Globalizácia bude kľúčovou témou nemeckého predsedníctva G20

· Čas čítania: 2 min.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala krajiny, aby s ohľadom na globalizáciu uprednostnili pripojenie sa k mnohostranným dohodám pred prijímaním ochranárskych opatrení. Správa sa považuje za nepriame varovanie určené novozvolenému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

„V Európskej únii, v našej krajine i vo svete momentálne existujú spory o tom, ako chceme formovať globalizáciu,“ povedala kancelárka na zasadnutí nemeckého združenia zamestnávateľov. Ako je známe, Donald Trump ostro kritizoval medzinárodné obchodné dohody, tvrdiac, že poškodia amerických robotníkov a konkurencieschopnosť krajiny. Vo svojej kampani Trump sľúbil, že „pritvrdí“ vzťahy s Čínou, pričom zároveň vystúpi z TPP (Trans-Pacific Partnership).

Nemecká vláda nalieha na EÚ, aby sa pripojila k podobnej obchodnej dohode s USA známej ako Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo (TTIP). Merkelová svoj prejav údajne využila na to, aby poukázala na potrebu prehĺbenia medzinárodnej obchodnej spolupráce. „Globalizácia pokračuje. Môžeme to zariadiť tak, že posilníme nástroje multilaterálnej spolupráce, alebo tak, že sa zabarikádujeme a staneme protekcionistickými,“ povedala zdôrazniac, že globalizácia sa musí budovať multilaterálne.

Nemecká kancelárka prisľúbila, že globalizácia bude kľúčovou témou diskusie počas budúcoročného nemeckého predsedníctva skupiny G20. „Problémom otvorenosti alebo uzatvárania sa budeme v najbližších rokoch intenzívne zaoberať,“ povedala Merkelová.

Zdroj: https://www.rt.com/business/367017-merkel-warns-protectionism-globalization-trump/

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár