Ján Benčík je ďalší dôvod na urýchlený SK-exit

· Čas čítania: 7 min.

„Pán Benčík robí skvelú prácu európskeho významu. Dnes, keď je extrémizmus v Európe na vzostupe, je mimoriadne dôležité poukazovať na príklady ľudí, ktorí sa mu neboja postaviť. Ján Benčík svojimi textami plní úlohu, ktorú by mal robiť štát a jeho inštitúcie. Verím, že jeho príkladom sa inšpirujú aj ďalší aktívni občania a spoločne nedáme extrémizmu šancu.“
poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec

Benčík bude znovu ocenený za udavačstvo a spomínaný citát je vyjadrením Štefanca, ktorý predniesol po rozhodnutí o oceňovaní Benčíka. Tentokrát Európskym parlamentom a na ocenenie ho navrhol práve Štefanec. Ten istý Štefanec, ktorý sa v europarlamente spolčuje a pózuje fotografom s vrahyňou Savčenkovou z Ukrajiny, odsúdenou v Rusku na viac ako dvadsať rokov väzenia za vraždu ruských novinárov na Ukrajine.

Ján Benčík nie je obyčajný bloger, Ján Benčík je inštitúcia. Jeho blogy majú reálny dopad a prispievajú k celkovej zmene v spoločnosti. V tomto ročníku Novinárskej ceny sa objavilo veľké množstvo prác, ktoré výrazným spôsobom prispeli k otvorenejšej a tolerantnejšej spoločnosti. Prínos práce Jána Benčíka však v kontexte doby, v ktorej sa nachádzame, považujeme za mimoriadne dôležitý a hodný špeciálneho ocenenia.“
vyjadrenie rady OSF po ocenení Benčíka v tomto roku

Benčík dostal cenu aj od Sorosovej neziskovky OSF, ktorá podporuje Európsku úniu, preberá štátne moci na Slovensku a financuje „import“ teroristov v radoch utečencov do Európy. Komplexne tiež bojuje proti vystupovaniu štátov z EÚ. A teraz sa na vec pozrime z iného uhla pohľadu. Čo je dnes najväčšou hrozbou pre EÚ? Predsa hrozba vystupovania členských štátov. To by úniu rozložilo v základoch.

Keď si prejdete blogy Benčíka, zistíte, že všetci ľudia, ktorých napadol, udal alebo spoločensky nechutne pochovával, boli odporcovia EÚ a podporovatelia SK-exitu. Všetci do jedného. Všetci ľudia, ktorých Benčík dodnes spoločensky likvidoval, sú tiež výraznými odporcami privážania teroristov v radoch utečencov do EÚ, ale hlavne na Slovensko.

Tak si to zosumarizujme. Benčíka ocenili už všetci podporovatelia terorizmu v Európskej únii, vrátane samotnej EÚ za to, že Benčík likviduje ich oponentov a zamedzuje vystúpeniu Slovenska z EÚ – jedinej reálnej ochrane pred terorizmom.

Za čo teda Benčík bojuje, je jasnejšie ako nebo. Za to, aby sa terorizmus a utečenci v Európe a na Slovensku zapelešili a udomácnil natrvalo – a za to je aj skryto najväčšími podporovateľmi terorizmu v Európe oceňovaný. On nebojuje proti extrémizmu. Sám je najväčším extrémistom.

Tretí sektor, ktorého je Benčík len najefektívnejším ťažným koňom, bojuje na Slovensku za to, aby sme dopadli rovnako ako v Bruseli, Nice, Londýne, Manchestri, Paríži a podobne, kde teroristi zabíjajú malé deti. A polovička Slovenska (tá jednoduchšia), mu za to tlieska.

Prečítajte si iný názor, tentoraz z Čiech:

„Zásadne a úplne rezolútne protestujeme proti rozhodnutiu EÚ začať s Českou republikou konanie kvôli tzv. nerešpektovaniu prijímania migrantov na základe Bruselom nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snahe trestať nás a prinútiť nás k poslušnosti. Aj tým, ktorí to ešte nevedeli, ukázala týmto svojím krokom Európska komisia, aké je postavenie Českej republiky v Európskej únii a aké s nami jej vrcholní predstavitelia majú úmysly. Odmietame pokračujúce podceňovanie toho, čo sa práve teraz, v utorok 13. júna 2017, stalo. Ide o novú, doteraz nevídanú vec. Odmietame zámer povinne osídľovať územia nášho štátu cudzincami. Odmietame dopustiť premenu našej krajiny v multikultúrnu spoločnosť neprispôsobivých komunít, aké vidíme v súčasnosti vo Francúzsku či Veľkej Británii. A to ešte nespomíname masovú migráciu spojenú dnes už s takmer každodenným terorizmom. Odmietame tvrdenie, že musíme „byť pri tom“, že musíme „byť prítomní“ pri rozhodovaní, že musíme byť v takzvanom „tvrdom jadre“ únie. Pri rozhodovacích procesoch v EÚ síce dnes sme, ale my nerozhodujeme. Naša prítomnosť nemá fakticky žiadny význam. Náš hlas je ignorovaný. Nerozhoduje sa podľa nás. Rozhoduje sa o nás. Nenechajme sa vydierať hrozbami ukončenia európskych dotácií. Dotácie nepotrebujeme a nechceme ich. Odmietame ako naše platby do Bruselu, tak dotácie z Bruselu. Odmietame zhubnú, silou presadzovanú politiku EÚ ako celok.
Z toho všetkého vyplýva jediný možný a súčasne jediný nutný záver: nastal čas začať pripravovať odchod našej krajiny z Európskej únie. Je to jediná cesta, ako náš štát, ktorý sme zdedili od našich predkov a ktorý máme povinnosť ako svojbytnú entitu odovzdať budúcim generáciám, udržať a zachrániť.“
exprezident Českej republiky Václav Klaus, 13. júna 2017

Je český exprezident Klaus podľa vás extrémista? Pýtam sa, lebo podľa Benčíkovho kľúča je extrémista každý, kto chce vystúpiť z EÚ. Nie, kdeže. Klaus je otcom samostatnej Českej republiky, odporca terorizmu a za jediný spôsob, ako sa uchrániť pred odnárodnením a terorizmom, považuje vystúpenie z EÚ. Je tiež špičkový ekonóm a tvrdí, že finančne EÚ nepotrebujeme – naopak, ona potrebuje nás.

Už ste pochopili, prečo potrebujú podporovatelia terorizmu v Európe Benčíka a jemu podobných? Pretože vystúpenie Slovenska či Čiech z EÚ je reálnejšie ako kedy bolo. Zotrvanie v EÚ je obrovská hrozba pre Slovensko a Benčík bojuje za to, aby tú hrozbu na Slovensku udržal čo najdlhšie, čím je príkladom aj pre iných agentov tretieho sektoru v zahraničí – napríklad v Čechách. A za to je aj v skutočnosti oceňovaný. Ale viete čo spraví, keď na Slovensku začnú vybuchovať štadióny ako v Manchestri? Pýtam sa, pretože, keď ľudí ako je Benčík necháme pôsobiť v spoločnosti naďalej, tak s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa takmer istote teroristi prídu aj na Slovensko. Zatvári sa ako Mona Lisa a povie: „Je mi to ľúto“?

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár