Hlavné správy devastujú nezávislé médiá

Róbert Sopko v roku 2020 bez uvedenia dôvodu vydal vyhlásenie, že vystupuje z Asociácie nezávislých médií, kde však ku dnešnému dňu stále figuruje. Šéfredaktorovi Hlavných správ sa pred časom dostali na jeho portál hackeri a spätne úplne menili obsah správ. Róbert Sopko si s veľkým časovým odstupom uvedomil, že print na rozdiel od webu mazať ani meniť nemôžu. Tak sa čitateľom prihovára v úvodníku časopisu so 116 stranami, z ktorých je 21 strán REKLAMA.  Reklamným partnerom je Galéria Cubicon. Špeciál Hlavné správy už na prvý pohľad aj pôsobí ako reklamný bulletin nákupného centra.

Z obsahu tejto inzertnej „alternatívy par excellence“ vyberáme:

* Najrýchlejšia online pôžička (100 eur za pár minút na vašom účte)

* Poľovnícke zájazdy a safari do celého sveta

* Ktorá poslankyňa zákonodarného zboru sa oblieka najlepšie?

* O luxusných hoteloch Gran Canarie (ku koncu je zmienka o migrantoch)

* Promo o nadácií Pro partia

* Najširší výber kvalitných francúzskych vín

* Fashion company: predajňa plaviek

* Maják: pôžičky od ľudí pre ľudí

a mnohé ďalšie inzercie, za ktoré by sa nehanbili ani najväčší veksláci a podvodníci.

Pán Róbert Sopko nás v Asociácii nezávislých médií informoval, že chcel pred časom predať Mariánovi Kočnerovi portál Hlavné správy – vieme aj presnú sumu tejto transakcie, (teda portál, ktorý na svoju existenciu pýta peniaze od svojich čitateľov) a toto je ďalšie prznenie a ohrozenie nezávislých médií, vrátane časopisu Zem&Vek, ktorý roky z princípu samotnej nezávislosti prežíva bez akejkoľvek reklamy a pochybných poskytovateľov okamžitých pôžičiek alebo luxusných safari poľovačiek. Pán Sopko vo svojom úvodníku píše: „Je to naša prvotina a možno zároveň aj posledné takéto vydanie.“

Najlepšie spravíte, ak si časopis, ktorý kopíruje rozmery, väzbu a dizajn Zem&Vek, prelistujte v niektorom novinovom stánku a obraz o úrovni článkov, fotografií, grafiky a celkového vyznenia si spravíte sami. Stále platí – keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Pánovi Sopkovi bez pochyby veľmi rýchlo pomôžete odpovedať na jeho dilemu – či prvé alebo posledné.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár