Kým antikorupčný protest odvracia pozornosť, Slovensko zachraňujú múdri sudcovia

„Európski nerealisti”, nový slovenský druh treťosektorových fanúšikov demonštrácií, implementuje do praxe zásadu: „Nečakaj na to, že ťa niekto pochváli! Pochváľ sa sám!” Tak sa chvália a spolu s mainstreamovými novinármi sa predháňajú s hodnotením, aký bol antikorupčný protest opäť úspešný a tentoraz, keďže minule pohoreli v klamaní o počte zúčastnených a ľudia im ich klamstvá v diskusiách otrepali o hlavu, zvolili inú taktiku. Píšu, že zúčastnených na proteste bolo 4 – 10 tisíc.

Ja po prezretí videí od bežných ľudí na sociálnej sieti konštatujem, že zhromaždených bolo podstatne menej ako na predchádzajúcom proteste. Situácia je skôr na zamyslenie, keďže samotných Bratislavčanov tam bol len zlomok. Veľká časť protestujúcich prišla z celého Slovenska. O protest okrem milovníkov „rebelantskej turistiky” nejaví už záujem nikto.

Mainstream opäť nezabudol pripomenúť, že antikorupčný pochod je apolitická vec. Bez komentára. Iba sa pýtam, prečo napríklad v Košiciach bolo na námestí gro ľudí oblečených v tričkách s nápisom „Fico chráni zlodejov”, ktoré zaplatil Matovič?

Dnešní nerealisti teda opäť tvrdia, že pochod bol rovnako úspešný ako ten prvý z 18. apríla. Tak sa na to pozrime očami realistu a zhodnoťme, čo sa demonštrantom podarilo z požiadaviek predchádzajúceho protestu naplniť:
– odvolanie ministra Kaliňáka – nestalo sa
– odvolanie špeciálneho prokurátora Kováčika – nestalo sa
– odvolanie policajného prezidenta Gašpara – nestalo sa
– vyšetrenie káuz Gorila a Bašternák – nestalo sa a ani sa nikdy nestane, pretože nech nastúpi v budúcnosti akákoľvek proeurópska vláda, oligarchiu, prepojenú na dnešnú vládu, rovnako ako na tretí sektor, nikdy nikto nepotrestá. A ak áno, tak určite nie kvôli pár realitu odmietajúcim treťosektorovým nadšencom. Ich počet, iba mimochodom, tvorí približne pol tisíciny percenta z celého národa.

Kaviarenská lúza na pódiu

Zabávači národa opäť nesklamali. Ján Gordulič, ktorý sa len pred časom v Mexiku preháňal na ružovom bicykli, nakazený horúčkou Denge, má vo veci jasno, keďže vyhlásil: „Vidíme vás politici a dávame na vás pozor!” Nenamietam, iba sa pýtam: Kto dáva pozor na skrytú hrozbu – tretí sektor, ktorý Gordulič v slovenskej spoločnosti presadzuje? Tretí sektor sa totiž ako prvý snažil natlačiť cez spriaznených ľudí do slovenskej politiky, hneď po roku 1989. To si však Gordulič nepamätá a rozhodne nie kvôli horúčke Denge.

Zaujalo ma aj vyjadrenie bývalého vyšetrovateľa s politickými ambíciami Vačoka, ktorý podľa odborníkov na právo ako prvý maril vyšetrovania únosu Michala Kováča ml.. Tento „na slovo vzatý, nestranný odborník na vyšetrovanie” sa na proteste vyjadril: „Stále máme určitú skupinu ľudí, ktorí sa trestu neboja, toto vnáša do spoločnosti veľké napätie, preto sa tu schádzajú ľudia a opodstatnene žiadajú zmenu. To je nielen výmena ľudí, ale systému, aby ľudia, ktorí zodpovedajú za ústavnosť a za zákonnosť, neboli vyberaní politikmi a aby neboli lojálni politikom a ich sponzorom. Toto je rozhodujúce,“ povedal Vačok. Tiež vyjadril presvedčenie, že filozofia trestu má zmysel iba vtedy, keď sa trestu boja všetci, od prezidenta republiky až po radového občana.

Opäť nekomentujem, názor si utvorte sami a iba sa pýtam: Prečo tretí sektor, na proteste ktorého Vačok rečnil, zaznáva a navrhuje trestať sudcov najvyššieho súdu, ktorí toto vyhlasujú už niekoľko rokov? Tiež ma zaujíma, za aký systém chce Vačok vymeniť ten dnešný „demokraticky”?  O tom totiž na proteste už Vačok nehovoril. Do tretice sa pýtam, či sa dnešný prezident Kiska obáva tiež trestu za svoje protiprávne konanie.

Za zlatý klinec programu považujem Annu Remiášovú, citujem: „Je najvyšší čas vyrovnať sa so všetkými špinavosťami, ktoré táto vládna moc zaviedla do praxe, ktoré si tu beztrestne užívajú, všetkých nás okrádajú a ničia naše životy! Nevzdávajte to!”

Ja naozaj s jej slovami principiálne súhlasím. Iba má zaráža, kto a prečo ich hovorí. Remiášová je totiž človek, ktorý je pre realisticky mysliacich ľudí symbolom čohokoľvek, len nie návratu k pozitívnemu spôsobu života. Ženie ju totiž nenávisť a snaha o pomstu. A nie len to. Dnes už aj politické ambície. Je teda dôveryhodná asi ako kolumbijský drogový kartel. Symbolom pomsty je aj bývalá členka Smeru Renáta Kolenčíková, ktorá pôsobila 16 rokov na vysokom straníckom poste v tejto strane, neskôr členstvo zrušila a teraz na proteste vystupuje ako žena nenaplnených ambícií a za vinu to dáva všetkým okrem seba.

Viac ľudí protestovalo s vlajkou Európskej únie v rukách. Po útokoch v Manchestri a Londýne mi napadá množstvo otázok v súvislosti s terorizmom, ale nechcem znieť cynicky. V každom prípade, vlajky EÚ na proteste v čase, kedy rukami teroristov v Európe zomierajú stovky ľudí a lídri EÚ namiesto reálnej ochrany obyvateľstva schválili dokument o presídlení ďalších 250 tisíc Somálčanov do Európy, strácajú ako symbol „radosti z členstva” opodstatnenie. Ale možno sa mýlim a protestujúci z antikorupčného protestu sa na príchod Somálčanov tešia.

Slováci sú dlho politicky zavádzaní, začínajú byť unavení a nie sú ostražití. Slovensko valcuje jedna politická kauza za druhou. Na boj o moc upriamilo oči celé Slovensko, zatiaľ čo za chrbtom nám euroúníjci berú krajinu a iba málokto si to všimol. Denne ste vystavovaní informačnej vojne medzi alternatívnymi a mainstreamovými médiami, Slovensko zažíva po voľbách 2016 najväčšiu politickú krízu od roku 1989 a v žiadnych novinách nenájdete o tom jedinú zmienku. Čo sa to s nami stalo, že reálne nevidíme, čo sa okolo nás deje?

Maďarská republika už nie je republikou. Je premenovaná na Maďarsko. Česi už nemajú republiku tiež a probruselská, skorumpovaná česká vláda, zakladá Čechiu. To isté – strata Slovenskej republiky a jej premenovanie sa v zákulisí pripravuje aj na Slovenku a my sa chodíme vykričať na antikorupčný protest, ktorý reálne nebojuje proti ničomu a iba odvracia zraky ľudí od toho, čo sa deje za ich chrbtom. Tri mesiace nás probruselskí slovenskí politici bavili s amnestiami, odoberajú Slovenskej republike prostredníctvom tretieho sektoru štátne moci a politicky naivnejšia časť obyvateľov im v tom pomáha, vykrikovaním blúznivých hesiel na trápnom proteste a ani si to neuvedomuje. Nevadí nám to?

Pýtam sa priatelia, pretože keby sme na Slovensku nemali múdrych ľudí – väčšinu medzi 1500 slovenskými sudcami, ktorí pochopili, že na Slovensku sú preberané štátne moci a neodmietli by v sudcovských voľbách zradných kandidátov do súdnej rady, tak tretí sektor by dnes po prezidentskom paláci, slovenskom parlamentne a úrade vlády, ovládal už aj najvyšší súdny orgán – súdnu radu. A iba vďaka sudcovskej múdrosti sa tak nestalo.

Do hrobu Slováci, do hrobu! Slovenská republika melie z posledného, času nám veľa nezostáva a jediní ako sa zdá, to zatiaľ pochopili múdri sudcovia. Zatiaľ.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár