Matovič je oveľa väčší manipulátor ako bol Dzurinda

· Čas čítania: 8 min.

Každý starší žurnalista so štipkou objektivity a novinárskej hrdosti, ktorý pozorne sledoval dianie v politike deväťdesiatych rokov, vám povie jednu a tú istú vec. Medzi tým, ako chce dostať súčasná opozícia Fica a jeho vládu na kolená dnes a tým, ako chcela dostať na kolená opozícia vládu Mečiara, existuje zhoda alebo minimálne paralela vo viacerých kľúčových veciach.

Z Mečiara opozícia a mainstream vyrobili zločinca a vraha

Fakt, že Dzurinda bol od samého začiatku svojho pôsobenia v slovenskej spoločnosti koňom USAID, ktorý je matkou tretieho sektoru na Slovensku, pôsobiaceho tu už od roku 1990, buď priamo cez svojich agentov, alebo nepriamo cez finančné dotácie organizácií slovenského tretieho sektoru, je už verejným tajomstvom. Skúsme sa teda pozrieť pod lupou na to, ako s Mečiarom bojoval.

Mečiar bol terčom USAID a niektorých zložiek Európskej únie už od začiatku svojho pôsobenia, ešte vo vláde Milana Čiča, kde na odporúčanie Alexandra Dubčeka, ktorý neskôr zomrel záhadným spôsobom, pôsobil ako minister vnútra. Už vtedy ho isté proamerické skupiny považovali za nepriateľa, pre jeho snahu rozdeliť Československo. Hovorilo sa vtedy o jeho odstránení, dokonca sám Mečiar sa netají tým, že v roku 1992, kedy svoj boj o samostatnú Slovenskú republiku vystupňoval, ho chceli československí odporcovia odčlenenia sa Slovenska – členovia federálneho zhromaždenia v Prahe uväzniť.

Najväčší boj s ním tretí sektor, prostredníctvom vtedajšieho opozičného politika Dzurindu a jeho opozičných spojencov, zohral však v rokoch 1994 až 1998. Boli to veľmi rozdielni ľudia, ale všetkých opozičníkov vtedy spájala jedna vlastnosť. Krvilačná nenávisť k Mečiarovi a jeho spojencom. Vystali z tejto doby aj „vedecké pamflety” – napríklad diplomová práca dnešného, pre mainstream píšuceho novinára Alexandra Plencnera, ktorý v nej urobil extrémistu aj z Mečiarovho vládneho partnera Jána Ľuptaka, ktorý bol všeobecne známy tým, že v živote neublížil ani muche. Vtedy čokoľvek, čo Mečiar a jeho vláda pre Slovensko urobili, bolo opozíciou buď zosmiešnené – napríklad Jánovi Ľuptákovi dal mainstream prezývku „kelnička”, pre jeho robotnícky pôvod, alebo boli mečiarovci vyhlasovaní za zločincov, ktorí vraždia ľudí, milujú mafiánske praktiky a podobne. Každé jedno vyhlásenie, každý počin, každé rozhodnutie Mečiara alebo jeho vlády, mainstream a opozícia zneužila proti nemu. Veľa nepopulárnych rozhodnutí, ktoré Mečiar vtedy urobil, bolo iba odrazením útokov proamerického, Dzurindom prezentovaného zahraničného vplyvu na Slovensku. Dzurinda proti nemu sofistikovane zneužil všetko, aby otočil verejnú mienku v svoj prospech. S pravdepodobnosťou rovnajúcou sa takmer istote, aj súbežný prúd agentov, ktorí v roku 1995 pôsobili v SIS a ktorých vtedy platilo zahraničie, spáchal fiktívny únos Michala Kováča ml. Všetci starí, objektívni novinári z tej doby tieto informácie majú, napriek tomu dnes mlčia. Vysvetlím neskôr aj prečo. Nekomentujem Dzurindovu protislovanskosť, iba si prosím uvedomme, že rovnaké protislovenské zmeny a vraždenie tisícov európskych Slovanov, ktoré Dzurinda a spol zapríčinili za svojej vlády v rokoch 1998 až 2006, urobí aj dnešná proamerická opozícia platená USAID, EÚ a Sorosom, keď zvrhnú Fica a dostanú sa k moci.

Rovnako zákerne, ako bojoval zahraničný tretí sektor s Mečiarom vtedy, však bojuje súčasná opozícia – kone tretieho sektoru, na čele s Matovičom proti Ficovi aj dnes. Nikto z vás, čo ste prežili Mečiara, si to nevšimol?  Alebo to jednoducho vidieť odmietame? A možno sme len zabudli, preto rada čitateľovi osviežim pamäť.

Mečiar privatizoval a vytváral slovenskú oligarchiu – to bol zámer. Kto z vás si však položil otázku, prečo? Odpoveď je jednoduchá. Bol to jediný spôsob, ako bojovať proti oligarchii Západu, napríklad Sorosa, ktorá spolu s USAID pumpovala na Slovensko obrovské peniaze, aby zničila vtedajšiu Mečiarovu vládu, ktorú Západ pre jej narodoveckú politiku odmietal. Ak bol Mečiar Západu „trieskou v očiach”, bolo to v zásade preto, že odmietal jeho nadvládu. Bola to však hlavne privatizácia – hlavne strategických a energetických podnikov, ktoré európska a americká oligarchia chcela, preto nutné potrebovala Mečiara odstaviť.

Dnes táto istá západná oligarchia potrebuje opäť svoj vplyv na Slovensku zvýšiť, pretože členské štáty potrebuje zneužiť na ďalší lukratívny biznis. Napríklad budovanie spoločnej EU Army, ktorá bude stáť miliardy eur a západný výrobcovia zbraní a vojenskej techniky zarobia na štátoch východnej Európy obrovský balík peňazí. Nikto z vás si nevšimol, že momentálne najväčší kôň tretieho sektoru na Slovensku – Andrej Kiska, sa až priveľmi zaoberá zbrojárskou loby? Prečo asi? Ale možno sa mýlim a Kiska je naozaj úžerník s národným cítením a viac ako výťažok z predaja zbraní mu leží na srdci bezpečnosť Slovenska. A presne na toto, Kiska, Demeš a ďalšie dnešné kone tretieho sektoru, potrebujú ľudí ako Matovič, ktorý sa snaží zničiť Ficov vplyv na Slovensku a tým aj v Európe.

Sledujem Matoviča a spol. veľmi pozorne už dlhú dobu a spôsoby, akými s Ficom a jeho vládou bojuje, sa špinavosťou nijak neodlišujú od toho, ako špinavo bojoval Dzurinda s Mečiarom. Aj vtedy – v deväťdesiatych rokoch sa opozícia spolčila s mainstreamom ako dnes. Aj vtedy každý Mečiarovov krok, bol zneužitý proti nemu – do bodky rovnako, ako to dnes robí Matovič.

A do bodky rovnaké je aj financovanie tohto Matovičovho opozičného, protislovenského komplotu, pretože vtedy, rovnako ako je tomu aj dnes, sa doslova na Slovensko valili tony amerických bankoviek na financovanie tretieho sektoru.

Aby sme si porozumeli. Ja nezastávam Fica, pretože medzi Ficom a Mečiarom je – až dnes, pretože nie vždy to tak bolo, jeden vážny rozdiel. Fico sa ako správny právnicky špekulant pretransformoval na absolútne oddaného, európskejho politika, ktorý Slovenskú republiku zapredal bez mihnutia oka. Ak teda dnes treťosektorová opozícia bojuje s Ficom, potom je to kvôli niečomu inému ako hrdé národovectvo, ktoré potreboval Dzurinda zničiť spolu s Mečiarom.

Svet sa delí na neoliberalistov a konzervatívcov

Dnes sa na Slovensku bojuje výlučne o to, kto bude narábať s peniazmi, ktoré Slovensko vyberie na daniach od obyvateľstva a ktoré rozhodne na obnovu zdravotníctva, alebo na výrazné zvyšovanie životnej úrovne občanov Slovenska nepôjdu. Pôjdu totiž na novú spoločnú európsku armádu a podobné „potrebné” projekty. Ak Matovič Fica a Danka odstaví a k moci sa opäť dostane tretí sektor cez svoje kone, vaše peniaze, priatelia, poputujú do vreciek ľudí, ktorí stoja za opozičníkmi, nie ľuďom, ktorí stoja za oligarchiou podporovanú vládou.

Tiež sa bojuje o väčší vplyv neoliberalistov, ktorí majú jasnú predstavu – Spojené štáty európske. Čo je mimochodom jasný koniec slovenskej národnosti.

Na Slovensko sa po zvrhnutí Fica, prihrnú utečenci, čo Fico navonok odmieta, inak by sa s ľuďmi ako je Flašíková, ktorá je neoliberalistka ako vystrihnutá z príručky o Novom svetovom poriadku (NWO), nehašteril. Po Ficovi sa zmenia slovenské zákony na nepoznanie, pretože vplyv, ktorý EÚ v členských štátoch chce mať, je absolútny a výlučne mocenský.

Zo Slovenska, po nastúpení Matoviča do vlády, nezostane „kameň na kameni” – rovnako, ako sa to stalo po nástupe Dzurindu. Sú totiž úplne rovnakí treťosektoroví politickí zapredanci. Stačí sa na nich pozrieť reálne.

Dzurindove „hlášky“ sú ako vajce vajcu podobné vyhláseniam Matoviča. „V roku 1998 som organizoval na Slovensku takmer národný front proti Mečiarovi, pretože som vedel a videl, že pokiaľ nechytíme posledný vagón, EÚ a NATO nám utečú. Naozaj som bol ochotný sa proti Mečiarovi spojiť skoro aj s Marťanmi, aby som vymanil vlasť z izolácie, aby sme zastavili šialené zadlžovanie Slovenska a aby sme začali nahromadené problémy riešiť,“ konštatoval Dzurinda”.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár