Matovič a ruská vakcína

· Čas čítania: 3 min.

Mnoho ľudí nechápe čo sa deje, keď Matovič tajne nakúpil a osobne privítal ruskú vakcínu Sputnik V. Zamyslime sa. O odvolaní Matoviča a ďalších z vlády začala otvorene hovoriť už aj prezidentka Čaputová. Tu však nejde len o jeho odvolanie. Matovič musí ako prvý slovenský politik používať špeciálne obrnené vozidlo, pretože tajné služby majú indície, že je v reálnom ohrození. Nuž svojim diktátorským správaním, ponižovaním všetkých a tým, že zámerne spôsobil smrť tisícov ťažkých pacientov, ktorí kvôli jeho Covid príkazom zastaviť operácie neboli liečení a operovaní a ďalší, ktorí zomreli preto, lebo dal zakázať liečiť Covid pacientov liekmi, ktoré by ich zachránili: Ivermectin, vitamín D a ďalšie, BY SA DOZAISTA našlo aj medzi bežnými ľuďmi dosť takých, ktorí by ho kvôli tomu aj zabili. To dáva logiku.

Matovič si však na smrť znepriatelil aj vysoko vplyvných ľudí: policajtov, prokurátorov, sudcov, oligarchov, politikov. A ani nie tak kvôli tomu, že sa snaží odhaľovať a postihovať trestné činy z minulosti, ale kvôli tomu ako to robí, teda že vo svojej šialenosti necháva obvinených mučiť a zabíjať, dáva príkaz bez relevantných dôkazov ľudí zatvárať do kolúznej väzby a popri tom necháva likvidovať aj nevinných, ale jemu politicky znepriatelených vplyvných ľudí. Títo skutočne vplyvní ľudia mu to raz spočítajú a dozaista sa budú snažiť adekvátne, rovnou mincou pomstiť. Matovič vo svojej šialenosti a pocitu neohrozenosti, keď mu Americká ambasáda zabezpečila víťazstvo vo voľbách, sa naivne domnieval, že sa mu nemôže NIČ STAŤ, nech by urobil čokoľvek.

No prerátal sa. Už vie, že ho chcú politicky odstaviť a hodiť rozzúrenému davu a mocným, ktorých diktátorsky likvidoval. Dostal sa do pasce, ktorú si sám vytvoril. Začal sa skutočne báť o svoj život i život svojej rodiny a o obrovský majetok, ktorý všelijako nadobudol. Jediné, čo mu v tejto situácii zostáva, je prejsť do protiútoku. Topiaci sa aj slamky chytá. Vie, že mu iné nezostáva.

Každý, kto premýšľa vie, že tu nejde len o nejakú kúpu vakcíny z Ruska. Ide tu o kúpu vakcíny pre EÚ a USA z nepriateľskej krajiny a nimi neschválenej vakcíny. A nie pár desiatok tisíc vakcín ako kúpilo Maďarsko, ale o kúpu 2 miliónov vakcín v 5 miliónovom Slovensku. A TO NAJDÔLEŽITEJŠIE – v extrémne rýchlo dohodnutom obchode, vysoko nedostatkovej vakcíny, kedy iné krajiny ako napríklad Česko a Rakúsko aj pri veľkej diplomatickej snahe dostali z Ruska od Putina len neurčitý prísľub istého malého množstva vakcín výhľadovo v horizonte najskôr o niekoľko mesiacov.

JE TEDA ZREJMÉ, že Rusko toto mimoriadne privilégium neurobilo kvôli osobnému šarmu nášho premiéra, ale že tu ide o vyššiu globálnu politickú hru, na ktorú Matovič pristúpil z panického strachu o svoj život, rodinu a majetok, ktoré mu budú Rusmi garantované za politické protislužby zo strany premiéra, Slovenska.

Chytrý krok od pána premiéra. Ono je známe, že psychopati sa vyznačujú vysokou inteligenciou. Uvidíme teda, čo sa bude diať ďalej. V každom prípade ide asi o prvý pozitívny krok Matoviča pre Slovensko a občanov. Slovensko môže byť politicky a ekonomicky buď len pohltené a ovládnuté nejakou veľmocou USA a EÚ, Ruskom, Čínou ALEBO môžeme spolupracovať so všetkými veľmocami a tým si udržať relatívnu samostatnosť a vyjednávať vďaka tomu benefity z každej strany, na ktoré by sme inak nikdy nedosiahli.

Autor: PhDr. et Mgr. Silvester Sawicki, PhD. je psychológ a pedagóg

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár