Hlas ľudu = nehlasovalo 58,21 % voličov

Aj druhé kolo volieb hlavy Slovenskej republiky VYHRAL NIKTO, lebo 58,21 % voličov si z možnej personálnej ponuky VYBRALO NIKOHO. V prvom kole to bolo 51,26 %, teda počet nehlasujúcich občanov viditeľne narástol, čo primerane znižuje reálny mandát novej prezidentky. Pri volebnej účasti 41,79 % Zuzana Čaputová získala 58,40 % a Maroš Šefčovič 41,59 %, čiže aj rozdiel medzi kandidátmi sa výrazne zmenil v neprospech právoplatne zvolenej prezidentky. V prvom kole Maroš Šefčovič nedosiahol ani polovicu jej hlasov, v druhom kole sa k nej výrazne priblížil.

Prvá žena v prezidentskom úrade by si pri elementárnej sebareflexii mala uvedomiť, že zďaleka nereprezentuje všetkých občanov, pretože ju viac ľudí odmietlo, ako za ňu hlasovalo. Je to zároveň vizitka kredibility tzv. demokratického systému, v ktorom väčšina občanov vôbec nie je zaujímavá, podstatné je len dostatočné množstvo peňazí, ktoré akúkoľvek neznámu osobu môže za niekoľko mesiacov dosadiť do najvyššej štátnej funkcie, vybavenej rozličnými právomocami, vrátane kompetencií hlavného veliteľa ozbrojených síl.

Potvrdil sa aj môj predpoklad, že na základe výsledkov prvého kola sa zmobilizujú odporcovia Zuzany Čaputovej, ktorá sa prezentovala sloganom POSTAVME SA ZLU (správne po slovensky: postavme sa proti zlu), čím nevdojak predznamenala, že v druhom kole podstatná časť voličov môže na rovnakom základe vyhodnotiť ako ZLO práve ju.

Na tom, že skúsený profesionálny diplomat a podpredseda Európskej komisie (čiže vlády Európskej únie) Maroš Šefčovič neuspel v súťaži s občianskou aktivistkou okresného formátu, sa podpísalo niekoľko významných okolností. Tým, že doterajší kontroverzný prezident si dal záležať na tom, aby rovnako ocenil kvality a osobnostné predpoklady oboch kandidátov, ktorí postúpili do druhého kola, zámerne a zákerne znížil šance Maroša Šefčoviča, lebo pred verejnosťou ich – ľudovo povedané – strčil do jedného vreca. Tak Maroš Šefčovič prestal byť pre mnohých ľudí vnímaný ako zreteľná alternatíva vo vzťahu k Zuzane Čaputovej.

Autor: Mgr. art. Pavol Janík, PhD.

Zdroj: https://davdva.sk/hlas-ludu-nehlasovalo-5821-volicov/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply