Komediant Kolíková, alias strúhadlo na mrkvu

· Čas čítania: 3 min.

JUDr. Adriana Krajníková publikovala na web stránke Žaloby voči štátu reakciu na „návrh na pozastavenie jej advokátskej činnosti“, ktorý vyhotovila Revízna komisia Slovenskej advokátskej komory, o ktorom sa ona dozvedela z médií. Ako dôvod návrhu uvádza hovorkyňa komory Alexandra Donevová príčinu: „Advokátka svojím konaním znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu a ochrana stavu, ako aj ochrana verejnosti a spotrebiteľov právnych služieb nevyhnutne vyžaduje postup podľa zákona o advokácii.“ Stanovisko JUDr. Krajníkovej k predmetnému návrhu, ako aj názor na účinkovanie ministerky Kolíkovej 16.1.2021 v seriáli RTVS Pumpa, v ktorom hrubo znevážila pamiatku zosnulého gen. Lučanského prinášame v plnom znení:

„Už viac sa zhovadiť nedá…

Ministerka spravodlivosti Kolíková si zjavne poplietla svoju rolu vo verejnom živote s Boratom, a namiesto dôstojného vystupovania na poste štátneho úradu, robí zo seba a z úradného postu komediálneho pajáca, navyše hrajúceho komédiu v dráme.

Bolo by to možno aj smiešne, ak by za tým nebol stratený život občana, navyše s veľkým podozrením voči štátu, a „šowka“ by bola z jej peňazí, a s témou z jej súkromného života. To by sme sa potom aj s radosťou nasmiali. Ale robiť zo seba atrapu na morbídnej téme, a nechať sa ako lacný komparz zosmiešniť, je skutočne pre post ministra, a dôstojnosť ženy priveľa.

Mňa komora súdi za dehonestáciu advokátskeho stavu nedôstojným vyjadrovaním sa o tejto žene, ktorá predčila kohokoľvek v dehonestácii štátneho úradu, a sama podpísala moje názory na ňu… Samozrejme názory podľa jej vlastnej šablóny o bláznoch a fašistoch.

Po tomto excese vážnosti a dôstojnosti postu ministra štátneho úradu, celá disciplinárka o „urážke“ dotyčnej stratila aj ten posledný „cveng“, ktorý nemala. No nepomohla vám Kolíková, ale vás „potopila“… Vy o nej že nie je blázon, a ako ja tým znižujem vážnosť advokátskeho stavu, a ona o sebe že je veselé byť strúhadlom na mrkvu. Z disciplinárok sa tak stala jedna veľká fraška, znižujúca vážnosť celej advokátskej komory… !!!

„Vážnosť“ komory odišla s „vážnosťou“ Kolíkovej. A pred tým už aj „majstra“ Fiačana. Dnešné udalosti sú už len veľkou bodkou za dávnym prepadom dôstojnosti inštitúcie inak jedného nádherného povolania a poslania. Poslania advokáta. Ktorý háji právo a spravodlivosť, nie moc „autorít“.

Občania Slovenska sa stávajú do radov na výtery a naťahujú kryty na dýchacie cesty na pokyny týchto psychopatov vo vláde, kde jeho členovia a vysokí funkcionári urážajú občanov do bláznov, do psov za plotom, do múdrosráčov, do opíc a pod. (a Slovenská advokátska komora sa ani jedného z nich nezastane, ale „neslušnosť“ a krivdu zrazu pocíti až u Kolíkovej), a ako „teľatám“ sa im smejú do očí, že plnenie úloh dosahujú nútením. Týmto sami vyjadrujú, že ich „nariadenia“ nie sú zákonné, a je potrebné dosiahnuť efekt strachu. Najmä však vyjadrujú, za čo považujú „frekventantov“ svojich nariadení, s krytmi nasadenými na ušiach. Za vzorku do stáda pracujúcu pre ich „projekty“ bez verejných obstarávaní. A za to isté ich považujem aj ja. No a každý „člen“ sa počíta, aj ten z radov komory. …Pani Čižová, mne niekto bez vlastnej dôstojnosti nemôže hovoriť o dôstojnosti ničoho.

Keďže minister vlády nie je komediant, na mieste sú otázky, ktoré som jej zaslala.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Komediant Kolíková, alias strúhadlo na mrkvu, Žaloby voči štátu, 17.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár