Diletantský Národný plán očkovania proti COVID-19 neráta s prirodzeným premorením ani dobrovoľnosťou

Ministerstvo zdravotníctva zavesilo na web dokumenty informujúce o očkovaní proti Covid-19 a národný plán vakcinácie.

V celom Národnom očkovacom pláne sa ani raz nespomína slovíčko dobrovoľné. Zato sa hovorí o tom, že sa má podľa vzorca zaočkovať 60-70% populácie, čo je vyčíslené na 3 300 000 obyvateľov, ktorí – ako sa doslova uvádza – sa zúčastnili plošného testovania. Tu už nám je naznačené, ako si to percento vláda plánuje zabezpečiť, ak na to nebude stačiť propaganda a reklama, ktorú vakcíne poskytujú zadarmo politici a epidemiológovia.

Toto percento je samozrejme na míle vzdialené 30% tých, ktorí sú podľa prieskumov ochotní sa zaočkovať. Ostatní sa necítia rizikoví, aby si dávali vakcínu, ktorá má len chrániť pred symptómami, pričom nebráni prenosu vírusu, čo priznáva aj plán. Nie je dôvod nútiť do očkovania ľudí, ktorí si veria, že to v pohode prekonajú, lebo sa o svoje zdravie starajú a vedia si zabezpečiť izoláciu počas tých dní. No ešte je tu ohromná skupina ľudí, ktorí to už prekonali a experimentálnu vakcínu naozaj nepotrebujú.

Štúdia na 3 rómskych dedinách ukázala, že 44% z ich obyvateľov malo už COVID protilátky a teda ochorenie prekonalo. Z toho 33% ani netušilo, že ochorenie prekonali. Prečo sa podobný výskum nerobí aj medzi nerómskou populáciou? Čo keď zistíme, že až polovica populácie Slovenska ochorenie už prekonala? No Národný očkovací plán ráta aj s tými, čo to prekonali, že sa budú očkovať. Toto je plytvanie prostriedkami na nepotrebnú vakcínu pre týchto ľudí.

Objednať experimentálnu vakcínu pre 160% obyvateľstva (17 mil. dávok) je ohromné plytvanie prostriedkami daňovníkov. Vedeli sme, že napriek tomu, že ročne u nás zomiera cca 800 ľudí na chrípku, zaočkovalo sa proti nej za posledných 5 rokov menej ako 5% obyvateľstva.  Proti prasacej chrípke, na ktorú pred 10 rokmi zomierali aj mladší, sa zaočkovalo len do 100 tisíc obyvateľov SR a pre 90% vakcín sme museli zaplatiť za znehodnotenie. Tlačiť ľudí do experimentálnej vakcíny, ktorej dlhodobé účinky nepoznáme, by bolo v rozpore s Norimberským kódexom.

Neviem, či ministerským odborníkom hovoria niečo medzinárodné ľudsko-právne normy o informovanom súhlase, ináč by nemohli prísť v národnom pláne s takto zvrátenou postupnosťou: Podpíšete informovaný súhlas, zaočkujú Vás a potom Vás poučia o nežiaducich účinkoch. Nemalo by poučenie o rizikách byť ešte pred podpisom informovaného súhlasu? Stále netušíme, čo sa môže spustiť v tele po rokoch, preto je lepšie, že zdraví a mladí sa vyhnú takému riziku, lebo pre nich to prevyšuje benefity. Možno to nie je až také riziko pre starých ľudí, ktorí za nejaký čas zomrú. Za to je to kontraindikácia pre ľudí s autoimúnnymi ochoreniami, na čo upozornil aj hlavný infektológ v diskusii na TV Markíza (písali sme o tom TU), no títo ľudia sa podľa dokumentu majú prioritne preočkovávať…

Kým očkovanie dôjde na mladších a nerizikových, bude už aj koniec chrípkovej sezóny a aprílové slnko, keď nám krivka úmrtnosti aj tak klesne, dovtedy už aj všetci budú premorení. Spoliehať sa však výlučne na vakcínu znamená, že nám do konca jari zomrú ešte tisíce, ak minister neurobí nič pre posilnenie imunity obyvateľstva vitamínami, ktoré zľahčujú ochorenie ako D3 a C. Napokon podľa výrobcu vakcína ani nie je dostatočne efektívna pre ľudí so zníženou imunitou, čo je v podstate každý hospitalizovaný na COVID-19, keďže u 80% z nich sa v štúdiach potvrdil nedostatok vitamínu D3.

Znova nám budú opakovať klamstvo, že len tak sa vírusu zbavíme, keď budú všetci preočkovaní, čo nie je pravda pre žiadnu z vakcín, proti ktorým sa dnes očkuje, dokonca od skorého ranného veku.

Aj podľa Svetovej zdravotníckej organizácie vakcína (WHO) nezastaví epidémiu, lebo ju ani nechcú sponzori WHO zastaviť. V tom prípade by od začiatku tejto epidémie neplánovali s Googlom, Facebookom a Twitterom cenzúru na užívanie vitamínov ako prevenciu a liečbu COVIDu, hoci vnútrožilové podanie Céčka bolo už v marci v oficiálnych liečebných protokoloch v Číne.

Vírus tu bude a je pre nás príležitosťou zreformovať socializované zdravotníctvo naprieč rozvinutým svetom. Nechať voľbu ľuďom, či sa chcú starať o svoje zdravie tým, že za ponechané obvody budú môcť investovať do posilnenia imunity. Potrebujeme skutočné zdravotné poistenie, lebo dnes to nie je poistka, ale výpalné. Poistiť sa pre prípad vážnejších komplikácií, zranení, či chorôb. Napr. platiť za preventívne prehliadky a kopec zbytočných medicínskych úkonov nie je poistenie.

Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, je riaditeľkou Centra pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár