketami. Rusi dajú napríklad Afgáncom bazuluky a rozptýlia ich po stanoch v celom Afganistane. Nezhromaždia ich vo veľkých drahých bunkroch. Drahá raketa zničí tak jeden stan s 5 vojakmi a 5 bazulukami. Pre jednu stranu je to lacná vojna a pre USA drahá. Taká je aj vojna v Sýrii. USA Rusov na základni s 15 lietadlami nenapadne. Skúšali to akože na Sýrčanov a 59 raliet za 100 miliónov USD „zrovnalo“ 2 staré lietadlá nepojazdné a 3 hangáre. Dobrá taktika. USA ekonomika padne pod Jones Downov syndróm. Teraz by to USA mohli skúsiť v Kórei a o 5 rokov sa USA rozpadne zvnútra. Rusko s Čínou sa budúd pozerať a dodávať bazuluky. Tie protivojnové demonštrácie potom nahlodajú morálku USA, mládenci budú páliť povolávacie rozkazy a utekať do Kanady ako za vietnamskej vojny a drahé rakety budú vystrieľané. Chudobné USA skrachuje skôr ako stačí skrachovať petrodolár. Rusi a Čína sú trpezliví. Na Kima a 100 miliónov mr´tvych Severokórejčanov alebo iných s.erú. 🙂 V Pentagone to ešte nepochopili, že nikto už USA nenapodobňuje ako to hovorí generál Milley. USA s generálmi majú len silné reči https://goo.gl/WDQgBc

  2. Keby chceli Američania zaútočiť na kmene v Keni, ktoré takmer nemajú kontakt s civilizáciou, tak by ste písali aké su ich oštepy ostré. Vyzvihovali vyspelé nočné krycie techniky, udivovali sa nad ich výdržou pri taktických presunoch a upozornili by ste na nehostinné klimatické podmienky. Píšete ako by sa Americká armáda neučila, nevyvíjala a nenaberala žiadne skúsenosti.
    1. Nikto nečaká že by bola vojna extremne rýchla.
    2. Ani 50 rokov príprav neznamená, že budú naozaj pripravený a argument ako severokorejci majú úžasne zmapovaných amíkov, ale amici maju tolko informácii akoby ich začali registrovať odvčera…
    3. Pravdepodobne američania majú toľko družíc schopných sledovať aktivitu v určitej oblasti, že najpresnejší záver severokórejských inžinierov by bol, že sú sledovaný neustále a za takých podmienok sa ťažko niečo tajne buduje.
    4. Možno majú zastaralé ponorky a mnoho rakiet. Američania sú však najlepší v zasiahnutí stanoveného cieľa, možno pri obrovskom množstve rôznej munície a rakiet môžu aj severokórejci niečo trafiť. Nečudoval by som sa keby nimi zničené objekty a jednotky vlastné:americké boli v pomere 1:1.

Pridaj komentár

  & Časopis