K sociálnej liberálnej demokracii

Ilustračné foto: Shutterstock

Pre fanúšikov otvorenej, multikultúrnej Európy z toho plynie jednoduchý záver: otvorenú, tolerantnú spoločnosť môžeme mať, ale iba za podmienky jej väčšej sociálnej rovnosti a návratu istôt, ktoré sú pre solidaritu s inými očividne potrebné. Ak ju budú nasilu vtláčať ľuďom, ktorí sa sami cítia vytláčaní do neistoty, povedie to len k ďalšej fašizácii. Inak povedané, liberálna demokracia bude buď sociálna, alebo nebude.”

To je názor nie neomarxistickej ale klasickej marxistickej ideológie: Stačí už len zrušiť privátnu sféru a znárodniť domáci aj zahraničný kapitál.

Zatiaľ vo vzduchu lieta „len“ tisícka eur na osobu ako základná sociálna dávka. A za ňou „vanie“ nepodmienený základný príjem. Pre všetkých. Naplní ľudsko-právnu zásadu rovnakých práv a rovnakého zaobchádzania? Nielen vo vzťahu k migrantom? A kto to zaplatí?
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/503685-rozne-podoby-multikulturalizmu/

Práve toto je kardinálny problém ľavice: ústup z priestoru sociálneho konfliktu a prispôsobovanie sa trendu konfliktu kultúrnych identít.“ Nie, to je lož. Neomarxisti práveže nestierajú, ale nastoľujú práva kultúrnych identít, poukazujú na pseudo ľudské práva osôb mimo hetero štandard, a šíria zjavne voluntaristickú fikciu pohodového spolužitia s islamom na pôde Európy…
Už chýba len toto: 
https://cs.wikipedia.org/wiki/Internacion%C3%A1la_(p%C3%ADse%C5%88)
A toto: https://slovnik.azet.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=ekumeniz%C3%A1cia

Poznámka: Globálny ekumenizmus ide ponad kresťanstvo, zjednocuje, spája a združuje všetky monoteistické aj polyteistické svetové náboženstvá… Nože, sledujte, čo sa deje vo vyspelých multikultúrnych krajinách európskeho západu a severu…

Vieme, kto brzdí slobodný tok informácií? Liberálne médiá… (ale aj „verejno-právna“ RTVS, TA3 a ostatné neštátne médiá…). Ide o opatrnícku politickú korektnosť voči “elitám” EÚ a ich “nápadom” a názorom…

Tok a výmena informácií sa aj preto stále viac presúva na web, z tlačenej do digitálnej podoby on line a na sociálne siete…

Garantujem, že abonenti „fejzbúku“ sú kvalifikovanejšími voličmi, než ostatní…

Chce multikulturizátor z Pravdy ekumenizovať a neutralizovať no-go-zones, getá, segregované skupiny a sociálne vylúčené spoločenstvá a postaviť ich na roveň bohatej vysokej, strednej a bohatšej nižšej strednej triedy? Tak si predstavuje multikultúrnu a sociálnu integráciu?

Liberálna demokracia nebude. Nachádza sa v procese svojej dekadencie a súmraku. Možno sa ešte, na dôkaz jej neudržateľnosti, letmým pohľadom dotkne nebezpečných brehov chaosu liberálnej anarchie. Potom ju nahradí “normálna” demokracia, návrat k prirodzenému poriadku, disciplíne, osobnej zodpovednosti za seba a blízkych, a akútne chýbajúcemu právnemu štátu na národnom princípe.

Toto si budú pýtať, žiadať, prosiť a chcieť občania.

Slovenská republika to má v preambule svojej ústavy.

Začne sa to prezidentskými a bude pokračovať euro voľbami… (potom prídu na rad parlamentné voľby).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickybcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/k-socialnej-liberalnej-demokracii.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár