Delegáti OSN vyzvali Izrael, aby sa pripojil k zmluve o nešírení jadrových zbraní

Delegáti OSN sa zaoberali otázkou Blízkeho východu bez zbraní hromadného ničenia a vyzvali izraelský režim, aby podpísal Zmluvu o nešírení jadrových zbraní (NPT), informovala stanica Press TV.

Delegáti v sídle Organizácie Spojených národov v New Yorku v utorok diskutovali o možných vyhliadkach Blízkeho východu bez zbraní hromadného ničenia .

Počas stretnutia, riaditeľ odboru bezpečnosti a odzbrojenia Ministerstva zahraničných vecí Ruskej Federácie Michail Uľjanov vyjadril znepokojenie nad izraelskými jadrovými zbraňami, ktoré sú zahalené rúškom tajomstva a uviedol, že režim „musí byť ochotný spolupracovať“.

Iránsky zástupca stáleho predstaviteľa pri OSN Gholam Hossein Dehqani takisto vyzval na prísnejšie opatrenia voči Tel Avivu, ktoré by mali podporiť snahy OSN vedúce k úspešnému privedeniu Blízkeho východu do stavu bez zbraní hromadného ničenia.

Vo všeobecnosti sa predpokladá, že Izrael je jediným vlastníkom jadrových zbraní na Blízkom východe, pričom počet jeho jadrových hlavíc sa odhaduje na 200 až 400 kusov.

Izraelský režim odmieta všetky regulačné medzinárodné jadrové dohody, vrátane zmluvy o nešírení jadrových zbraní. Taktiež odmieta aj medzinárodné inšpekčné kontroly svojich jadrových zariadení.

Zdroj: presstv

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár