Lepšiu ochrana proti COVID-19 ako vakcínu môžete dostať zadarmo

· Čas čítania: 3 min.

Minister zdravotníctva priznal, že pred niektorými novými mutantami koronavírusu nás dnes podávané vakcíny neochránia. Pritom britský variant sa vyskytuje u väčšiny nakazených. Prečo ministerstvo doteraz nechcelo chrániť občanov, keď je známe, že vitamín D3 v dostatočnom množstve účinkuje proti všetkým variantom, dokonca aj množstvu ďalších chorôb?

Vitamín D3 významne zľahčuje priebeh COVID-19 a je prevenciou hospitalizácií. Ak by ľudia mali dostatok D3, ako je to v Škandinávii, neboli by potrebné lockdowny, zatvorené hranice či povinné rúška – opatrenia, ktoré majú zabrániť preťaženiu nemocníc.

Aj rizikoví by ochorenie prekonali podstatne ľahšie aj bez hospitalizácie. Napriek opatreniam nám veľa ľudí zomiera, pretože odborníci okolo MZ SR stále podceňujú rolu ľudskej imunity, tak v liečbe ako aj prevencii. Telo má samouzdravovaciu schopnosť, ak má dostatok potrebných vitamínov a minerálov. Vitamín D3 je kľúčový v mobilizovaní imunity proti COVID-19.

Minister Krajčí sa v decembri údajne pokúšal dohodnúť preplácanie vitamínu D3 s poisťovňami. Odborníci okolo MZ SR a všeobecne lekárska profesia vitamíny a to nielen pri COVID-19 podrývajú, skôr od vitamínov odrádzajú, akoby by ich užívanie v dostatočnom množstve podporovali. Stále strašia predávkovaním, keď je známe, že ľudia poväčšine trpia nedostatkom kľúčových vitamínov – či je to D3, C, B12, K2 a pod.

Teraz je téma opäť na stole a vláda uvažuje o vitamínových balíčkoch pre domácnosti. Po roku by už bolo načase. 

Pomáhala však súkromná spoločnosť. Po registrácii na webstránke VitaSolaris Vám firma pošle priamo domov vitamín D3 v uvedenom množstve aj s poukážkou na 1,95 Eur, čo predstavuje len poplatok za poštovné. Balíček prichádza v šikovnom dizajne – podlhovastá plastová krabička s tabletami, ktoré však neobsahujú žiaden tuk. Aby ste absorbovali vitamín D3 je treba ho užívať s tukom, napr. lyžičkou jogurtu, troškou masla, kokosového oleja a pod. Vstrebanie vitamínu hlavne u starších ľudí zlepšuje magnézium a selén. Ako prevencia sa odporúča 1 000 – 3 000IU denne. Pri prvých príznakoch COVID-19 alebo pri pozitívnom výsledku testu možno užiť až 60 000 IU denne len počas 2 dní a potom pokračovať v dávke 4-6 000 IU denne.

Toto sú odporúčania úspešného protokolu pre prevenciu a včasnú liečbu I-MASK od Dr. Paula Marika a jeho tímu z USA. Na posilnenie imunity sa odporúča užívať aj zinok so zeleným čajom, B komplex a vitamín C. Naraz sa absorbuje iba 500 mg vitamínu C. Preventívne treba užívať 1 000 mg denne, pokiaľ osoba nemá problémy s obličkami. V prípade príznakov COVID-19 časté užívanie vitamínu C aj každé 2-3 hodiny po 500 mg pomáha uľavovať bolesti a mobilizovať imunitu. Pri ochorení sa treba vyhýbať cukru.

Vitamín D3 netreba užívať v doplnkoch, ak v lete pravidelne chodievate na slnko s odhalenými časťami tela medzi 11h a 16h na polhodinu. Účinné slnečné žiarenie bude v SR najskôr až v polovici apríla. Užívanie ochranných krémov bráni syntéze vitamínu D3 zo slnečného žiarenia. Starší a ľudia tmavšej pleti môžu mať problém získať zo slnka dostatok vitamínu D3.

Čiastočným zdrojom je aj rybí olej, sardinky a ryby, tie obsahujú aj mnoho ďalších prospešných nutrientov, napr. Omega 3, vitamín A a pod. Sú to však nedostatočné zdroje vitamínu D3 v čase virózy, preto je treba užívať výživové doplnky.

Vitamín D3 upravuje aj vysoký krvný tlak a tak chráni pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, ideálne s magnéziom. Je prevenciou niektorých typov rakovín a autoimunitných ochorení. U starších je prevenciou osteoporózy a zlomenín, ktoré sú časté v zimných mesiacoch.

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár