Covid pass? Úplný nezmysel

O rezolúcii Rady Európy č. 2361, ktorá neumožňuje úspešné a právne spôsobilé zavedenie kovid pasov sme už písali niekoľkokrát.

Rozhodli sme sa preto špeciálne pre predstaviteľov rezortu zdravotníctva a zahraničných vecí priblížiť ich neopodstatnenosť zrozumiteľnejšou formou – obrázkovou.

Pán Klus ani zástupca z Dát bez pátosu nemajú údajne dáta o nakazených po plnom zaočkovaní. Tak dáme príklad. Ak by chceli údaje o nakazeniach a úmrtiach (tzv. breakthrough cases), stačí si vypočuť vyhlásenie americkej CDC (video TU). Načo nám ten kovid pas teda je? Keď jeho jedinou údajnou „výhodou“ očkovania je, že sa nám zaočkovaný môže vrátiť na Slovensko ako asymptomatický pacient?

Mimochodom, ak sa vám bude zdať číslo 2000 málo, vedzte, že už sme písali o tom, ako CDC zmenilo náhle metodiku na zisťovanie tzv. breakthrough cases. Počet štatisticky spracovaných prípadov tak bude významne nižší. Ak sa bavíme o znížení ct len o púhych 10 cyklov, štatisticky by sme mohli zodpovedne povedať, že 2000 prípadov tvorí iba cca 0,1 percenta všetkých prípadov. Lepšie? Veru, toto už nemožno nazvať inak, ako organizovaný podvod.

Nech sa páči, text hovorí za seba (12 plne zaočkovaných proti kovid zomrelo na kovid v Los Angeles, USA):

PS: Skúsme nahlas pouvažovať, prečo by tento nezmysel chcel niekto nasilu pretláčať. Lebo ak k ničomu nie je a verte, že kompetentní to vedia, bude slúžiť neskôr najmä na niečo iné. Dôležité je podľa nás len to, či bude dostatok ľudí zaočkovaných. Ak to bude väčšina populácie a kovid pas bude časovo obmedzený môže nastať nasledovné:

  1. Obmedzenie prístupu k službám a cestovaniu pre neočkovaných.
  2. Táto výhoda však bude mať trvanie len počas platnosti zaočkovania. T.j. po vypracovaní návyku na používanie kovid pasu sa môže začať tlačiť na priebežné preočkovania už očkovaných a lámanie neočkovaných do klubu výhod. Kontext v súlade s doktrínou verejného zdravia sa vždy nájde.

Autor: JUDr. Peter Weis

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Covid pass? Úplný nezmysel, akw.sk, 22.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár