Identita „odborníkov“ Pandemickej komisie vlády SR odhalená

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Pandemická komisia

Osem mesiacov nepoznáme zoznam členov ústredného krízového štábu, ktorý mimo zápisníc, mimo dohľadu, mimo verejnej kontroly a ústavného rámca, za zatvorenými dverami prijíma rozhodnutia v mene všetkých Slovákov. Mnohí občania nepoznajú ani členov Pandemickej komisie vlády SR. Kto sú tí odborníci, lekári, vedci, infektológovia, epidemiológovia, ktorí rozhodujú o našich životoch? Podľa oficiálnych zdrojov radia títo odborníci premiérovi a rozhodujú o tom, aké opatrenia zaviesť proti šíreniu koronavírusu, prinášajú riešenia krízovej pandemickej situácie, s rešpektom k odporúčaniam Svetovej zdravotníckej organizácie, Európskej komisie, reagujúc na aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku. Čakali by sme, že komisiu budú tvoriť prevažne lekári, infektológovia, epidemiológovia. Prekvapenie prichádza so zverejnením zoznamu členov komisie z 15.7.2020. Z 33 členov, ktorí sa zúčastňujú zasadaní, sú „až piati“ lekári – odborníci. Jeden je veterinárny lekár. Iba títo piati majú, okrem riaditeľov zdravotných poisťovní, vôbec niečo spoločné so zdravotníctvom. Pred časom sa MUDr. Marián Kollár, prezident Slovenskej lekárskej komory, vyjadril, že sa odmieta naďalej zúčastňovať rokovaní Pandemickej komisie, pretože odborníci, medzi politikmi nemajú žiadne slovo a váhu. Podľa neho je zbytočné byť tam, kde odborník, lekár nemá možnosť veci ovplyvniť.

K členom Pandemickej komisie vlády SR patria: minister vnútra, minister obrany, minister dopravy a výstavby, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, minister financií, minister hospodárstva, minister práce, sociálnych vecí a rodiny, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí, minister školstva, vedy, výskumu a športu, minister kultúry, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, hlavný hygienik SR, predseda Správy štátnych hmotných rezerv SR, predsedovia samosprávnych krajov, generálni riaditelia zdravotných poisťovní, hlavný odborník pre epidemiológiu, hlavný odborník pre infektológiu a tropickú medicínu, predseda Slovenskej akadémie vied, generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra, ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, riaditeľ komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva, riaditeľ odboru krízového manažmentu ministerstva zdravotníctva, ktorý je súčasne tajomníkom komisie. Komisia môže podľa potreby zriadiť regionálne pandemické komisie alebo odborné pracovné skupiny, prípadne prizvať aj ďalších odborníkov. Na rokovaní komisie sa môžu zúčastniť aj predseda vlády a členovia vlády, ktorí nie sú jej členmi. Zoznam členov zo zasadnutia júlovej komisie zverejňujeme nižšie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár