Komu má strach z Indie slúžiť?

· Čas čítania: 1 min.

Na „oficiálnych“ webových stránkach sa to v poslednej dobe doslova hemží správami z Indie. Keby to boli vecné správy, tak dobre, India sa dostala do nášho záujmu. Malé Slovensko si zrazu spomenulo, že kdesi existuje štát, ktorý má okolo 1400 miliónov (1,4 miliardy) obyvateľov a bez obchodných, kultúrnych, etc. vzťahov nemôže bez nej existovať. Ale, chyba lávky. Titulné stránky mainstreamu zaplavujú slová typu: „India sa rúti“, „korona peklo“, „hrôza“, „šialenstvo“, „najvyšší počet na svete“, „mŕtvi“, „nedostatok dreva“… Pozrite  a doplňte si sami. No, strach a hrôza kam sa tá India rúti.

Ak si vezmeme údaj z 29.04.2021, tak sa dozvieme, že za 24 hodín bolo v Indii „rekordných“ 379 257 nových prípadov nákazy (či PCR pozitívnych?) a 3 645 súvisiacich úmrtí. Človeku sa slzy tisnú do očí nad tou katastrofou. Márnosť šedivá! Ale keď slzy uschnú a do práce zapojíme len „kupecké“ počty, tak to vychádza tak, že na 1,4 milióna obyvateľov Indie je počet „rekordných“ nových prípadov nákazy (pri zaokrúhlení nahor) 380 a počet súvisiacich úmrtí 4 (štyri). Pri prepočte na počet obyvateľov Slovenska (počítame 5,6 milióna) by bol  „rekordný“ počet nových prípadov 1520 a počet súvisiacich úmrtí 16 (šestnásť). Jednoznačne treba zdôrazniť, že každý ľudský život je vzácny a nijaký osud človeka  nesmieme brať na ľahkú váhu.

Ale šírenie hrôzy a strachu je nemiestne a vyvoláva apokalyptické neoprávnené nálady.  Na čo je to dobré a komu to má slúžiť?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár