Hlbokú sústrasť rodine Reného Baláka

Foto: ZEM&VEK POZITÍVNI

S veľkým pohnutím v duši som dnes prijal správu o tom, že ThDr. René Balák, PhD. už nie je medzi nami.

Hoci sme si boli blízko už v názoroch na prostredie filozofickej fakulty, pred krátkym časom sme začali spolupracovať a stretávať sa častejšie, naposledy v Piešťanoch len pár dní dozadu. Bol mimoriadne vitálny, dal si varenú čokoládu a jeho obľúbené brazílske cigarilky, diskutovali sme celé hodiny.

René Balák bol výnimočný človek, mimoriadne podporoval myšlienky novej reorganizácie spoločnosti práve na podklade vedomostí o pozadí fungovania a riadenia spoločenských procesov. Vedel aj to, že koalícia chodí po inštrukcie predným vchodom americkej ambasády, opozícia tým zadným.

Ako veľký kritik súčasnej vlny „plandémie“ sa objavoval v priestore Zem&Vek a zvtv.sk, kde sa stále častejšie vyjadroval k súčasnej situácii a informoval širokú verejnosť o nebezpečenstvách „vakcín“. Vždy si ho budem pamätať ako skromného, čestného a mimoriadne vnímavého filozofa.

Pre všetkých nás, ktorí formujeme hnutie odporu voči koordinovanej mašinérii globalistickej eugeniky bude obrovskou stratou. Spolu s Petrom Švecom, s ktorým sme rovnako tak viedli úvahy o nevyhnutnosti zásadnej  spoločenskej zmeny, je jeho náhla smrť veľkým otáznikom, ktorý vo mne vyvoláva mimoriadne znepokojenie.

Straty týchto ľudí nech sú pre nás mementom, aby sme aj ohľadom na ich prínos a osobnú statočnosť nikdy nepoľavili.

Z ľudského hľadiska je to obrovská strata predovšetkým pre jeho manželku, šesť detí a rodinu, ktorým vyjadrujem hlbokú a úprimnú sústrasť.

Česť jeho pamiatke!

Tibor Eliot Rostas

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár