Masírovanie mozgov Indiou. Vraj už nemajú ani drevo na spaľovanie tiel

· Čas čítania: 2 min.

Nadpisy ako „WHO varuje Európu: Indická kríza s covidom môže nastať kdekoľvek“, či „mŕtvych v Indii nestíhajú spaľovať“ alebo „telá ukladajú na ulicu pred kremáciou“, v posledných dňoch vídame všade. Tlačia nám to do hláv písanou formou, audiovizuálnou a uchrániť sa voči tomu je takmer nemožné. Ak toto nie je šírenie poplašných správ, tak čo potom? Alebo sa informácie považujú za „poplašné“ iba keď sa nezhodujú s globálnym prúdom a „plávajú“ proti? Poplašnou správou sa rozumie taká správa, ktorá je svojím obsahom spôsobilá vyvolať obavy a znepokojenie z nejakých, hoci aj neurčitých budúcich udalostí.

„Koronavírus totálne valcuje Indiu: Pohrebiská sú preplnené, telá obetí už spopolňujú aj na parkoviskách,“ píše sa 2.5.2021 v Novom Čase. Alebo „Z Indie hlásia šokujúce číslo o počte nakazených za 24 hodín,“ postrašili TvNoviny.sk. Najlepší titulok uverejnilo TA3: „Už nemajú ani drevo na spaľovanie tiel“.

Poďme sa na to teda pozrieť matematicky. Informácia z 1. mája, ktorá istotne vystrašila nejedného človeka: „Za ostatných 24 hodín zomrelo v Indii v súvislosti s covidom 3523 ľudí; celkovo je tam za celé obdobie trvania epidémie hlásených 211.853 úmrtí.“ To je vysoké číslo, no ak by sme si prepočítali naše momentálne čísla na Slovensku na počet obyvateľov Indie, ktorých je viac ako 1,3 miliardy, čiže 236 krát viac ako nás, informácia by znela asi takto: „Za ostatných 24 hodín zomrelo v Indii v súvislosti s covidom 8024 ľudí; celkovo je tam za celé obdobie trvania epidémie hlásených 2 776 000 úmrtí.“

V porovnaní s týmto číslom je ich 211 000 zosnulých približne toľko, ako keby bolo u nás ku dnešnému dňu niečo málo cez 900 obetí. Trochu rozdiel.

Áno, situácia v Indii je kritická, pretože ich zdravotníctvo nie je na vysokej úrovni a ich životné podmienky sú v porovnaní s našimi diametrálne odlišné, avšak využívať ich vysoké čísla na akýsi druh propagandy a strašenie ľudí, je minimálne nemorálne.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1. FOTO: Mŕtvych v Indii nestíhajú spaľovať. Telá ukladajú na ulicu pred kremáciou, TvNoviny.sk, 28.4.2021
2. WHO varuje Európu: Indická kríza s covidom môže „nastať kdekoľvek“, Trend, 29.4.2021

3./ Už nemajú ani drevo na spaľovanie tiel. V Indii sa situácia nelepší, TA3, 29.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár