GMO budú štandardom na našich poliach a tanieroch!

Naša vážená Európska komisia (EK) a biotechnologický priemysel prichádzajú s ďalšou geniálnou myšlienkou a odvážnym krokom hodným našej pozornosti. Robia všetko preto, aby sa čoskoro nové geneticky modifikované organizmy (GMO) bez obmedzení, hodnotenia rizík a označovania dostali na naše polia a taniere. Chcú nám tým vraj pomôcť.

Okrem bežiacich informačných kampaní, EK už začína v rámci Zelenej dohody (Green Deal) pripravovať legislatívu priamo šitú pre dereguláciu nových GMO. Pre našu spásu je EK ochotná urobiť všetko, dokonca aj obísť všetky bezpečnostné legislatívne pravidlá, ktoré stoja novým GMO v ceste. Tento obdivuhodný altruistický čin robia aj napriek tomu, že neexistuje jediný dôkaz o bezpečnosti a funkčnosti nových GMO, ktoré sú vyrobené novými genomickými technikami (NGT). Neprekáža jej ani fakt, že NGT už teraz vykazujú chyby spôsobujúce neželané zmeny v DNA a zisk z nich zhrabnú vlastníci patentov a producenti, ktorí tak prevezmú kontrolu nad potravinami. Najlepšie pre nich bude, keď sa nové GMO nebudú vôbec považovať za GMO a budú totožné s konvenčnými plodinami, aby sa bez odporu a problémov rozšírili po celej EÚ. K tomu má slúžiť pripravovaná legislatíva.

Môže sa síce zdať, že konajú v príkrom rozpore s vôľou občanov EÚ, ktorí podľa prieskumov GMO odmietajú. EK si zrejme myslí, že pre záchranu občanov treba konať aj proti ich vôli. Bez sebareflexie a dôkazov propagandisticky tvrdia, že nové GMO sú udržateľným riešením, spásou a budúcnosťou pre poľnohospodárstvo, potravinárstvo a životné prostredie a to najmä v dobe meniacich sa prírodných podmienok.

Ako sa to však stáva, aj teraz sa našli občania, ktorí bijú na poplach. Posledne spustili medzinárodnú občiansku petíciu: Udržujte prísnu reguláciu a označovanie nových GMO! Podpísalo ju síce už vyše 320 000 občanov EÚ, no pravdepodobne je to malý počet na zabránenie tohto „spásonosného“ kroku EK.

 

Kontakt:

Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO, Ing. Peter Sudovský, [email protected], 0915115084, www.slovenskobezgmo.org

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply