Ficova vláda podporuje teroristov z radov utečencov

V roku 2014, kedy o utečeneckej kríze pisálkovia slovenského mainstreamu ani netušili, zverejňovali takéto titulky: „Najhoršia genocída od Hitlera: Bojovníci Islamského štátu civilistom odrezávajú hlavy a vypichujú oči!” Zanedlho o tých istých teroristoch, tentokrát už infiltrovaných medzi africkými utečencami v Európe, tie isté noviny (topky.sk), písali titulok: „Doteraz boli skúšaní len vojnou. Dajme im šancu chodiť aj do školy!”

Mainstream však nie je na Slovensku jediný, ktorý zmenil verejný postoj k teroristom v radoch utečencov.

Odklonenie sa Ficovej vlády od spoločnej, protiutečeneckej politiky V4-ky Slovákov rozhodne prekvapilo. Mňa ani nie, pretože pozorne sledujem podporené projekty na azyl a integráciu utečencov ministerstva vnútra. Z našich peňazí vláda zaplatila napríklad za projekt „Právna  poradňa pre azyl” sumu 300 000 €, za projekt Efektívne služby žiadateľom o azyl v SR II” sumu 1 008 400 €, za projekt „Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na  Slovensku (Fáza IX)” spolu sumu vo výške 1 003 309,03 €, tiež za projekt „STEP 3” sumu 1 167 999,55 €.

To však nie je ani zďaleka všetko, priatelia, pretože my okrem utečencov, ktorých prijímame, platíme dnes už aj za projekty pre utečencov, ktorí prídu, nebude sa im u nás páčiť a rozhodnú sa vrátiť. Pre tento typ emigrantov máme „samozrejme” projekty tiež. Napríklad za projekt „Dobrovoľný návrat a reintegrácia v krajine pôvodu” sme už zaplatili, drahí daňovníci, celých 828 900 €. Za projekt „KOMPAS II” sme zaplatili spolu 345 400 €, projekt „Nútený návrat – AMIF II” nás stál rovných 628 230,00 € a projekt „Budovanie kapacít v oblasti návratov II.” „iba” drobných 80 000 €.

Keď si zrátam, že Slovensko zaplatilo za posledných sedem mesiacov spolu 4 734 008 € (čo je takmer 143 milíónov slovenských korún), iba na prípravu pre vstup utečencov, potom musí byť každému jasné, že Fico odmietanie utečencov nemyslel vážne nikdy a iba tú tému šikovne zneužil pred voľbami 2016, pretože tieto projekty sa pripravovali už pred nimi.

Pre koho Fico pracuje?

Otázka je na mieste, pretože AMIF, ktorý našej vláde na projekty pre utečencov posiela časť peňazí, je bruselský Fond pre azylovú migráciu a integráciu. Fond sa zameriava na riadenie migrácie. Podporuje migračné akcie, všetky aspekty migrácie vrátane azylu, legálnej migrácie a integrácie. Prešla som si podrobne rozhodnutie Európskej komisie, na základe ktorého bol fond zriadený. Bolo vydané v roku 2014 v júni, čiže takmer rok pred začiatkom utečeneckej krízy.

Ak vám teda niekto v Európe tvrdí, že utečenecká kríza nebola podrobne naplánovaná a pripravená, potom vás klame.

Kto pracuje pre Fica?

V decembri 2015 prišlo na Slovensko 149 utečencov z Iraku. Ich import na Slovensko zaplatili americkí občania, od ktorých sa vyzbieralo dohromady 10 miliónov amerických dolárov v nadácii Mercury One, patriacej americkému miliardárovi a moderátorovi stanice FoxNews, Glennovi Beckovi. Po politických roztržkách Smeru a KDH, ktoré príchod migrantov vyvolali, pretože KDH cez spriaznených poďnikateľov chcelo na migrantoch profitovať, sa utečencov nakoniec ujal farár Peter Brenkus z Opatoviec, čiže Fico zastrešil import utečencov pomocou cirkvi.

V máji 2017 Fico obdržal list podpísaný predsedom Konferencie biskupov Slovenska Stanislavom Zvolenským, predsedom Ekumenickej rady cirkví Milošom Klátikom a predsedom Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Slovenska Igorom Rintelom. Žiadali Fica, aby tieto tri organizácie mali trvalé zastúpenie v Rade vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. Slovenskí cirkevníci evidentne pochopili, že na plánovanom importe utečencov sa bude dať slušne zarobiť iba vtedy, ak budú „pri koryte“.

Kladný postoj Vatikánu a samotného pápeža Františka k teroristom infiltrovaným v radoch utečencov verejnosť pozná. František je horlivým zástancom výmeny obyvateľstva v Európe. Zaujímavé je, že Fico počas prípravy na masívne presídlovanie utečencov na Slovensko sa 21. júna po prvýkrát za svoju politickú kariéru zúčastnil na zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska v Mariánke. Ďakoval pápežskému nunciovi Mariovi Giordanovi, ktorý sa vracia po deviatich rokoch pôsobenia na Slovensku, naspäť do Vatikánu.

Skrátim to. Kúpte si vlajočky EÚ, pretože ich v krátkom čase budete potrebovať na vítanie teroristov v radoch utečencov. Predtým nás však pravdepodobne čaká čítanie biskupského listu v kostoloch, o dôležitosti podpory a pomoci migrantom. To bude prvá fáza. Čo sa bude diať neskôr, poznáte zo štadióna v Manchestri, ulice v Nice, letiska v Bruseli či naposledy z mosta v Londýne, kde zomreli stovky ľudí. A nie len to, pretože to bude iba prvá – krutá daň za vašu slepú dôveru, s ktorou ste volili Fica.

Zdroje:
http://www.minv.sk/?podporene-projekty-5
https://www.aktuality.sk/clanok/309470/utecencov-z-iraku-ma-na-slovensku-platit-kontroverzny-milionar-z-usa/
http://sk.radiovaticana.va/news/2017/06/21/premi%C3%A9r_robert_fico_%C4%8Fakoval_emeritn%C3%A9mu_nunciovi_za_slu%C5%BEbu_na/1320473

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár