K včerajšej Večeri s Havranom

· Čas čítania: 4 min.

Včerajšia Večera s Havranom(8.3.2016) skúmavo zalamovala rukami aj nohami nad existenciou, príčinami a nárastom pravicového extrémizmu na Slovensku. Protagonisti Večere si ťažkali na to, že Slovensko sa svojím myslením nezačlenilo do západnej Európy.

Večera ale slušne a už menej politicky korektne (lebo vláda jednej strany padla), tiež zistila, že podmienky pravicovému extrémizmu vytvárala nečinná vládnuca moc, ktorá svoju, pre ňu príznačnú neschopnosť vyrovnávať sociálne rozdiely na Slovensku (medzi západom a východom Slovenska) zametala pod koberec až do parlamentných volieb 2016.

Pravicový extrémizmus vzniká spravidla ako reakcia na liberálny kapitalizmus a extrémnu liberálnu demokraciu, najmä v prostredí západnej Európy…

Potešujúca správa: Pravicový extrémizmus kotlebovského typu (a nielen jeho), bol na Slovensku zaznamenaný oveľa skôr ako dnes. Slovensko teda už v západnej Európe je.

Politický extrémizmus delíme na pravicový (na pozadí extrémnych ideológií nacizmu a rasizmu) a ľavicový (na pozadí marxizmu-leninizmu, multikulturalizmu a gender ideológie).

O ľavicovom extrémizme sa mlčí, jeho agendu na Slovensku beztrestne rozvíjajú ľudsko-právne mimovládky, postupne sa infiltrujúce do slovenského parlamentu a inštitúcií, skrývajúce sa za liberalizmus ideí (bratstvo, rovnosť, sloboda) a neomarxizmus (neoľavica). Je súčasťou politických programov ideologických a politologických  „mačkopsov“ typu Smer a SaS.

Ľavicovým extrémizmom je aj anarchizmus, ktorý odisťuje svoje granáty všade, kde zacíti štruktúru, systém, poriadok a disciplínu.

Bohatá a prozápadná Bratislava nemá rada chudobný a „zaostalý“ slovenský sever a najmä východ, lebo ten jej „kradne“ pracovné pozície: to sú dôsledky vnútornej ekonomickej migrácie.

Pre jej zastavenie tvorbou pracovných príležitostí tým SMEROM ale neurobila a nerobí takmer nič. Ak sa zrazu „snaží“, tak je už neskoro.

Voličské hlasy pre ĽSNS pribúdali smerom na sever a východ Slovenska, z najzaostalejších regiónov a „hladových dolín“, dokonca z Nemcami vypáleného protifašistického Ostrého Grúňa…

Liberálno-pravicovým extrémistom svojho druhu je prezident SR Andrej Kiska. Jeho slová „ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom“ ostali neochvejnými a nekompromisnými bojovníkmi proti extrémizmu nepovšimnuté…

Koľko politológov, filozofov, teológov, sociológov a expertov na pravicový extrémizmus sa na Slovensku zmestí na špičku jednej ihly?

Pravicový extrémizmus je súčasťou zla, ktoré je zvyškovou energiou stvorenia (parafráza na Havranovo posledné slovo večere).

Poznámka: Protagonistami a hosťami Večere s Havranom (ale aj Hríbovej Lampy) sú spravidla slovenské „intelektuálne elity“, ktoré sa k ostatnému národu správajú ako nordická (nadradená) rasa. Spravidla ju vytvára a relácie dotuje „bratislavská kaviareň“. Dôvod: Slovenský bratislavocentrizmus.

Som anti „bratislavocentristický“ extrémista. Zvolajte kvôli mne Večeru 🙂

P.S.: Slovensko v Európe je. Už veky. Obec Krahule sú jej geografickým stredom. A Brusel (vlastne Berlín) ako jej a svoj geopolitický stred podľa diktátu generálnej riaditeľky EÚ Merkelovej, podriadenej USA a Globálnemu Prediktorovi, Slováci nechcú. Postupnej totalizácii a diktatúre, eufemisticky nazývanej „integrácia a začleňovanie“ sa do euroatlantických štruktúr v celom jej rozsahu neveria…

Lebo Slovensko postupne prichádza o svojprávnosť, národnú identitu a štátnu suverenitu. Žiadny normálny a mentálne (a duchovne) zdravý Slovák nechce byť BOHOM a mať otrocký podiel na výstavbe novodobej babylonskej veže (Brusel, Štrasburg) pod ďalšou totalitnou vládou a mocou pre nás cudzieho boha, ani na pokračujúcom zmätení jazykov…

Oslobodili sme sa spod integrácie pod Kremeľ, voči integrácii pod Brusel (vlastne Berlín) nemáme plné porozumenie: je v značnom rozpore s našimi národno-štátnymi a ľudsko-právnymi záujmami.

Osamotení ostať nechceme, ale, o čom aj tu „točím“, už viete…

Hoc nie sme Veľká Británia (s jej výhradami a výnimkami voči Lisabonskej zmluve), sme aj podľa zmluvy rovní medzi rovnými. Nechceme ale takými byť len na papieri… Po splnení týchto podmienok prestanem byť euroskeptik (nič spoločné s „euroseptikom“).

No, demokraciu by sme mali, ešte by to chcelo demokratov. Pán Havran, vaša demokracia končí za sklom televízneho monitora. Vy si slobodne a “demokraticky” diskutujete v údajne “verejnoprávnej” televízii a my vám to máme žrať. Tu máte partnera do diskusie:

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár