Kiskov kult osobnosti pokračuje

Add Comment

Môže sa to síce zdať ako „blbý vtip“, ale Hospodárske noviny rozbehli súťaž, v ktorej deti vo veku do 15 rokov kreslia prezidenta Andreja Kisku. Kult osobnosti teda ani po viacerých prezidentových zlyhaniach v očiach nielen odporcov, ale aj voličov, zďaleka neskončil. Nie je treba teraz robiť zoznam (nebol by to problém), informujeme o dianí pomerne pravidelne ako v časopise, tak na webe.

„Umyje sa, určite si umyje zuby … manželka mu večer navarí niečo, ráno si to zoberie a ide … ide na obed, rýchlo to zje … podpisuje podľa mňa všelijaké papiere … tam, kde by boli pokazené diaľnice, tak tam by ich opravil … potom večer už iba ľahne si do postele a už spí, “ hovoria mladí školáci, pre ktorých je iste prezident hrdinom ako z komixového sveta. Podobne, ako bol detským hrdinom Barack Obama krátko po svojom prvom zvolení za prezidenta USA. Nakoniec k tejto téme sa na Amazon predáva aj kniha:

http://www.amazon.com/Through-Childrens-Eyes-President-Generation/dp/192678006X

Kresby si môžete pozrieť na tejto adrese:

http://fotosutaz.hnonline.sk/sutaz/deti-kreslia-kisku/2014

Súťaž „Deti kreslia prezidenta“ prebieha do 3. novembra, kresby sa zasielajú na e-mailovú adresu [email protected] spolu s menom, priezviskom a vekom dieťaťa a hrá sa o detský tablet. Nechcem teraz nikoho huckať, ale iste by viacerí čitatelia Zem & Vek využili detský tablet, napríklad ako darček pre svoje ratolesti a nie je pre nich problém poslať na spomenutú e-mailovú adresu detskú kresbičku nášho prezidenta Andreja Kisku. Hlasovať o top kresbu sa bude od 5. novembra do 4. decembra. Víťaza redakcia vyhlási na Mikuláša 6. decembra.

Skutočne si myslím, že deti do 15 rokov by mali byť od politiky uchránené, obzvlášť pri stave, v akej sa dnes a to nielen u nás na Slovensku nachádza. Nikdy som žiadneho prezidenta ani iného politika nekreslil, ani nikto iný, koho poznám. Ani by nám to nenapadlo a keby to niekto na škole skúšal a rodičia sa o tom dozvedeli, prišla by zo strany rodičov rýchla a rázna reakcia. Do súťaží sa posielali krajinky, ovocie, zážitky z prázdnin, či portréty kamarátov. Lenže doba išla ďalej, manipulácia a propaganda čoraz viac zlyháva a preto ju treba cieliť do nižšieho veku. Tento trend si ostatne môžeme všimnúť už dlhšie. Indoktrinovať stále mladšie a mladšie ročníky a to nábožensky, ekonomicky aj politicky. Na mňa proste silná káva.

Uvidíme ako na súťaž zareaguje sám prezident, možno nás prekvapí. Kult osobnosti nemožno robiť nikomu, či už ide o amerického, ruského, českého, alebo slovenského prezidenta. Na svet sa treba dívať s nadhľadom a reálne.

Zem & Vek

Pridaj komentár

  & Časopis