Krajina, ktorá testovala celú populáciu na covid, má dnes najvyššiu úmrtnosť na svete

· Čas čítania: 2 min.

„Chceli mať publicitu a aj ju majú, len iného druhu. Zahraničné média otvorene píšu o fiasku našej testovacej atómovej bomby, ktorá nás premorením katapultovala na špičku v umieraní. Dnes sa zabúda, že tento pokus mal podporu veľa subjektov, áno aj cirkevných, ktoré ho nazvali vtedy „spoločným dobrom.“ Nezabudnem ako som bol citovo vydieraný, že nepodporujem testovanie, keď to má oficiálnu podporu aj Cirkvi. Bolo by na mieste sa k tomu teraz chlapsky postaviť, pretože tento omyl obral tisíce ľudí o život. Prešli mesiace a všetko je vyprázdnené ako pred testovaním. Žiadna nádej neprišla, žiadna sloboda sa nedostavila a mňa to len utvrdzuje, že je správne si v politike stáť za vlastným presvedčením, píše poslanec Tomáš Taraba na facebooku. Prinášame preklad článku z uk.news.yahoo.com v nasledujúcom texte.

Mesiace po tom, čo sa Slovensko stalo prvou krajinou na svete, ktorá otestovala celú svoju populáciu, má dnes najvyššiu úmrtnosť na koronavírus na svete.

Národ má v súčasnosti najvyšší sedemdňový kĺzavý priemer úmrtí COVID-19 na 1 milión obyvateľov v porovnaní s ktoroukoľvek inou krajinou.

Podľa údajov z časopisu Our World in Data došlo k 15. februáru k 17,82 novým úmrtiam na koronavírus na 1 milión ľudí .

Nasledovali Portugalsko s 14,81, Čiernu Hora s 12,63, San Maríno s 12,63 a Česko s 12,23.

Spojené kráľovstvo, ktoré od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 117 000 úmrtí, bolo k 15. februáru šieste s 9,70 úmrtiami na milión obyvateľov.

Stalo sa to po tom, ako Slovensko v novembri otestovalo celú populáciu ako súčasť schémy, ktorá sa všeobecne chválila a malo to smerovať k zmierneniu infekcie.

Podľa predbežnej analýzy London School of Hygiene & Tropical Medicine sa počet prípadov v krajine za jeden týždeň znížil o viac ako 60% .

Len o niekoľko mesiacov neskôr je však miera nových úmrtí na COVID-19 na Slovensku najvyššia na svete. Čo sa teda stalo?

Čo sa pokazilo na Slovensku?

Slovensko počas druhej vlny koronavírusu v porovnaní s prvou dopadlo oveľa horšie, od októbra prípady prudko stúpajú.

Od začiatku pandémie v roku 2020 a augustom 2020 miera nových infekcií na Slovensku nestúpla nad 10,96 na milión ľudí.

V ostatných európskych krajinách, ako napríklad vo Veľkej Británii, Španielsku, Taliansku a Francúzsku, zomierali stovky ľudí na túto chorobu každý deň, najmä počas vrcholu okolo apríla 2020.

Prípady začali na Slovensku neustále pribúdať hneď po testovaní celého národa.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Country that tested entire population for COVID now has highest death rate in world, yahoo.com, 16.2.2021

2./ TomášTaraba, facebook, 17.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár