Demokratický karneval

Dnes som „utŕžila” na sociálnej sieti reakciu politológa Jána Baránka, ako odpoveď na kritiku jeho článku. Vyslovil pri tom názor, že zakladatelia nášho štátu boli gangstri (Mečiar a spol.). Vyvolal vo mne pocit, že republiku, ktorú máme, si niet za čo vážiť – a určite nie len u mňa, lebo celoplošne majú takéto buričské názory verejne známych osobností za následok, že si nevážime to najvzácnejšie čo máme – vlastný štát. Nekomentujem, názor si prosím utvorte sami, iba sa pýtam, akí dejatelia novodobých dejín Slovenska nám zostanú, keď zavrieme toho „zlého Mečiara a jeho bandu”? Zostane nám ten dobrý Dzurinda a jeho banda? Ale možno ste to, pán Baránek, domysleli. Máme ešte predsa novodobého dejateľa Matoviča, Sulíka, Kollára a ich bandy. Tiež dejateľa Fica, Danka, Bugára a ich bandy. Možno si myslíte, že by sme si mali vyberať z týchto dejateľov.

Benjamin Franklin – jeden zo zakladateľov Spojených štátov, splodil nemanželské dieťa s neznámou ženou, opustil ju aj s dieťaťom, následne si vzal inú ženu ktorá bola vydatá (jej muž žil na Barbadose) a proti všetkým zákonom vtedajšieho sveta sa s ňou oženil. Legenda dokonca hovorí, že Franklin toho muža hľadal, aby ho mohol dať zabiť. Zachránila ho pred istou smrťou paradoxne jeho bývalá manželka, s ktorou sa Franklin neskôr oženil. Tá Franklina uprosila, aby ho ušetril.

George Washington – ďalší zo zakladateľov zabil vlastnými rukami ako vojak stovky ľudí a obrovské množstvo dal popraviť. Proste, ani jeden zo siedmych zakladateľov Spojených štátov, nebol žiadne neviniatko a každý mal na rukách krv. A veľa krvi. Napriek tomu som sa stala svedkom náhodnej, dovolenkovej udalosti, kedy pri sledovaní zahájenia Super Bowl 2017 sa Američania v cudzej krajine v západnom Karibiku postavili, keď hrala ich hymna a s rukou na srdci ju svorne a hrdo spievali. A to bol obyčajný televízny prenos, ktorý sledovali v reštaurácii, nie priamo na štadióne. Kedy ste spieval s rukou na srdci hymnu vy, pán Baránek? Pýtam sa, lebo ešte som vás hymnu spievať nepočula. Vlastne. Koľko našich politológov sme počuli hrdo spievať hymnu, ľudia? Ale možno sa iba mýlim a slovenskí politológovia spievajú hymnu s rukou na srdci pravidelne. Hlavne v reštaurácii, pri pozeraní slovenského hokeja.

Súčasné Mexiko a jeho ústavu založili pred 101 rokmi dvaja muži. Rebel a zlodej. Pancho Villa a Emiliāno Zapata, ktorí zavraždili stovky, prevažne bielych ľudí – gringos. Napriek tomu sú pre 120 miliónov Mexičanov národnými hrdinami. A viete prečo, pán Baránek? Lebo bojovali za vlastný národ a nakoniec zaň aj umreli. Zabili ich zradcovia vlastného národa, ktorí podlo zradili nie len Villu a Zapatu, ale aj národnú hrdosť mexického ľudu. Jeden z nich bol vtedajší mexický prezident, spriahnutý s Američanmi Nepripomína vám to súčasnosť?

Mohla by som takto písať dlho, pretože viac ako polovičku dnešných štátnych zriadení po celom svete založili skorumpovaní politici, vojaci, rebeli, dobrodruhovia, zlodeji, vrahovia a zomreli pri tom milióny ľudí.

Mečiar nám dal republiku bez jediného výstrelu, bez jedného skriveného vlasu na hlave obyčajného človeka a my namiesto toho, aby sme si tento počin vážili, osobu Mečiara zneužijeme, aby sme mohli nenávidieť vlastnú republiku. Vytiahneme proti nemu amnestie a posielame ho do horúcich pekiel. A prečo? Len tak, lebo vraj ublížil rodine prezidenta Kováča, mainstreamovým novinárom – „chudákom”, čechoslovakistom, proste všetkým, ktorí sa po rozdelení republík postavili proti Slovensku, začali sa spolčovať so Sorosom, českým prezidentom Havlom a už vtedy kuli treťosektorové plány na odnárodnenie našej spoločnosti. A ja budem natoľko drzá, pán Baránek – lebo na rovinu, klásť nepohodlné otázky demokratom sa dnes považuje za drzosť, ak nie rovno za nepohodlnosť a pýtam sa vás, čo ten demokratmi preferovaný tretí sektor urobil pre Slovákov? Teda okrem toho, že vypol systémové záchranné brzdy štátu, chce prevziať štátne moci a navláčiť na Slovensko utečencov, ktorí tu budú vraždiť rovnako ako v Nice, Bruseli, Londýne, Paríži, Manchestri?

Položili ste si niekedy otázku, čo to vlastne republika je, pán Baránek? Pýtam sa, pretože často mám z vašich vyjadrení pocit, že nie. A mali by ste, pretože republika nie je len nejaké štátotvorné zriadenie, v ktorom žijete. Je to výsledok tisícročného boja roduverných Slovákov o vlastnú štátnosť. Tisícky ľudí v minulosti zomierali a trpeli, aby sme sa ako národ zachovali a nakoniec dopracovali k vlastnému štátu. Veľa krajín – aj v dnešnej dobe, prelieva krv vlastných občanov, len aby svoju štátnosť a nezávislosť buď dosiahli alebo udržali. Viď Donbas, Luhansko, Sýria, Irak, v minulosti Vietnam a mnoho iných. My sme ju dostali na zlatom podnose a nepáči sa nám, dokonca ju chceme nenávidieť len preto, že pár ničotných hrdinov vyhlasuje Mečiara, ktorému nikdy nikto nič nedokázal a ani nikdy nedokáže, za kriminálnika. Vzdali sme sa základného ľudského rešpektu a potláčame v záujme nenávisti k vlastnej krajine názory iných ľudí. Zatvárame ich do basy a lynčujeme. Uvedomujete si, že to z nás, nie z kotlebovcov, sa stávajú fašisti, pán Baránek?

Nikto z ľudí, o ktorých tu píšem, nie je čistý. Ani Mečiar, ani Kováč, dokonca ani vy pán Baránek, pretože nehovoríte ľuďom celú pravdu. A tú istú chybu robil v svojej dobe aj Mečiar.

Ľudia! Svoju republiku by sme si mali vážiť všetci rovnako a byť na ňu nesmierne hrdí! Všetky ostatné pokusy o akýkoľvek iný náhľad na našu štátnosť a právnosť sú iba sprostou anarchiou s jej nekonečne deštrukčnými následkami v spoločnosti. Poviem samozrejme aj prečo.

Určite ste už viackrát počuli, že títo „obhajovatelia demokracie” ako Ján Baránek, zakladajú svoje tvrdenia na tom – a to použili ako argument aj na podporu zrušenia amnestií, že morálka je nadradená právu. Tak sa pýtam: Čo je v roku 2017 tou morálkou, ktorú nadraďujeme nad zákony? Čo morálne dokážeme uchopiť a vyhlásiť: Toto ma väčšiu hodnotu ako právo? Žijeme v roku 2017 natoľko hodnotný a morálny život, aby sme svoje morálne hodnoty nadradili nad zákony? Pýtam sa, pretože iba nadštandardne morálna spoločnosť si v niektorých  prípadoch môže dovoliť postaviť svoju morálku nad zákon. Vyhlasovanie pána Baránka, že rušenie amnestií je morálne, lebo Mečiarove amnestie boli nemorálne, je nezmysel storočia, pretože každá amnestia je nemorálna. Alebo sa mýlim a prepustenie Kajínka je niečo morálne? Nie. Je to iba Zemanova politická hra s obyvateľstvom.

Dám na osvieženie pamäti príklad z posledného obdobia, pri ktorom ľudia dali prednosť morálke nad zákonom – prijímanie emigrantov v Európe. Pri tejto príležitosti sme postavili ľudskú morálku v 21. storočí nad zákony. Čo pozitívne to prinieslo? Európa sa dostáva do absolútnej anarchie – a nie len priamou prítomnosťou miliónov neprispôsobivých migrantov a infiltrovaných teroristov, ktorí zabíjajú našich ľudí, ale hlavne tým, že emigrantská kríza, ktorá je priamym následkom nadraďovania morálky nad európske pravidlá života a zákony, bola dodnes už asi miliónkrát zneužitá ľuďmi, ktorým vyhovuje.

Ďalej sú tu stovky prípadov, kedy politici na obhajobu prijatia neústavných, totalitných zákonov, použili práve rastúci terorizmus, zapríčinený emigrantskou krízou. Alebo skupiny profitujúce na utečencoch – doslova sa obohacujúce na dotáciách vlád pre pomoc utečencom. Tieto skupiny začali nelegálnu migráciu podporovať. Vzápätí to bolo spoločensky zneužité, lebo policajti začali napríklad obmedzenie ľudskej slobody – najvážnejší zásah do základných ľudských práv, považovať za samozrejmosť, čo je kolosálny problém, vyvolávajúci agresiu v spoločnosti, ktorý skôr alebo neskôr povedie k násilnostiam. Priamy následok tohto všetkého je čiastočná anarchia v spoločnosti, priatelia, pretože európske deti a matky zomierajú po stovkách, tisícky ľudí sú denne atakované na uliciach migrantami a nikto buď nevie ako to zastaviť, alebo to vie a reálne aj môže, ale keďže anarchia takéhoto typu politikom vyhovuje, tak ju zastaviť odmietajú. A ak jeden demokrat – politológ svojmu národu nepovie, že utečenecká kríza bola v konečnom dôsledku sprosto, na hulváta, práve demokratmi zneužitá na najväčšiu skrytú politickú revolúciu proti obyvateľstvu Európy, potom sa treba pýtať prečo? O Baránkovej nekompetentnosti, alebo skôr schizofrénii vyvolanej jeho ortodoxnou demokratickou minulosťou, svedčí aj jeho posledná kritika európskych lídrov, osobností a novinárov, za slepú a bezbrehú podporu utečeneckej krízy. Nemôžem predsa na jednej strane podporovať a zastávať tých, čo priamo alebo nepriamo utečeneckú krízu spôsobili a na druhej strane principiálne tým istým ľuďom vyčítať, že konajú ako hlupáci, keď utečencov a následný terorizmus v Európe podporujú. Iba ak by som bola ako politológ za to zaplatená, čím ale nechcem tvrdiť, že Baránek za to zaplatený je. Robiť to môže z veľa dôvodov. Nekomentujem.

V každom prípade sa opätovne pýtam, pán Baránek, čo sú to tie hodnoty, ktoré chceme postaviť v dnešnej dobe, kedy morálka všeobecne klesla hlboko pod bod mrazu, nad zákony? Veď to je anarchia, nie názor politológa. Už váš spôsob, pán Baránek, pre dnešných demokratov tak príznačné posmešné an blok odmietnutie ľudského názoru, je nemorálny, pretože názor ľudí treba principiálne rešpektovať – inak to opäť vedie do spoločenskej zmätočnosti. Pozrite sa, kam vedie dnešné odmietanie názorov ľudí politikmi. Tak o akej morálke to dookola točíte? Veď dnes nemáme už ani toľko morálky, aby sme si vážili štúrovcov! Kriminalizujete Mečiara, čím podporujete všetky politické beštie, ktoré Mečiara dnes – cez amnestie, zneužili na kriminalizáciu roduvernosti a vlastne celej našej spoločnosti. A dobre to viete. Nie ste žiadny treťotriedny politológ, aby ste si neuvedomovali súvislosti politiky. To je morálne?

Ak bol Mečiar zlý, páchal zločiny, prečo ste ho nezavreli hneď po roku 1998? Namiesto toho ste mu vy – „slávni” slovenskí demokrati s vrahom Dzurindom na čele, trhavinou otvorili dom ako konzervu a spoločensky ho likvidovali. Toto boli „demokratické” metódy vášho vládnutia! A pozrite sa, čo z toho vzniklo. Dnes policajné komandá často nelegálne otvárajú domy ako konzervy obyčajným ľuďom, prenasledujú ich za roduvernosť a Fico – takmer dvadsať rokov po tom, čo sa Mečiar vtedy nedostavil na výsluch, za čo bol predvedený komandom, nepovažuje vôbec za problém, keď sa sám nedostaví! Tak čo pozitívne ste tým v spoločnosti dokázali? Kde sú tie vaše pozitívne výsledky práce? A dnes Mečiara účelovo lynčujete opäť. Keby s tým mienite prestať? Nevidíte, že práve vás – štvrťstoročných ortodoxných demokratov tretí sektor totálne zneužil na likvidáciu nasej štátnosti a právnosti?

Vidíte to dobre! Len priznať si to verejne odmietate. Je čas skladania masiek, pán Baránek. Karneval sa skončil.

Prevzaté z verejne dostupného profilu na Facebooku.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár