Dr. Fauci: Očkovanie ešte neznamená voľné cestovanie, odloženie rúška alebo koniec testovania!

Aj po zahájení masového očkovania proti ochoreniu COVID-19 v USA, dvaja odborníci na infekčné choroby tvrdia, že je príliš skoro na to, aby si Američania pripravovali svoje cestovné plány. Politici a lekári počas minulého roka neustále opakovali mantru, že svet sa nevráti do “normálu” pokiaľ nebudeme mať vakcínu. Napriek týmto sľubom Dr. Fauci v článku časopisu Forbes informuje, že očkovanie dvomi dávkami neznamená, že ľudia budú môcť začať cestovať alebo odložiť rúško. Dokonca ani nevedia, či očkovaní ľudia nebudú naďalej šíriť infekciu. Preto sa chcú zamerať na neustále testovanie. 

“Chcem zdôrazniť, že teraz nie je vhodný čas na cestovanie, medzinárodné ani vnútroštátne,” povedala Dr. Rochelle Walensky, riaditeľka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), počas virtuálnej globálnej konferencie, na ktorej diskutovala spolu s Dr. Anthony Faucim, riaditeľom Národného ústavu pre infekčné choroby.

“Očkovanie neznamená, že máte vstupenku pre neobmedzené cestovanie,” povedal doktor Fauci. “To, že niekto vlastní očkovací preukaz nehovorí nič o tom, že už nie je potrebné dodržiavať opatrenia v oblasti verejného zdravia, o ktorých neustále hovoríme.”

“Môžete získať určitý stupeň ochrany asi 10 dní až 14 dní po prvej dávke, ale nemôžete sa na to spoľahnúť,” povedal doktor Fauci. Maximálna imunita začína po dvoch týždňoch po podaní druhej dávky. Avšak ani druhá dávka vakcíny nie je podľa neho povolením na vycestovanie!

Dr. Walensky hovorí: “Nie je dobrý nápad cestovať, bodka. Nechceme, aby si ľudia mysleli, že preto, lebo boli očkovaní, iné odporúčania ochrany zdravia jednoducho neplatia.“

Pripomenula, že pokyny CDC pre medzinárodné cestovanie sú veľmi prísne. Súčasné odporúčanie požaduje vírusový test na COVID-19 niekoľko dní pred cestou, ako aj karanténu a ďalšie testy po návrate domov.

Doktor Fauci vysvetlil, prečo je stále dôležité nosiť rúško, aj po druhej dávke: „Dôvod je úplne jasný, mohli by ste sa infikovať, nemali by ste žiadne príznaky a stále by ste mali vírus v nosohltane.“

Je možné, že aj ľudia, ktorí boli očkovaní, sa môžu nakaziť vírusom na veľmi nízkej úrovni, uviedol doktor Fauci. “Musíte nosiť rúško, aby ste zabránili infikovaniu niekoho iného. Nevieme, či očkovanie bráni v šírení infekcie, uviedol Dr. Fauci, ktorý poznamenal, že vláda plánuje kvantitatívnu štúdiu na porovnanie hladín vírusu u očkovaných osôb bezpríznakových a neočkovaných.

Dr. Walensky povedala, že uprednostňuje testovanie na COVID-19 pre cestujúcich.

„Ako súčasť záchranných opatrení máme rozpočet na oveľa viac testovaní,“ uviedla s tým, že veľká časť tohto rozpočtu bude vyčlenená na testovanie v školách. “Naozaj by som chcela, aby z tohto rozpočtu aj Bidenova administratíva použila prostriedky na testovanie vysoko rizikových činností. A jednou z týchto vysoko rizikových činností by bolo cestovanie a vnútroštátne lety.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Fauci: Getting Vaccinated Is ‘Not A Free Pass’ To Travel, Forbes, 28.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply