Jeden rozhovor zmárnil investície do protestov

· Čas čítania: 9 min.

Čo sme na základe indícií tušili, sa začína pomaly ale veľmi jednoznačne potvrdzovať. Nezávislé, spontánne pochody študentov proti korupcii nie sú ani nezávislé, ani spontánne, ani proti korupcii. Ako by aj mohli byť proti korupcii, keď za nimi stoja tí najskorumpovanejší.

Amaterizmus autorov divadielka s názvom Protikorupčný pochod je až zarážajúci. Vzhľadom na finančné prostriedky ktorými sú autori dielka dlhodobo dotovaní a podpore z miest najvplyvnejších (americká ambasáda, Soros), by sme očakávali výborne naplánovanú a zrealizovanú akciu a protagonistov zbehlých v spoločenských témach a s oslepujúcou charizmou. Namiesto toho sme svedkami frašky, masívne podporovanej mainstreamovými médiami, kde sa z tvárí protestov vykľuli hlúpe a nekompetentné bábky. Úprimne, myslím, že ten, kto toto platil, je z výsledku práce veľmi, veľmi sklamaný. Po posledných dňoch by už len hlupák veril, že Farská a Straka sú skutočnými organizátormi „protikorupčnej“ mašinérie: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/megapruser-fatalne-zlyhanie-analytici-studentovi-strakovi-poriadne-nalozili.html?forward=sk_mobil2014_clanok.jsp&forcemobile=true

Nemať všetky informácie v hlave a istá miera neskúsenosti v komunikácii s médiami sa dá ospravedlniť. Ale nemať naštudované ani základné fakty o kauzách, na ktorých „moje“ protesty stoja, je diletantstvo. Nečudo, že sa nastrčené bábky, študenti, nehrnuli do debaty s prezidentom policajného zboru Tiborom Gašparom, do diskusie v Slobodnom vysielači ani do iných priamych debát a svoje výstupy podmieňovali prítomnosťou akýchsi spriaznených novinárov. Je zrejmé, že Farskú a Straku riadi ktosi z úzadia, kto im neodporúča zúčastňovať sa diskusií. Sú si skutoční organizátori z úzadia vedomí nekompetentnosti svojich zverencov?

Protikorupčný pochod podporujú všetky chronicky známe protislovenské živly. Štefan Hríb podporil pochod opakovane, napr. aj týmto patetickým videom, kde za všetko hovorí to, ako musí zdôrazňovať, že je to pochod nezávislý, študentský, organizovaný mladými, 17-18 ročnými ľuďmi: https://www.tyzden.sk/spolocnost/38891/tyzden-stefana-hriba-protikorupcny-pochod-a-odchod-andreja-kisku/.

To, že si boli študenti po rozumy na americkej ambasáde, už vieme:

 

Rovnako ako vieme to, že študentom pani Tódová, dvorná novinárka Denníka N, nosila raňajky do postele:

 

Nerozumiem len, prečo si bábkoherci nedohliadli aj na vedomosti svojich figúrok. Prečo nenašli vhodnejších komparzistov, ak vedia, že títo nie sú dostatočne fundovaní na svoje funkcie?

Potom vyzerá rozhovor s hlavným protagonistom protestov Dávidom Strakom, aj takto:
O čom je kauza Gorila?
(smiech) To mám vám akože vysvetliť?
Áno. Povedzte, čo viete o kauze Gorila?
Skôr viem napríklad o Bašternákovi a tak. Gorila bola predsa len dávnejšie.
Žiadate aj vyšetrenie kauzy Gorila, tak sa pýtam, o čom je tá kauza?
My sme proste vedeli, že tie kauzy sú niečo také nemorálne. A nemáme úplne dostupné informácie k tomu, o čom je tá kauza.
A odkiaľ viete, že to je nemorálne?
Čerpali sme z médií. Kriticky sme nad tým rozmýšľali a prišlo nám to také, že toto je celkom veľká blbosť, čo sa tu deje.

Ale poďme chronologicky. Všetko sa začalo Budajovým návrhom o zrušení Mečiarových amnestií. Tieto zdanlivo nesúvisiace témy spolu samozrejme súvisia. Načasovanie prvého protikorupčného pochodu nebolo náhodné – pôvodný plán autorov konceptu protestov počítal s tým, že súčasná koalícia zrušenie amnestií nepodporí, a toto mal byť hlavný motív protestov. Vládna garnitúra, či už si bola vedomá tohto plánu, alebo nie, zobrala zrušením Mečiarových amnestií organizátorom vietor z plachiet a oslabila silu protestov ešte pred ich začiatkom.

Ak však chceme to, čo sa deje v súčasnosti, vidieť v ešte širších súvislostiach, musíme sa vrátiť do minulého roka, kedy sa za pomoci opozičných parlamentných strán výdatne podporovaných mimovládkami a tretím sektorom, teda Oľano-Nova a SaS, organizovali protesty pred Bonaparte.

Poslanci Oľano–Nova dlhodobo s tretím sektorom kolaborujú. Spojenie SaS so Sorosom bolo najlepšie viditeľné pri prednáške čestného hosťa, Jána Orlovského, predĺženej ruky Sorosa na Slovensku, pre stranu SaS na ich programovej konferencii minulý rok: https://www.youtube.com/watch?v=LiiT2KmpbYU.

Je úsmevné, že jedným z hlavných organizátorov protestov pred Bonaparte bol Daniel Lipšic, za ktorého ministrovania sa do protestujúcich občanov striekalo vodnými delami a ktorý je spájaný s korupčným správaním na ministerstve vnútra, či už v súvislosti s nákupom predražených Fábií alebo izraelského odpočúvacieho systému. V jeho „biznise“ na MV SR mu podľa všetkého sekundoval aj Milan Krajniak, ktorý sa mimoriadne aktívne zviditeľňoval, spolu s kolegami zo Sme rodina, na protikorupčných pochodoch.

Protesty pred Bonaparte boli fiaskom a to aj napriek masívnej podpore mainstreamových médií, párkom zadarmo a atribútom letného hudobného festivalu. Ani toto občanov do ulíc nevyhnalo. Organizátori zo zákulisia pochopili, že s opozičnými politikmi v prvých líniách, chronickými účastníkmi protestov každého druhu, revolúciu neurobia. Vymysleli preto náhradný plán B, akože nezávislé študentské pochody, berúc si za vzor nežnú revolúciu a jej úspešnosť.

Do nového konceptu výborne zapasovala aj náhodná udalosť – úmrtie Michala Kováča, na pohrebe ktorého rečnil aj autor farebných revolúcií a verný služobník americkej ambasády, Pavol Demeš. Už z príhovoru, ktorý na pohrebe bývalého prezidenta predniesol, bolo jasné, že úmrtie ikony protimečiarovskej éry je čerstvým vetrom pre Sorosovu kliku. V podstate okamžite, ako na povel, otvoril poslanec Budaj tému Mečiarových amnestií.

Zatiaľ čo ostatné tváre opozície sa zdržanlivo (určite nie z vlastnej vôle a náhodou) držali od Protikorupčných pochodov stranou, Boris Kollár a Sme rodina nedokázali ovládnuť túžbu priživiť sa na tejto téme. Takže strana, voľakedy sa prezentujúca záujmom na presadení zákona FARA na Slovensku (o kontrole mimovládok), sa ako mávnutím čarovného prútika stáva spojencom toho tretieho sektora a americkej ambasády, od ktorých sa tak húževnato dištancovala.

Zatiaľ čo sa nám na Slovensku sformovala celá mašinéria slúžiaca pre rozvrat krajiny, treba sa zamyslieť, kto a s akým zámerom za týmito aktivitami stojí. A keď nám začne byť jasné, že motívy nie sú čisté, logicky musí nasledovať otázka, či sú požiadavky organizačného štábu pochodov legitímne, alebo, ako mnohokrát predtým, založené na vykonštruovaných kauzách a klamstvách. Pretože účel svätí prostriedky. Pretože na revolúciu treba vinníka, ktorého je nutné vymeniť.

Pre mňa však platí – na koho tretí sektor, mimovládky a americká ambasáda ukazuje prstom, ten je automaticky mojím priateľom.

Čím vlastne ten Kaliňák tak podráždil tretí sektor a americkú ambasádu? Kauzou Bašternák, či kauzou Gorila, ako zaznieva z požiadaviek údajných organizátorov Protikorupčného pochodu? Šafárenie Bašternáka sa začalo za Dzurindu. Kauza Gorila je kauza Dzurindovej éry. Demonštrantov protestov Gorila minister vnútra Lipšic rozháňal vodnými delami. V kontraste s týmto konaním poskytlo ministerstvo vnútra pod súčasným vedením na protikorupčných pochodoch súčinnosť a zabezpečilo pokojný priebeh demonštrácií.

Nedovoľme, aby lži, účelové, emočne podfarbené klamstvá a hry cudzích mocností a zahraničných agentov odvrátili našu pozornosť od faktov. Nestaňme sa opäť obeťou vyčíňania protislovenských živlov operujúcich cez staré známe kanály.

Čo sa deje teraz, mi pripomína záver Mečiarovej éry, kedy americká ambasáda s celým tretím sektorom, za pomoci hercov a kaviarne, v súčinnosti s vtedajšou opozíciou, na základe lží ktoré prostredníctvom zapredaných médií opakovali od rána do večera, prevalcovali všetko proslovenské a orientované za naše národné záujmy a odštartovali éru katastrofálnych udalostí (náš vstup do NATO a bombardovanie Juhoslávie za našej pomoci, rozpredaj strategických podnikov do zahraničia, odovzdanie krajiny cudzím mocnostiam).

Kruh sa uzatvára a pravda začína mať čoraz jasnejšie kontúry.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár