Florida zaviedla pokutu 5000 usd pre tých, ktorí by požadovali vakcinačné pasy

Štát Florida zaviedol pokutu 5000 dolárov voči každému, kto bude požadovať, aby sa občan preukázal dokladom o vakcinácii. Pokuta bude platiť pre podniky, školy a vládne agentúry, ktoré by vyžadovali od obyvateľov Floridy preukaz očkovaní proti COVID-19.

Pravidlo rezortu zdravotníctva, ktoré nadobúda účinnosť 16. septembra, podrobne popisuje sankcie, ktoré hrozia podnikom a iným subjektom vrátane neziskových organizácií za porušenie oddielu 381.00316 stanov Floridy, ktorý zakazuje vyžadovanie akejkoľvek dokumentácie osvedčujúcej covid očkovanie od zákazníkov.

„Každé porušenie oddielu 381.00316, bude mať za následok uloženie pokuty vo výške 5 000 dolárov pre jednotlivca. Uložené pokuty sú splatné do 30 dní,” uvádza sa vo vyhlásení ministerstva zdravotníctva štátu Florida.

Republikánsky guvernér Ron DeSantis podpísal v apríli nariadenie, ktoré očkovacie pasy zakázalo.

„Zákon nenariaďuje očkovanie proti COVID-19,“ uvádza sa v nariadení guvernéra s tým, že „záznamy o očkovaní sú súkromnými zdravotnými informáciami, ktoré by sa nemali zdieľať s inými“. Pasy, povedal vtedy DeSantis, by narušovali osobnú slobodu a poškodzovali súkromie pacientov.

„Požiadavka preukázať sa pasom, aby sa občania mohli zúčastniť napríklad športových podujatí, navštíviť reštauráciu alebo kino, by vytvorila dve triedy občanov,“ uviedol DeSantis.

Obdobne nemecká vláda v stredu vyhlásila, že zamestnávateľ nesmie zisťovať, či je jeho zamestnanec očkovaný alebo nie, pretože zdravotné záznamy sú dôverné informácie chránené právom EÚ.

Nemecký minister práce Hubertus Heil pre ARD povedal, že zamestnávatelia nebudú mať všeobecné právo na prístup k informáciám, ktoré potvrdzujú stav očkovania zamestnancov proti COVID-19.

„Musíme konať v súlade s právnym štátom. Zamestnávateľ nemá právo na informácie o zdravotných údajoch, tiež nesmie nahliadať do zdravotných záznamov zamestnanca, pretože ide o veľmi osobné údaje,“ uviedol minister.

Na Slovensku však vláda zaviedla praktiky podľa vzoru diktátora Pinocheta. Ustanovila, že do zdravotných záznamov ľudí smie nazerať ktorýkoľvek policajt, vrátnik, SBSkár, dievča zo základnej školy, ktoré predáva lístky na plaváreň či hoci aj opitý krčmár.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Florida to Start Fining Businesses $5,000 for Violations of Vaccine Passport Ban, https://www.theepochtimes.com/, 3.9.2021

2./ German companies cannot ask about employees’ Covid vaccination status – labor minister, rt.com,1.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár