EÚ znižuje cenový strop ruskej ropy – Bloomberg

Zdroj: Getty Images / Westend61
Očakáva sa, že Brusel odloží úplnú implementáciu opatrenia a oslabí niektoré ustanovenia

Lídri EÚ údajne zmiernili navrhovanú legislatívu o zavedení cenového stropu na vývoz ruskej ropy. Úplná implementácia tejto politiky sa teraz oneskorí a kľúčové ustanovenia o preprave sa oslabia, informovala v stredu agentúra Bloomberg s odvolaním sa na interný dokument.

Veľvyslanci EÚ by sa mali stretnúť v stredu a pokúsiť sa schváliť opatrenie po diskusiách so spojencami, dva týždne pred plánovaným nadobudnutím platnosti cenového stropu.

Brusel údajne navrhol pridať k represívnemu opatreniu 45-dňové prechodné obdobie. Podľa plánu by sa obdobie odkladu vzťahovalo na ropu naloženú pred 5. decembrom, keď vstúpia do platnosti sankcie súvisiace s ropou, a vyloženú do 19. januára. Zmeny zosúlaďujú blok s doložkou, ktorú predtým oznámili USA a Spojené kráľovstvo.

Ak bude návrh schválený, EÚ a Skupina siedmich bohatých krajín by mohli strop potvrdiť už v stredu. Podľa tohto ustanovenia by západné spoločnosti mali zakázané poskytovať poistenie, sprostredkovanie a finančnú pomoc plavidlám naloženým ruskou ropou, pokiaľ náklad nebude zakúpený pod dohodnutú cenu.

Cenový limit, o ktorom sa údajne uvažuje, sa pohybuje medzi 40 a 60 dolármi za barel, čo by mohlo umožniť, aby ruská produkcia zostala na úrovni pred sankciami, ale znížila by sa príjmy z ropy. Podľa ľudí, ktorí sú oboznámení s nedávnymi rozhovormi, ako citovala agentúra, by bol v súčasnosti diskutovaný strop pravdepodobne mierne vyšší.

V dokumente, ktorý videl Bloomberg, sa tiež uvádza, že prepravcom, ktorí „zámerne“ prepravujú ruskú ropu alebo ropné produkty nad limit, bude zakázané prijímať služby súvisiace s prepravou ruského paliva „na 90 dní od dátumu vyloženia vyššie zakúpeného nákladu. cenový strop.”

Brusel navyše údajne plánuje zaviesť 90-dňové prechodné obdobie pre prípad akýchkoľvek budúcich zmien výšky cenového limitu.

Strop by bol stanovený na základe historických údajov o cene ruskej ropy a súčasnej situácie na svetových trhoch s ropou, povedal agentúre vysoký predstaviteľ amerického ministerstva financií a dodal, že cena sa môže prehodnocovať tak často, ako každých pár mesiacov.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: RT,  EU waters down Russian oil price cap – Bloomberg, 23 November 2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply