Dodáva Naďov rezort na Ukrajinu slovenský Semtex na sabotáže?

Rezort obrany dezoláta Naďa si objednal koncom októbra vysoko účinnú plastickú trhavinu v hodnote 1 130 688,00 € pod názvom „Trhavina plastická náložka PL-NP 10/500G“. Dodané množstvo má byť cca 12, 5 tony. Ak uvážime, že napríklad český Semtex v množstve 50 gramov v kvalite vyrábanom v 20 storočí by dokázal zničiť letiace lietadlo tak ide o množstvo, ktorého použitie by mal rezort obrany náležite vysvetliť. (viď centrálny register zmlúv).

Rezort obrany asi nezverejní oficiálne pravdivé použitie tejto trhaviny, lebo pri takom množstve sa to ani oficiálne nedá. Zvlášť keď už v minulosti za posledných sedem rokov rezort obrany kúpil túto trhavinu za cca 2,5 milióna  € čo predstavuje približne 25-27 ton vo vtedajších cenách.

Z technickej dokumentácie príslušnej zmluvy vyberáme:

„TRHAVINA PLASTICKÁ NÁLOŽKA PL-NP-10/500G je zmes vysokobrizantných výbušnín pentritu a flegmatizovaného pentritu a nevýbušného plastického spojidla. Trhavina obsahuje látku 2,3-dimethyl-2,3-dinitrobutan (ďalej len „DMNB“) k predvýbuchovej detekcii. Náložka Pl-Np-10/500g sa používa pri deštrukčných prácach na povrchových pracoviskách a pri špeciálnych trhacích prácach, v nevýbušnom prostredí“.

(Tu sa žiada poznamenať, že ak by rezort obrany potreboval trhavinu na iné ako vojenské účely, mohol by objednať priemyselné trhaviny. Pozn. autora).

K iniciácii trhaviny sa používa iniciátor s iniciačnou mohutnosťou zodpovedajúcou rozbuške č. 8 (minimálne 0,72g pentritu). Rozbuška
sa musí do trhaviny zasunúť tak, aby jej dno nevyčnievalo z náložky. Dno rozbušky musí byť v bezprostrednom styku s trhavinou a pod dnom rozbušky musí byť minimálne 7 mm vrstva trhaviny. Trhavinu je možné iniciovať aj bleskovicou s minimálnou gramážou 12 g pentritu (alebo pentritolu) na meter.

Hlavný dezolát Naď je známy svojím panáčkujúcim postojom k zločineckému vedeniu USA a zvlášť k americkému ministrovi vojny Austinovi. Celá vláda SR podporuje banderovské vedenie na Ukrajine, čo dáva najavo dodávkami vražedných zbraní a podľa svojho amerického vzoru podporuje vzájomné vraždenie Slovanov vo vojenskom konflikte na Ukrajine. Preto je viac ako pravdepodobné, že aj tieto vysokovýkonné trhaviny môžu byť použité na Ukrajine na sabotáže proti civilnej infraštruktúre.

Ukrajinský koksový klaun Zelensky počas konfliktu dokázal, že nemá najmenšie zábrany zničiť celú krajinu. Je všeobecne známe, že ukrajinské sabotážne skupiny sú vyškolené hlavne britskými špecialistami a už v praxi „úradujú“. Napríklad pokus o likvidáciu Krymského mostu a pod. Sabotážne skupiny „pracujú“ aj v Donecku a Luhansku a tiež sú určené pre sabotáže na ruskom území vrátane Moskvy.

Z ďalších aktivít vlády SR a rezortu dezoláta Naďa ma zaujali na centrálnom registri zmlúv:

Dohoda s Fínskom o dodávke obrnených vozidiel Patria AMV  8×8  v hodnote  403 772 704,00 €.

Zmluva o vybudovaní kontajnerového mestečka v Centre výcviku Lešť v hodnote 20 304 498,52 €.

Vzhľadom k hospodárskej situácii Slovenska túto Dohodu považujem za ďalšie obrovské mrhanie štátnymi prostriedkami.

Samostatnou kapitolou sú vyhodené miliardy za nákup amerického šrotu v podobe stíhačiek F-16. Bola to súkromná iniciatíva dezoláta Naďa v rozpore s pravidlami. Oprávnená otázka znie: Koľko miliónov za tieto pochybné obchody pristálo na účte koaličných dezolátov niekde vo svete?

Záver: Naď je pre Slovensko obrovské bezpečnostné riziko…

PS: Naď sa vyznamenal svojimi tupinami na Hlavných správach, keď s krvavými očami okydal Fica za to, že si dovolil navrhnúť vziať peniaze z rozpočtu rezortu dezoláta Naďa a použiť ich na iný účel.

Citujem: „No žiadať zobrať peniaze z rozpočtu, ktorý ide na obranu občanov a Slovenska, a to obzvlášť v týchto časoch, keď je vojna doslova na našich hraniciach, to môže iba… Fico.“ Doplnil Naď a dodal že „žiaden vojak či civil z rezortu obrany už obvineného vodcu mafiánskej skupiny voliť nebude. Dobre odvedená robota, don Fico.”

 

Takže nalejme si čistého vína. Jaroslav Naď – dočasný minister obrany podozrivý zo špionáže pre cudziu moc. Zapredal vlasť tým, že inicioval uzatvorenie tzv. zmluvy DCA s USA a odovzdal suverenitu Slovenska do rúk USA a iných západných mocností. Podozrivý z obchodov rezortu obrany bez transparentného procesu výberového konania. Jeho kšefty nepotrebné pre Slovensko sú bezprecedentným mrhaním prostriedkov daňových poplatníkov. Plní úlohy amerického zločinca a ministra vojny Austina a neplní úlohy, ktoré sú v záujme SR. Podporuje Američanmi vyvolanú vojnu na Ukrajine a vedome zaťahuje SR do možného vojenského konfliktu s Ruskom.

Vyzývam vojakov, aby dôsledne začali plniť prísahu danú občanom SR a nerešpektovali tých predstaviteľov vlády, ktorí im v tom bránia svojimi činmi. Vykonávanie vojenských rozkazov v rozpore s prísahou nie je zaväzujúce a vojak ich plniť nesmie. Naopak, má právo a povinnosť sa týmto rozkazom vzoprieť!!! Ohrozovanie mieru politikmi je zločin!!!

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) https://www.crz.gov.sk/data/att/3650555.pdf

(2) NKÚ: Nepreukázalo sa, že nákup 14 stíhačiek F-16 bol opodstatnený; nku.gov.sk; 26.06.2021

(3) Občania začnite konečne brániť republiku pred hrozbou jadrovej vojny!!!; blog.hlavne spravy.sk; 02.11.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply