Mária Kolíková, travička studní

V čase, keď sa už zdalo, že aj Sulík začína chápať, že predčasné voľby sú jediným riešením, elegantné
riešene súčasnej politickej mizérie podlo skomplikovala jeho poslankyňa Kolíková. Ústavný zákon,
ktorý umožňuje predčasné voľby, na tejto schôdzi prešiel do druhého čítania. Vzápätí na to však
práve Kolíková ohlásila, že sa v druhom čítaní pokúsi presadiť pozmeňovák, ktorým explicitne zakáže referendum o predčasných voľbách a umožní sa len tzv. samorozpustenie parlamentu ústavnou väčšinou. Občania tak budú z možnosti rozhodovať o skrátení volebného obdobia vylúčení,
zastupiteľská demokraciu bude výrazne triumfovať nad priamou demokraciou, a to napriek
formulácii v ústave, že obe demokracie, teda priama aj zastupiteľská sú rovnocenné. Ak to tak
prejde, tak s tým už nič neurobí ani Ústavný súd, lebo ten, ako vieme, už nemôže posudzovať ústavné zákony. Tým by sa právo občanom na referendum odoprelo na minimálne ďalších dvadsať rokov.
Ústavná väčšina je totiž stav, ktorým koalícia disponuje veľmi zriedka. Poslednýkrát koalícia
disponovala ústavnou väčšinou v roku 1998 a potom až v roku 2020, čiže po dvadsiatich dvoch
rokoch. Fico tak bude postavený pred dilemu, ak bude zo strany SaS kategoricky postavená
požiadavka, že zákon o predčasných voľbách podporia, len ak prejde ich pozmeňovací návrh. Má
podporiť zákon aj napriek tomu? On, ktorí „hnal“ dvakrát najprv 600-tisíc a potom 400-tisíc ľudí, aby mu podpísali petičné hárky, a teraz má im ich právo odobrať ústavným zákonom? Má pristúpiť na takú podlú politickú perfídnosť? Ak by to urobil, dokázal by si to pred svojimi voličmi obhájiť? To, čo plánuje urobiť Mária Kolíková, je naozaj vrchol politickej perfídnosti. Vo vymýšľaní politických
podrazov je naozaj dobrá, to sa jej musí nechať.
Už sa začína črtať, ako asi bude „prežívať“ Matovičova koalícia. Skrytý koaličný partner sa
začína vyfarbovať. Porovnanie hlasovaní tarabovcov medzi júnovou a septembrovou schôdzou je
veľmi príznačné: počet hlasovaní s opozíciou klesá a, naopak, s koalíciou veľmi jasne narastá. Navyše, ohlásená kandidatúra Tomáša Tarabu na post podpredsedu parlamentu a komentár Pčolinského, že ak by za to tarabovci podporili rozpočet, je dobrý deal, hovorí za všetko. No a nakoniec fotografia, na ktorej vinári rokujú s tarabovcami o svojich problémoch za účasti Borisa Kollára a predchádzajúce priznanie, že s ním konzultujú podporu pre rôzne návrhy, robí veci úplne jasnými. Už teda vieme, na koho sa Igor Matovič spolieha.
Dzurinda trpí akútnou absenciou sebareflexie. Už dlhodobo, ale teraz sa to prejavuje naplno.
Jeho snaha znova sa vyškriabať na politické výslnie je až smiešna, ale spôsob, akým to chce urobiť, je
bizarný. Keď pochopil, že s tak krajne zdiskreditovanou figúrkou, ako je on, sa nespojí nikto, hádam
s výnimkou Nicholsonovej, ktorú tiež nikde nechcú, dokonca ani u progresívcov, tak sa podujal spájať politické molekuly s politickou fosíliou. Konkrétne chce vytvoriť blok na čele s KDH, ktoré by zobralo na kandidátku Druckerovu DOBRÚ VOĽBU, SPOLU Miroslava Kollára, ba aj ODS generála Pavla Macka.

On samotný, teda Dzurinda, by bol akousi šedou eminenciou a všetko by zo zákulisia riadil. Je možné, že niečo tak infantilné aj nieto berie vážne? Naozaj by na niečo také kývol aj Majerský? Ak áno, tak potom KDH naozaj nieto pomoci a svoj osud definitívne mimoparlamentnej strany si v plnej miere
zaslúži.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply