Démonizácia protivníka ako nástroj platenej Sorosovej propagandy

· Čas čítania: 10 min.

Za posledné roky je len málo významnejších aktivít ako úniky digitálnych informácií z temných kútov politického zákulisia. Tieto informácie odhaľujú pravú tvár politikov, agitátorov a pravé dôvody ich činnosti. Takým prípadom je aktivita OSF, Sorosovej Nadácie pre otvorenú spoločnosť.

George Soros je známe meno kvôli jeho filantropickým aktivitám po celom svete. Posledné úniky dokumentov DC Leaks, však explicitne dokazujú, že činnosť jeho organizácii má politický a nie dobročinný resp. humanitárny charakter. Týka sa to mnohých krajín, organizácii resp. osobností, kde napr. Pamella Gellar priamo obviňuje Sorosa z podpory nedemokratických a totalitných praktík. Vplyvu Sorosa neuniklo ani Slovensko.

Čítajúc dokumenty o Slovensku a popis projektov financovaných Sorosovou nadáciou sa zdá, že arogantná a cynická komunikácia zameraná na dehonestáciu, zosmiešňovanie a relativizovanie iných názorov je programová metóda platených komunikátorov.

Porovnajte ciele projektu OSF:

The campaign plans to identify, expose, and ridicule hate speech on the internet and aims to create a movement that will counter the influx of public and anonymous hateful comments. The choice of the controversial word and its connotations is a conscious one as it aims to be easily remembered. The online campaign featuring a website aggregating references to use of hate speech online and highlighting key messages against it and an outreach strategy to promote the tool will be complemented by a set of offline activities, namely capacity building workshops for activists, campaigners and NGO representatives as well as for young people in advertising and communication fields, and public debates and regional roundtables on related issues.

a výsledky práce občianskeho združenia “Spoločnosti pre občiansku diskusiu” (SOD), ktorá je aj autorom stránky “Prečo ľuďom hrabe” (PĽH).

Je to ako keby to bolo presne písané podľa uvedeného manuálu, aj keď kauzalita môže byť opačná. Uvedený projekt je z roku 2014 a SOD vznikla o rok skôr. Na stránkach “Prečo ľuďom hrabe” je napísané, že myšlienka facebookovej skupiny vznikla z diskusií SOD. Rozhodne napĺňa všetko, čo je v popise Sorosovej nadácie spomenuté. “Kampaň chce identifikovať, odhaľovať a vysmievať prejavy nenávisti na internete” = PĽH alebo “…kampaň vedome volí kontroverzné slová a ich súvislosti, pretože si kladie za cieľ byť ľahko zapamätateľná” = PĽH. Rovnako ako v Sorosovom projekte aj PĽH zhromažďuje “nevhodné” výroky on-line a zosmiešňuje ich. Videá, ktoré SOD zverejnila, zase napĺňajú cieľ vytvoriť platformu na stretávanie sa a diskusiu aktivistov, spriaznených osobností z politikov a a zástupcov neziskových organizácií.

Celkom by ma zaujímalo, či SOD má niečo spoločné s OSF. Žiadne zdroje financovania neuvádzajú, avšak zadarmo diskusie v divadle GUNAGU určite nerobia Pretože je zarážajúce, ako presne sa kryjú aktivity SOD s programovými cieľmi OSF projektu.

Je to náhoda? Nemyslím…

Stránka “Prečo Amerikanofilom hrabe” zverejnila zaujímavý komentár k tomuto obrázku: “A čekujte túto náhodu, Jaslo so Sorosovou “kontaktnou osobou” na jednom prťavom koncerte v roku, keď to celé začalo, v zozname hostí hneď vedľa seba, ale veď… Ja viem, Bratislava je malá, blbá náhoda
http://chillweek.com/event/dnes-frank-zappa-s-grandmothers-of-invention-nu-spirit-club
K tomu sa žiada stručný komentár: Hoci spoločná účasť na hudobnom podujatí nie je niečím, čo by naznačovalo konspiračné prepojenie, fakt, že sa Jaslovský (administrátor PĽH) a Starinský (kontaktná osoba OSF) zapísali prakticky súčasne, s veľmi veľkou mierou pravdepodobnosti dokazuje ich blízku väzbu. A teda, že minimálne po ľudskej stránkej projekt OSF a aktivity SOD nemajú k sebe ďaleko.

