Farebná revolúcia už aj na Kube

Farebné revolúcie sa množia po svete ako mor. Akonáhle dnešná neoliberálna chunta spozoruje iba nepatrnú nevôľu obyvateľstva niektorej z krajín v svojom hľadáčiku záujmu, okamžite využíva možnosť, kreuje a nasadzuje svojich agentov, ktorí začínajú formovať davy do protestných šíkov. Tajné služby majú na to nepochybne vypracované manuály postupov, lebo deje sa to všade „ako cez kopirák”.

Viackrát som sa prichytila pri tom, že prvé čo si pri čítaní správ zo sveta o protestoch všímam, sú fotografie protestujúcich. Lepšie povedané, všímam si, aké transparenty držia v rukách. Ak sú takmer všetky vyrobené po domácky a preto je každý iný, viem, že ide o spontánny protest ľudí. Akonáhle však vidím farebné – profesionálne vyrobené transparenty s odborne zacielenými textami hesiel, ktoré sa v dave ľudí opakujú, vtedy spozorniem, pretože pravdepodobnosť, že protesty niekto zaplatil a zneužíva na manipuláciu obyvateľstva, sa takmer rovná istote. Obzvlášť v krajine takmer bez internetu ako je Kuba, kde ľudia chodia často bosí a špeciálne digitálne plotre na výrobu transparentov má pravdepodobne iba americká ambasáda v Havane.

Kto podrobne pozná Kubu vie, že spoločnosť v krajine je aj po smrti Fidela Castra stále veľmi silne socialisticky orientovaná. Inými slovami, komunisti sú všade, majú obsadené všetky významné posty a dokonale kontrolujú krajinu už veľmi dlho. Zo socialistického vládnutia na Kube sa nepochybne stala tradícia. A nie len to. Kuba je na socialistický režim nesmierne naviazaná. Zvrhnúť režim na Kube je bez vyvolania obrovského násilia nemožné a v krajine so silnou revolucionárskou tradíciou by museli zomrieť tisíce ľudí, aby bol režim zmenený, čo neoliberalisti dobre vedia a nemôžu si to dovoliť, pretože by na seba upútali hnev protiliberálne naladených mocností. Áno, mám na mysli hlavne Rusko – tradičného partnera Kuby a samozrejme Čínu.

Gradovanie nátlaku cez LGBTI skupiny obyvateľstva patrí medzi jeden z najsofistikovanejšich spôsobov, ako meniť nálady v spoločnosti. Svedčí o tom aj fakt, že za LGBTI komunitami stoja v každej krajine obvykle vyššie postavení ľudia. No a na Kube stojí za touto komunitou hneď dcéra skryto proamericky orientovaného prezidenta Raula Castra, Mariela Castro. A robí to už dlho. Presnejšie od roku 2005.

Keď si prezriete videá z LGBTI pochodu z roku 2017 v Havane, tak transparenty a heslá sú ako z Picasovho obrazu. Komunita LGBTI po opätovnom otvorení amerického veľvyslanectva na Kube výrazne zosilnela. Zaujímavé je všimnúť si časový progres. Mariela Castro sa snaží LGBTI komunitu masírovať dlhodobo, no desať rokov sa jej príliš nedarí. Samozrejme, protesty stoja veľa peňazí. Všetko sa radikálne zmenilo v roku 2015, kedy sa oficiálne po Obamovom vyhlásení z decembra 2014 obnovilo v Havane po šesťdesiatych rokoch americké veľvyslanectvo, so značným balíkom peňazí na zmenu režimu na Kube. Odvtedy sú LGBTI protesty každým rokom masívnejšie a farebnejšie.

Na Kube sa výrazne oteplilo a predpoklad, že bude z toho ešte veľmi horúco, sa takmer rovná istote.

Zdroje:
https://www.youtube.com/watch?v=ZDUr_A57r6w&t=48s
https://www.youtube.com/watch?v=Q24KvCDY-Pw

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár