Kovařík sa sám usvedčuje zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa

Foto: Peter Kovařík

Slovenský Himlero – Goebbels, Kovařík najprv na doposiaľ neznámom mieste, doposiaľ v nezistenom čase a doposiaľ nezisteným spôsobom
vydal politický pokyn na moje trestné stíhanie (sú, ale o tom relevantné dôkazy) a včera už pred novinármi na tlačovej konferencii spoločne s krajským riaditeľom Policajného zboru v Bratislave Adriánom Pavlíkom robili obsahom tlačovky mediálny nátlak i na konkrétnych policajtov s návodom, aké trestné činy som mal spáchať svojou prechádzkou na proteste 17. novembra 2020 v Bratislave.

Zo spáchania trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a nátlaku sa tento chudák sám usvedčuje. Hneď po tlačovke ma telefonicky tam prítomní novinári JOJ, Markíza a RTVS následne oslovili, s tým, aby som sa vyjadril k tomu, že budem trestne stíhaný za moju prechádzku počas protestu a že informáciu takú majú od Kovaříka. Medzi priame dôkazy o zastrašovaní aj mojej osoby Hitlerovcom- Kovaříkom, svedčia i ďalšie konkrétnosti. Agentúra SITA, by nemala dôvod bez informácie od Kovaříka pripájať práve a iba moju fotografiu k dole pripojenému článku o mojom možnom trestnom stíhaní: tu.

Navyše v televíznom žurnále, link ktorého rovnako pripájam, priamo RTVS uviedla, že majú informáciu o tom, že práve ja budem trestne stíhaný za moju vychádzku 17. novembra, a to od Kovaříkovej polície. V: RTVS od 29:10 minúty.
V právnom štáte je neprípustné, aby cez média policajný prezident oznamoval trestné stíhanie obvinenému. Tam kde platí právo obvinenie vznášajú a oznamujú orgány činné v trestnom konaní a nie policajný prezident. Kovařík je policajná figúrka, ktorá kryla korupciu na úrade vlády počas predsedovania Fica a Pellegriniho (ako riaditeľ odboru prevencie korupcie Kancelárie predsedu vlády Úradu vlády SR, jún 2017 – január 2019). Nestihol odhaliť ani jeden prípad korupcie počas vládnutia SMERu s dotiahnutím do konkrétneho výsledku.

Dúfam, že náklady celého mediálno-kriminálneho divadla aj s náhradou mojej vznikajúcej škody a nemajetkovej ujmy uhradí z vlastných peňazí.
Kovaříkovi iba mu pripomínam touto cestou, že do právnych konfrontácii s mojom osobou sa dostali aj také kalibre ako Čarnogurský, Lipšic, Mikloš, Žitňanská, Borec, Trnka, Čižnár, Švecová, Bajánková, Gál a následne i Kolíková a všetci ostali v poli porazených.

Záverom zdôrazňujem, že pre policajtov konajúcich v tejto nezákonnej aktivite Kovaříka, nie je záväzný jeho politický príkaz, ale platí Služobná prísaha policajta v zmysle § 6 ods. 2 zák. 410/1991 Zb. o služobnom pomere príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky znie:
„Slávnostne vyhlasujem, že budem čestným, statočným a disciplinovaným príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ich bezpečnosť a verejný poriadok, a to i s nasadením vlastného života. Pri plnení svojich povinností sa budem vždy spravovať ústavou a zákonmi. Tak prisahám!“

Právnik: JUDr. Štefan Harabin je bývalý šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Štefan Harabin, FB, 16.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na ze[email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár