
Mohammad Khazaee, iránsky námestník ministra pre hospodársky rozvoj, na zasadnutí spoločnej ekonomickej rady Iránu a Brazílie povedal, že Teherán sa usiluje o vstup do Banky krajín BRICS.
„Irán sa pripojí k BRICS Bank,“ uviedla súkromná tlačová agentúra Tasnim News Agency na svojom účte sociálnej siete Twitter.
Dohodu o zriadení Novej rozvojovej banky krajín BRICS – New Development Bank (NDB) so štartovacím kapitálom 100 miliárd dolárov uzavreli členské štáty – Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika – v júli 2014, počas 6. summitu skupiny v brazílskom meste Fortaleza.
Prevádzku banky oficiálne spustili na poslednom summite BRICS v ruskom meste Ufa začiatkom tohto roka.
Zdroj: http://axisoflogic.com/artman/publish/Article_72010.shtml