Marián Jaslovský je nielen administrátor PĽH. Podľa jeho vlastnej stránky: “Môj väčšinový zamestnávateľ je agentúra Mindshare Slovakia, kde sa starám hlavne o marketing v sociálnych médiách.” Hoci agentúra MindShare sa prezentuje ako komerčná marketingová organizácia, v skutočnosti sa minimálne raz aktívne zapojila do politiky – zrejme na základe aktivít práve Mariána Jaslovského.  V kampani mimovládnych organizácií, pomocou ktorých chceli ovplyvniť výsledok slovenských volieb “Hráme o veľa,” si agentúra Mindshare tiež odkúsla svoj diel z nákladov na kampaň. Ako v tomto článku často hovoríme – opäť čírou náhodou, práve za organizáciu bannerovej kampane, teda v oblasti, ktorá čiastočne súvisí so zodpovednosťou Mariána Jaslovského.

Za poslednú dobu začali “riadiaci pracovníci” PĽH útočiť na niektorých blogerov a autorov. Zhodou okolností to boli ľudia, ktorí si dali námahu a zverejnili rôzne prepojenia, osoby, motivácie a zdroje súvisiace s aktivitami PĽH.

Hlavne blog Lukáša Perného stál za prečítanie, ale rovnako aj reakcia Petry Demkovej na sociálnej sieti.

“Impérium vracia úder” a tak sa pár dní po prestrelkách blogerov a PĽH ozvali z “nezávislého” média. Portál Aktuality začal “investigatívne” vyšetrovať činnosť Petry Demkovej, pracujúcej ako asistentka poslankyne Šimkovičovej. Treba dopredu ozrejmiť, že rovnako ako švajčiarsko-nemecký materský holding Axel Springer-Ringier, aj slovenská dcéra Aktuality podporuje multikulti, migráciu a ako perličku navrch všetkého Aktuality dávajú priestor administrátorovi skupiny “Prečo ľuďom hrabe” Mariánovi Jaslovskému. Ďalší z administrátorov PĽH Benčík sa zase “preslávil” sledovaním sociálnych sietí a kopírovaním všetkého, čo sa mu zdá podozrivé. Kombináciou oboch spomenutých vznikli podklady k článku, ktorý vyšiel v Aktualitách a pod ktorým sa nepodpísal ani jeden z aktivistov, ale mladý redaktor.

Vzhľadom na to, že Petru Demkovú poznám osobne, vypýtal som si aj jej vyjadrenie. Asi nikoho neudiví, že v odpovedi pre portál Aktuality toho bolo podstatne viac. Napríklad sa pýta redaktora Kyseľa, „kde…v mojich výrokoch ste našli vulgárne vyjadrenie. Prosím upresnite, čo konkrétne na výrazoch “ženské genitálie” alebo “islamistické svine” považujete za vulgárne. Pomôžem si oficiálnou definíciou o Islamizme z Wikipédie: “Islamizmus je politická ideológia ktorá sa odvoláva na Islam ako základný zdroj politického a právneho myslenia a je aj väčšinou moslimov hodnotená ako extrémistická. Príkladom islamistického hnutia je Islamský štát, ktorý v západných aj islamských štátoch šíri teror a odvoláva sa pri tom na islamské hodnoty ktoré prostredníctvom neho hrubo porušuje”. Takže teraz sme si ujasnili o čom som v blogu hovorila, teda o Islamizme, nie všeobecne o Islame. A teraz si upresnime, kedy som daný text napísala – bolo to hneď po útoku islamistu kamiónom v Nice.

Čo sa týka ženskej obriezky, chcete polemizovať o tom, či sa táto prax v moslimských krajinách vykonáva? Ak som nazvala moslimov obrezávačmi ženských genitálií, nenapísala som nič, čo by nebola pravda. Ak áno, prosím vás o fakty ktoré dokazujú, že sa mýlim.

Ak sme sa dostali do štádia, že nesmieme už veci pomenovať skutočnými menami, je to veľmi smutná realita súčasnej doby a je smutné, že práve novinári, kedysi uznávaní a odvážni priekopníci kritického myslenia, dnes sa snažia umlčať ľudí ktorí vyjadrujú verejne svoj osobný názor. Alebo je sloboda slova niečo čo vás ruší?

Neviem kam mierite spojitosťou medzi mojím názorom a tým, že pracujem pre NRSR a jej poslankyňu. NRSR je miestom, kde zvolení poslanci zastupujú záujmy a postoje svojich voličov, a tie postoje sú a vždy budú rôznorodé. Za to sme bojovali v 89. Toto sa nazýva pluralitou názorov. Opak toho je diktatúra, a podľa toho, ako kladiete vašu otázku je to to, čo sa vám pozdáva.

Do pozornosti dávam selektívnu slepotu redakcie.

…Myslím, že by ste vašu pozornosť mali orientovať na iných asistentov, napríklad asistentov ktorí spáchali trestnú činnosť v zmysle zákonov SR. Napríklad pán asistent Filip Rybanič sa ku skutku, porušovaniu bankového tajomstva, z ktorého ho obvinili, aj priznal. Napriek tomu médiá jeho skutok neodsudzujú, naopak, človek má pocit, že tu ospravedlňujú jasnú trestnú činnosť. Pozrela som si aj vyjadrenie Aktualít, teda vášho média k asistentovi p. Rybaničovi v kauze porušenia bankového tajomstva a konštatujem, že v súvislosti s asistentom poslanca obvineného z trestnej činnosti, p. Rybaničom informovali bez akejkoľvek negatívnej emócie, či hodnotenia.

Pred pár dňami sa ďalší asistent poslanca, poslanca Budaja, pán Juraj Smatana vyjadril, že mu je milšia agresivita proti Líbyi, ako úvahy o opustení východného krídla NATO. Takže máme tu asistenta ktorý schvaľuje bombardovanie civilného obyvateľstva, a vyjadrí sa, že toto mu je v podstate “milé”, ale aj tento asistent uniká Vašej pozornosti.“

Rovnako je pozoruhodné, odkiaľ mal redaktor snímku obrazovky z novembra minulého roku, keďže v tom období Petra používala pseudonym “Vasilisa Premúdra” a o nejakej politickej kariére vtedy nebolo ani reči. To evidentne súvisí priamo s činnosťou Levoslava Benčíka, ktorý si potenciálne “závadne” subjekty cieľavedome zálohuje. Práve k činnosti tohto portálu sa pravdepodobne viaže napadnutie Petry Demkovej u jej pôvodného zamestnávateľa. Scenár je rovnako málo kreatívny ako v prípade článku na Aktualitách. Po útokoch PĽH na vtedy ešte “Vasilisu”, prišlo jej vtedajšiemu šéfovi udanie na “protispoločenskú” činnosť blogerky. Je pritom dôležité vedieť, že Petra v tom období nikde neuvádzala, kde a na akej pozícii pracuje. To si novodobí slovenskí “ŠTBáci” zistili sami. A nie je sama, na ktorú prišlo podobné udanie za “nesprávne” – rozumej kritické voči USA, názory. O jednom podobnom prípade (aj keď nie spojenom s PĽH) sme už písali.

Podľa mňa je krik o ruskej propagande a obviňovania z ruských konšpirácií krikom “Zlodej kričí, chyťte zlodeja”. Jednoducho sa začína odhaľovať monštrózna konštrukcia masívnej kampane zacielenej na všetky skupiny obyvateľstva, všetky médiá a v tomto prípade platenej mimoriadne dobre. Nakoniec OSF je napojené na zdroje jedného z najbohatších ľudí na svete.

Všetko nasvedčuje tomu, že stránka Prečo ľuďom hrabe a ľudia s ňou spojení sú súčasťou veľkého, bohato sponzorovaného masmediálneho cirkusu, ktorý nemá problémy klamať, konšpirovať, zosmiešňovať, alebo špicľovať, udávať a kariérne likvidovať každého, kto sa odváži s nimi nesúhlasiť.

Keď sa naviac vrátime k uniknutým dokumentom OSF, za Slovensko je tam označená kontaktná osoba Ondrej Starinský. Rovnaký človek je dnes členom redakčnej rady extrémistického Denníka N, fanaticky presadzujúceho šialené multikultúrne názory. A je zrejme len zhoda náhod, že minulý rok tento stratový denník prijal nepopísanú finančnú dotáciu 750 tisíc eur.

Závery si urobte sami. Rozhodne je po dnešku výrok: “Si platený Sorosom,” oveľa bližšie realite ako konšpirácii. Naopak, nepodloženým rečiam o ruskej propagande z úst evidentne platených propagandistov, verí stále menej ľudí.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár