„Mainstreamoví odborníci“ Bražinová a Sabaka odmietajú diskusiu s oponentmi o covide v RTVS

RTVS hľadá odborníkov do vyváženej diskusie na tému Covid-19. Takzvaní mainstreamoví odborníci Bražinová a Sabaka sa však svojich oponentov zrejme boja a odmietajú s nimi diskutovať.

Ako sme už niekoľkokrát informovali, iniciatívu diskusie spustila skupina Maduar, ktorá žiada v RTVS pluralitnú diskusiu aj s alternatívnymi odborníkmi. Juraj aj Ladislav Matyinkovci zo skupiny Maduar spojili prvé osobnosti zo Slovenska, ako napríklad Jara Slávika, Fredyho Ayisi či Mariana Greksu v iniciatíve Hovorme spolu. Zdá sa, že ľady sa napokon pohli a verejný tlak na Verejnoprávnu televíziu sa vyplatil. RTVS má v pláne zaviesť nové diskusné relácie na tému Covid-19 a riešení tohto problému. Teraz aktívne hľadá diskutujúcich z radov odborníkov z rôznymi názormi. No zatiaľ sa im to nie veľmi darí.

Epidemiologička Alexandra Bražinová v relácii denníka SME Rozhovory ZKH povedala, že ju RTVS už oslovilo, ale odmietla. Nemyslí si, že by takáto diskusia mohla divákom niečo priniesť, ľudia by pri nej mohli nadobudnúť pociť, že polovica sú odborníci a druhá rovnako veľká časť sú, tí ktorí majú má iné názory. Hovorí, že najviac jej vadí demagógia. „Divák nemá možnosť okamžite si vyhľadať štúdie a skontrolovať si, kto má pravdu. Dá za pravdu tomu, kto je presvedčivejší a sympatickejší, čo je veľmi nebezpečné,” povedala.

Podobne to vidí aj lekár Peter Sabaka: „Debata demagógovia vs. odborníci v zastúpení 1:1 by vytvárala falošné zdanie, že obe skupiny sú vyvážené zastúpením ich názorov v odbornej a vedeckej obci. To samozrejme nie je pravda. Názory „odborníkov“ podľa Maduaru sú naozaj len marginálne a vysoko prevláda názor, ktorý prezentujeme my. Prezentujú ho aj všetky veľké odborné spoločnosti.“

Sabaka si nevie predstaviť diskusiu s ľuďmi, z druhého názorového spektra. „Iní ľudia, ktorí by predstavovali názorovú opozíciu v podstate nie sú ako tí, ktorí tam boli menovaní,“ hovorí Sabaka. „Skrátka, takáto debata nie je zamýšľaná ako obohacujúca debata, pri ktorej by si vedci vymieňali svoje poznatky a na záver by sa všetci zmierili a priznali by, že pravda je uprostred. Je to trójsky kôň ktorým chcú falošní hráči prepašovať svoj marginálny názor do verejnoprávnej televízie. A toho účastný nebudem,” napísal aj na sociálnu sieť.

Bražinovej a Sabakovi teda prekáža, že by neboli v presile, ale ich oponenti by mali v diskusii rovnaké zastúpenie, lebo vraj, tvoria menšinu v rámci názorov lekárov.

To, že možno tvoria menšinu však neznamená, že automaticky nemajú pravdu. Ako typický príklad môžeme uviesť fakt, že kým väčšina takzvaných odborníkov a lekárov ešte donedávna tvrdila, že koronavírus pochádza z netopierov, tzv. demagógovia (ako ich nazýva Sabaka) tvrdili, že unikol z laboratória. Dnes je už všetko inak a ukazuje sa, že pravdu by mohli mať tzv. „demagógovia.“

„Demagógovia“ mali pravdu aj v tom, že očkovaní ľudia taktiež roznášajú koronavírus, kým tzv. odborníci svorne tvrdili, že to nie je pravda a očkovaní sú sťa by „neinfekční a nesmrteľní terminátori.“

Najnovšia izraelská štúdia dala za pravdu „demagógom“ aj v tom, že prekonanie koronavírusu vyvoláva u ľudí oveľa väčšiu imunitu než očkovanie. Pritom tzv. odborníci typu Sabaka ešte donedávna tvrdili, že jediným riešením je očkovanie, a že prekonanie Covidu vyvoláva slabšiu imunitu, čo sa ukazuje ako nepravda.

Byť jediným múdrym je bez odbornej oponentúry jednoduché. Vedie to však k jednostranným a často nesprávnym rozhodnutiam. Ľudia ako Sabaka alebo Bražinová mali zásadný vplyv na rozhodnutia vlády pri prijímaní opatrení a výsledkom týchto ich jediných, odborných a najmúdrejších názorov je 12 000 mŕtvych Slovákov. Široká diskusia na tému Covid-19 je preto nie len potrebná ale doslova nevyhnutná ak nemajú na zlé opatrenia zomierať ďalší ľudia.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: RTVS chce zorganizovať diskusie s rôznymi názormi na tému Covid-19. „Mainstreamoví odborníci“ Sabaka a Bražinová sa zrejme boja svojich oponentov a diskusiu s nimi odmietajú, Samuel Gdovin HS, 9.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár