Je pápež František požehnaním pre Slovensko?

Už len pár dní zostáva do začiatku návštevy pápeža Františka na Slovensku. Hroziacu katastrofu pravdepodobne veľmi malého počtu návštevníkov sa pokúsila vláda v poslednej chvíli zmiernením opatrení zažehnať. Možno sa jej to i podarí, keďže ustúpila od svojej principiálnej požiadavky, že stretnutia s pápežom sa môžu zúčastniť len plne očkovaní občania.

Veriaci sa vedeli vynájsť a plánovali na stretnutie s ním vycestovať do Maďarska, kde neboli predpísané žiadne podmienky účasti. Týmto činom sa vládny pokus vydierať veriacich s úmyslom „dokopať“ ich k očkovaniu úplne zosypal!

I keď toto vydieranie naša vláda, podobne, ako tú slabomyseľnú očkovaciu lotériu na rozšírenie vakcinovaného stáda, nikdy neprizná. Na druhej strane však vláda prehru pri zmiernení opatrení môže využiť ako odôvodnenie lockdownu a sprísnenia podmienok na jeseň.

Pri hľadaní dôvodov malého záujmu veriacich o stretnutie s pápežom netreba zabúdať na úlohu, ktorú pápež v súčasnosti na politickom, ale i „pandemickom pódiu“ zohráva. A pre trochu kriticky mysliacich ľudí to nie sú nejaké nepodstatné dôvody.

Pápežove vyjadrenia na podporu očkovania ako „byť zaočkovaný je činom lásky“, v žiadnom prípade nie sú pochuti každému a na Slovensku ani väčšine katolíkov nie.

V radoch vrcholového kléru nie je veľa duchovných, ktorí by vytŕčali z radu a hlásali by niečo iné, ako hlava katolíckej cirkvi. Avšak nájdu sa aj takí!
Carlo Maria Viganò, taliansky arcibiskup a nemecký kardinál Gerhard Ludwig Müller v otvorenom liste varovali duchovných prehlásením, že
„Covid-19 pandémia je len zásterka, aby mohla byť nastolená svetová vláda, ktorá sa bude vymykať akejkoľvek kontrole“. Pri tomto počine zotročovania ľudstva sú obyvateľom všetkých krajín popierané neoddeliteľné ľudské i náboženské práva a potieraná sloboda vyjadrovania sa a pohybu osôb.

Tento prekvapivý a odvážny čin vysokých predstaviteľov kléru, popierajúci oficiálny trend Vatikánu a prevažnej väčšiny duchovenstva, ktorá poslušne spolupracuje s jednotlivými vládami, vyvoláva istú nádej, že nie všetci príslušníci cirkvi nekriticky opakujú floskuly, ktorými nás dennodenne bombardujú mainstreamové médiá.

Arcibiskup Viganó a jeho nasledovatelia zdôrazňujú, že boj proti Covidu-19 nesmie slúžiť ako dymová clona pre bezprecedentné sledovanie svojich politických a hospodárskych cieľov jednotlivými vládami a super silnými kruhmi medzinárodného globálneho kapitálu.

Ich úprimný počin prekvapuje o to viac, keď je známe, že pápež plne podporuje nastolené kroky vlád, smerujúce k totálnej kontrole obyvateľstva zemegule. Vyjadrenie vysokých duchovných samozrejme viedlo k proti-reakcii Vatikánu a zúrivému útoku mainstreamových medií a arcibiskupa Viganá a kardinála Müllera zaradili do tábora pravicových extrémistických zástancov sprisahaneckých teórií. Veď, ako inak?

Arcibiskup Viganó sa nedal zastrašiť a vo svojom prejave v španielskej tlači sa „obul“ aj do známych pojmov, prvýkrát prednesených usporiadateľom Svetového ekonomického fóra v Davose Klausom Schwabom. S novým pojmom pre našu „svetlú budúcnosť, bez nutnosti niečo vlastniť a byť tým pádom len jednoducho šťastný, týmto Veľkým resetom, ktorý je dnes už často opakovaný kdekým sa Viganó „porátal od podlahy“. Arcibiskup zdôraznil, že dnes sme obeťami „jedného, do najmenších podrobností naplánovaného sprisahania“. Pri „pandémii“ ide o kolosálne zavádzanie obyvateľstva, založenom na klamstve a podvode, na ktorom sa podieľajú všetci vládni predstavitelia sveta!

Autor: Milo Blažo

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár