Kolíková v televíznej žumpe: „Kuciak ani Palach to nebol!“

· Čas čítania: 2 min.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa v sobotu, 16.1.2020 objavila na televíznych obrazovkách v komediálnom seriáli RTVS Pumpa a vyjadrila sa tam aj k smrti bývalého policajného šéfa Milana Lučanského.

Predmetný diel si môžete nájdete v linku, Kolíková sa na scéne objavuje o času 05:13 hod: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/16350/256177#439

Scénka, v ktorej účinkuje aj Kolíková, začína jej príchodom k pultu, kde urobí objednávku.

Herec Michal Kubovčík v role pumpára v nej spozná ministerku spravodlivosti a spýta sa jej na Lučanského prípad.

„Spravodlivosť nosí šatku cez oči, čiže je slepá. A je to pravda, lebo pri tom prvom Lučanského úraze si tá spravodlivosť nevšimla, že sa niečo deje?“

Kolíková na to odpovedá, že ide o smutnú vec. „Ja o tom už nerada rozprávam, keď nemusím, ale môžem o tom niečo povedať. Prvé zranenie bolo jeho vlastné. Nakoniec to povedal sám, povedal to advokát. A to druhé bolo, bohužiaľ, samovražda, tak to zo všetkého vychádza. Tak máme teraz aj veľkú komisiu, tak to prešetrí a ja si myslím, že zatiaľ zo všetkého vyplýva, že proste, že takáto bola tá udalosť. To sa stalo,“ vyjadrila sa.

Na to nadviaže herec Dano Heriban v role zákazníka. „No dobre, a čo si myslíte, veď asi musel mať za ušami, nie? Asi sa dačoho bál, keď to urobil alebo čo.“ Kolíková zareaguje, že sú to špekulácie.

„Veď sú, ale ľudí to zaujíma,“ pokračuje zákazník. „Ľudia môžu špekulovať, ale ja nebudem takto špekulovať, nemôžem,“ povie Kolíková.

Pri odchode ešte Kolíkovú zastaví tretí herec Tibor Vokoun, ktorý účinkuje rovnako v role zákazníka. Povie jej, že mu prekáža, že niektorí ľudia považujú Lučanského za hrdinu.

„No Kuciak ani Palach to nebol,“ odpovie ministerka a odíde.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár