Jozef Žarnovičan (ASV) žiada prešetriť podozrenia zo spolčovania sa s cudzou mocou

· Čas čítania: 9 min.

Predseda Asociácie slovenských vojakov (ASV) Jozef Žarnovičan poslal do redakcie Zem&Vek otvorené oznámenie, v ktorom požiadal orgány činné v trestnom konaní o prešetrenie podozrenia z protištátnej činnosti – okrem iného zo spolčovania sa s cudzou mocou, ktorého sa mali dopustiť Peter Gajdoš, Róbert Ondrejcsák, Marián Majer a Jaroslav Naď. Text oznámenia uvádzame v pôvodnom a plnom znení.

Žiadam orgány činné v trestnom konaní o bezodkladné prešetrenie podozrenia z protištátnej činnosti a to zo spolčovania sa s cudzou mocou podľa §311, záškodníctva §315, ohrozenia z prezradenia utajovanej skutočnosti §319-320 Zákona č. 300/2005 Z.z. v znení nehorších dodatkov a zmien a podozrenia zo spáchania trestného činu organizovaného zločinu v skupine, ktorého sa mali dopustiť minister obrany SR Peter Gajdoš, jeho štátny tajomník Róbert Ondrejcsák – zástupca mimovládnej organizácie Stratpol, pracovník kancelárie štátneho tajomníka Marián Majer a zástupca mimovládnej organizácie CEPI a SSPI Jaroslav Naď.

Ako občanovi Slovenskej republiky mi štát ukladá túto povinnosť podľa §168 Trestného zákona pod horozbou odňatia slobody.

Dňa 22. 1. 2017 vykonal pán Jaroslav Naď ako zástupca mimovládnej organizácie CEPI (Central European Policy Institute) a riaditeľ SSPI (Slovak Security Policy Institute) priznanie o spolčovaní sa s cudzou mocou, presadzovaní záujmov cudzej moci, v prospech Spojených štátov amerických (USA) pod vedním nového prezidenta Donalda Trumpa, a to pravdepodobne proti záujmom SR a v prospech vojenskej aliancie NATO, v ktorej sú hlavným financovateľom aktivít priamo USA. Činnosť CEPI je zameraná na vytvorenie jednotnej reakcie na aktuálne výzvy a na zlepšenie kvality ich príspevkov do diskusií v EÚ a NATO. Na dosiahnutie tohto cieľa, organizácia CEPI spája špičkových expertov a inštitúcie v regióne, podporuje inovatívne riešenia a úzko spolupracuje s vládami na premene odporúčaní do praktickej politiky. Týmto vyjadrujem dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu vlastizrady, záškodníctva a ohrozenia z prezradenia utajovanej skutočnosti a organizovaného zločinu v skupine proti Slovenkej republike a jej občanom. Ako dôkaz je pripojený sken obrazovky počítača s vyjadrením Jaroslava Naďa , ktorý odpovedá na otázky komentujúcich s textom „ÁNO, S TRUMPOVÝMI ĽUDMI SME UŽ V KONTAKTE, ZDVIHNÚ NÁM URČITE, ALE PODPORU“.

Priznanie Jaroslava Naďa bolo formou komentára pod facebookový status Asociácie slovenských vojakov. Rovnako podozrievam ministra obrany Petera Gajdoša z toho, že dosadzuje do funkcií ministerstva obrany ľudí pracujúcich pre mimovládne organizácie a podpisuje spoluprácu s mimovládnymi organizáciami, ktoré presadzujú nielen spoluprácu s NATO, ale vykonávajú predovšetkým jednostranný lobing v prospech vojenského ťaženia organizácie NATO proti Ruskej federácií a v prospech vojensko-priemyslového komplexu USA, ktorý sa snaží presadiť nákupy amerických zbraní Slovenskou republikou. Tento lobing pre potreby vojensko-priemyslového komplexu USA a vlády USA na MOSR sa s vysokou pravdepodobnosťou presadzuje prostredníctvom mimovládnych organizácií, ako sú CEPI, SSPI, SAC, CENAA a STRATPOL.

Toto priznanie nielenže pravdepodobne usvedčuje Jaroslava Naďa ako zástupcu organizácie (Think-thanku) CEPI , ktorá je súčasťou CESC (Central European Strategic Council) ako zahraničného agenta plateného s najväčšou pravdepodobnosťou okrem iného práve cudzou mocou – Spojenými štátmi americkými, ale pravdepodobne usvedčuje z protištátnej činnosti tým celú organizáciu CEPI a SSPI, ktorých je zástupcom.

Toto dôvodné podozrenie z vlastizrady padá priamo aj na hlavu ministra obrany Petra Gajdoša, ktorý vo svojom rezorte podpísal prijatie do zamestnania pravdepodobne zahraničného agenta pána Mariána Majera, ktorý vykonáva funkciu v kancelárií štátneho tajomníka Róberta Ondrejcsáka. Pán Majer je spolupracovník Jaroslava Naďa v mimovládnych organizáciách CEPI a SSPI, preto na základe podozrenia Jaroslava Naďa z vlastizrady je vysoko pravdepodobné vynášanie vyhradených a tajných informácií rezortu obrany prostredníctvom svojej funkcie na MOSR a svojej účasti v mimovládnych organizáciách CEPI, SSPI v ktorých Jaroslav Naď a Marián Majer sú priami spolupracovníci a lobujú výhradne v prospech USA, EÚ a NATO.

Štátny tajomník Róbert Ondrejcsák, u ktorého v podriadenosti pracuje Marián Majer, rovnako pracoval pre mimovládnu organizáciu CENAA a založil mimovládnu organizáciu STRATPOL, ktorej primárna úloha spočíva na transatlantických vzťahoch krajín Východného partnerstva. Táto agenda je identická s CEPI a SSPI – presadzovať jednostranné ciele NATO, a to za neznámeho spolufinancovania aj zo zahraničia a pravdepodobne rovnakého financovania, ako sú organizácie CEPI a SSPI. Minister obrany Peter Gajdoš má podivné agresívne správanie aj vo veci deklarovania rozkazov pre vojakov v zálohe a vo výslužbe, kde na svojej poslednej tlačovej besede zo dňa 23. 1. 2017 preukázal neznalosť zákonov SR. Je protizákonné vydávať rozkazy občanom SR, ktorí nie sú v aktívnej službe, v mierovom stave. Minister obrany nemôže vydávať rozkaz občanom SR v zálohe a vo výslužbe, ktorí spadajú v mierovom stave štátu pod civilné zákony a arogantne podotknúť, že to nie je možné kritizovať, čím priamo porušuje demokratické základy nášho štátu. Slovensko predsa nie je vo vojnovom stave, minister obrany týmto pravdepodobne zneužíva právomoci verejného činiteľa. Mám pochybnosti o schopnosti ministra obrany zastávať úrad ministra obrany pri podozrení so spolupráce s osobami, ktoré sa spolčujú s cudzou mocou a obhajujú vojenskú agresiu proti inému štátu. Ako občan sa cítim v ohrození, pokiaľ vedie Ozbrojené sily SR takáto nekompetentná osoba, ktorá je nomninatom SNS Andreja Danka.

Je nevyhnutné , aby činnosť ministra obrany, mimovládnych organizácií CEPI,SSPI a ich zástupcov, spomenutých osôb, boli neodkladne preverení Slovenskou informačnou službou a orgánmi činnými v trestnom konaní, nielen z protištátnej činnosti podľa paragrafu 311, 315, 319,320, Zákona č.300/2005 Z.z., ale rovnako pre organizovaný zločin s úmyslom ovplyvňovania politiky a štátnej správy v prospech cudzej moci. Je neodpustiteľné, aby minister obrany zamestnával na ministerstve obrany ľudí vykonávajúcich platenú činnosť pre cudziu moc, a to predovšetkým v otázkach bezpečnosti štátu a občanov SR.

Pre Slovenskú republiku je vojenský konflikt s Ruskou federáciou, ktorý je podporovaný spomenutými mimovládnymi organizáciami, existenčnou hrozbou, hrozbou smrti mnohých občanov SR a občanov iných štátov a teda takýto akt nemá žiadnu podporu slovenských občanov. Takáto protištátna činnosť spojená zároveň s lobingom vojenskej agresie proti inému štátu, ide proti akýmkoľvek princípom humanity a porušuje ľudské práva. Spomenuté organizácie musia byť rovnako preverené či nevykonávajú teroristickú činnosť na území Slovenskej republiky, a to formou zastrašovania a korumpovania ministra obrany, ostatných ministrov a predstaviteľov vládnej moci s cieľom ovplyvniť smerovanie politiky Slovenskej republiky.

Rovnako činnosť týchto organizácií pravdepodobne napĺňa podstatu politického extrémizmu, kedže ich činnosť je zameraná výhradne pre lobing záujmov jednej strany, a to pre USA, NATO – v neprospech Slovenska, čím sú porušené demokratické princípy zvrchovaného, právneho štátu, alebo dochádza k ohrozeniu suverenity a územnej celistvosti Slovenskej republiky. Slovenská republika a jej vláda nemá vo svete znepriatelené štáty, je mierumilovná a snaží sa spolupracovať so všetkými vládami štátov na našej planéte. Spomenuté mimovládne organizácie financované z neznámych zdrojov a často dokonca s finančnou podporou ministerstva obrany SR sa pravdepodobne snažia pretlačiť ich agendu agresie proti Ruskej federácii do praktickej politiky našej vlády, čím provokujú globálny vojnový konflikt, ktorý bude predstavovať státisíce mŕtvych ľudí po celej planéte a ktorého Slovensko bude účastníkom aj kvôli rozkazu ministra obrany Petra Gajdoša o vyvedení slovenských vojakov na hranice Ruskej federácie k vyprovokovaniu globálneho vojenského konfliktu.

Ako občan SR mám obavu o svoj život a život ostatných občanov SR v nadchádzajúcej neprehľadnej situácií, ktorá eskaluje na hraniciach Ruskej federácie ku globálnemu vojnovému konfliktu.

Premiér Róbert Fico by mal zvážiť zakázanie mimovládnych organizácií, ktoré neprejdú šetrením Vojenského obranného spravodajstva, Slovenskej informačnej služby a ďaľších úradov boja proti korupcii, extrémizmu a protištátnej činnosti, ktoré preveria napojenia týchto organizácií a ich členov do zahraničia a ich financovanie.

Táto žiadosť / oznámenie bude postúpené na:
– Generálnu prokurátoru SR
– Národnú kriminálnu agentúru (NAKA)
– Kanceláriu predsedu vláda SR Roberta Fica
– Kanceláriu prezidenta SR
– Kanceláriu ministra vnútra SR
– Kanceláriu ministra obrany SR
– Kanceláriu ministra zahraničných vecí SR

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár