Gretu Thunbergovú opäť nominovali na Nobelovu cenu za mier

Dvaja švédski politici nominovali 17-ročnú aktivistku Gretu Thunbergovú na Nobelovu cenu za mier. Jens Holm a Hakan Svenneling z Ľavicovej strany Švédska uviedli, že tínedžerka „tvrdo pracovala na tom, aby politici otvorili oči a videli klimatickú krízu a spravili opatrenia na zníženie emisií“. Dodali, že „rešpektovanie Parížskej klimatickej dohody je tiež aktom mieru“.

Vlani ju nominovali na rovnakú cenu traja členovia nórskeho parlamentu. V roku 2019 ju magazín Time označil za Osobnosť roka a dostala Cenu za správny život (Right Livelihood Awards), označovanú tiež ako alternatívna Nobelova cena. Nórska Nobelova komisia sa zatiaľ nevyjadrila k nomináciám, ktoré bolo možné podať do 1. februára.

Zdroj: SITA

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár